Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Już we wtorek, 17 grudnia, Viaplay zaprasza na premierę serialu „Udar” przedstawiającego historię warszawskiego bon-vivanta oraz gwiazdy telewizyjnych programów kulinarnych, którego zachowanie wymyka się utartym schematom i zadziwia na każdym kroku. Jest to opowieść pełna sarkazmu, ironii oraz odważnego spojrzenia na najtrudniejsze tematy. W głównej roli zobaczymy całkowicie odmienionego Jacka Poniedziałka, zaskakującego widzów zupełnie nową i nietuzinkową kreacją. Pomysłodawcą serialu i autorem scenariusza jest Paweł Demirski, który wspólnie z Rafałem Skalskim oraz Antonio Galdamezem był również odpowiedzialny za jego reżyserię. Polscy widzowie będą mogli obejrzeć „Udar” na kanale Viaplay Filmy i Seriale dostępnym w serwisie Prime Video, w ramach usługi Prime Video Channels.
C'est la vie
Jacek jest jednym z najpopularniejszych krytyków kulinarnych w kraju, gwiazdą cenionego przez widzów programu telewizyjnego oraz autorem głośnej rubryki w jednej z najbardziej opiniotwórczych gazet. Jego opinie są ważne – recenzje Jacka potrafią przyciągać tłumy do nowo otwartych restauracji lub sprawiać, że niegdyś uwielbiane miejsca nagle świecą pustkami. Prywatnie nie stroni od pysznych, choć często niezdrowych potraw, a także od szalonych imprez. Gdy jego życie zamienia się w celebrycką rutynę, a sława zaczyna przytłaczać, dochodzi do tragedii – Jacek doznaje udaru. Trafia do szpitala, gdzie mimo swojej rozpoznawalności, nie może liczyć na specjalne traktowanie. Jednocześnie sam nie jest wzorowym pacjentem i wcale nim być nie zamierza.
- „Udar” to jeden z ważniejszych projektów w mojej karierze. Cieszę się, że mogłem pracować przy nim wraz z Pawłem Demirskim, ponieważ uwielbiam jego język, a zakres poruszanych przez niego tematów jest mi bliski. W jego twórczości znajdziemy mnóstwo ironii i dystansu. Paweł posiada bardzo trafne, a jednocześnie niezwykle dowcipne, momentami szydercze, spojrzenie na naszą współczesność. Wszyscy żyjemy w niej na co dzień, tak jak serialowy Jacek. Jego postać jest mi w pewien sposób bliska, mimo że bardzo się od niego różnię. Nigdy wcześniej nie wcielałem się też w rolę, która wymagałaby ode mnie tak dużej transformacji, przede wszystkim fizycznej. Pomimo wielu wyzwań, bardzo cenię sobie swobodę oraz autonomię jaką otrzymałem w kreacji tej postaci – podkreśla Jacek Poniedziałek, odtwórca głównej roli.
‘Udar’ wzrusza i bawi, jednocześnie stawiając przed widzami wiele istotnych pytań. Tragikomiczna, posługująca się ostrym żartem forma serialu, odsłania również czułą i empatyczną stronę. Widzowie będą mogli poznać blaski i cienie sławy, a także przyziemne trudności wynikające z niespodziewanej choroby, która wywraca życie głównego bohatera do góry nogami. Historia Jacka udowadnia również, że rodzina to nie tylko osoby, z którymi łączą nas więzy krwi, lecz przede wszystkim ludzie będący z nami na dobre i na złe.
- Cieszę się, że ‘Udar’ będzie wkrótce dostępny dla szerokiej publiczności. Jest to historia podkreślająca to, że nic w naszym życiu nie jest pewne. Jacek osiągnął niemal wszystko, żyje chwilą i patrzy w przyszłość niczym na worek z niekończącymi się prezentami. Jednak w pewnym momencie jego życie staje na głowie, a on sam nagle i niespodziewanie musi być zależny od innych. Ciało, które dotychczas wykorzystywał staje się klatką, z której nie może wyjść. Historia Jacka to także ironiczne i nieco drwiące spojrzenie na współczesny świat, w którym zawsze możemy potknąć się i upaść. Tak dzieje się w przypadku głównego bohatera „Udaru”, który spada z wyjątkowo wysokiego konia – zaznacza Paweł Demirski.
Obsada serialu i twórcy
Pomysłodawcą, scenarzystą i jednym z reżyserów ośmioodcinkowego ‘Udaru’ jest Paweł Demirski (‘Artyści’). Część odcinków została wyreżyserowana przez Rafała Skalskiego (‘Noc w przedszkolu’, ‘Brokat’) i Antonio Galdameza (‘Na twoim miejscu’, ‘Noamia’). Za produkcję odpowiada Maciej Kubicki (‘Pianoforte’, ‘Brokat’, ‘Pakt’). Odtwórcą głównej roli jest Jacek Poniedziałek (‘Italiani’, ‘Rewers’). W serialu wystąpili również: Marta Malikowska (‘Skazana’, ‘Ślepnąc od świateł’), Marta Nieradkiewicz (‘Zjednoczone stany miłości’, ‘Dzikie róże’), Konrad Eleryk (‘Cicha noc’, ‘Rojst’), Ewa Skibińska (‘Matka Teresa od Kotów’, ‘Ciepło’), Anna Seniuk (‘Konopielka, ‘Potop’), Jerzy Bończak (‘Miś’, ‘Wszyscy jesteśmy Chrystusami’), Michał Majnicz (‘Informacja zwrotna’, ‘Artyści’) oraz Rafał Maćkowiak (‘Czas honoru’, ‘Pakt’) wraz z debiutującą na ekranie Lilą Vasiną. Serial został wyprodukowany przez Telemark (‘Wielka woda’, ‘Bez tajemnic’, ‘Nielegalni’).
Ośmioodcinkowy ‘Udar’ będzie dostępny na kanale Viaplay Filmy i Seriale, w ramach usługi Prime Video Channels, już od 17 grudnia.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

BO TOPOR SIĘ NIE STARZEJE. „JOKO” IZABELI PLUCIŃSKIEJ PODBIJA ŚWIAT
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci
Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.
Edukacja
Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.
Motoryzacja
Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.