Atrium Mosty zaprasza na letnie „Kino na dachu”
Pożegnajmy lato na najwyższym poziomie w plenerowym kinie! Atrium Mosty zaprasza na wakacyjne seanse do „Kina na dachu” z widokiem na panoramę Płocka. Przez trzy kolejne sierpniowe piątki wyświetlane w nim będą pokazy filmowe. Na pierwszy seans Atrium Mosty zaprasza już 12 sierpnia. Widzowie będą mogli obejrzeć amerykańską produkcję „Jednakowo inni”. Poza emocjonującymi filmami, na widzów czekają leżaki oraz darmowy popcorn. Udział w seansach jest bezpłatny.
Letnie wieczory w Atrium Mosty upłyną pod znakiem dobrej rozrywki kinowej. Podobnie, jak w poprzednich latach, również w tym roku centrum handlowe zaprasza na cykliczne „Kino na dachu”. Pokazy filmowe wyświetlane będą przez trzy kolejne wieczory piątkowe (12, 19 i 26 sierpnia), o stałej godzinie 21.30. Seanse kinowe będą miały miejsce na ostatnim, piątym piętrze parkingu centrum handlowego Atrium Mosty, skąd roztacza się wyjątkowy widok na miasto. Na odwiedzających czekają wygodne leżaki, największe kinowe przeboje oraz darmowy popcorn. Wstęp do strefy kinowej i oglądanie filmów jest bezpłatne.
- „Kino na dachu” w Atrium Mosty na stałe wpisało się już w kalendarz letnich wydarzeń. Wakacyjny klimat, jaki co roku panuje na naszym dachu podczas seansów filmowych, przyciąga coraz więcej osób, które szukają wartościowej rozrywki. W tym roku również przygotowaliśmy ciekawe propozycje filmowe. W tegorocznym cyklu zaprezentowane zostaną trzy najciekawsze produkcje ubiegłych lat. Propozycje filmowe dobraliśmy tak, aby widzowie mogli się zrelaksować i wprowadzić w dobry nastrój. Dodatkowym atutem plenerowego kina jest jego niezwykła scenografia – z dachu galerii roztacza się wyjątkowy widok na miasto - mówi Magdalena Chęcielewska, dyrektor Atrium Mosty.
W ramach letniego kina na dachu, jako pierwszy (12 sierpnia), widzowie obejrzą amerykański dramat z 2017 r. pt. „Jednakowo inni”. Odnoszący sukcesy artysta Ron Hall, w którego wcielił się Greg Kinnear, i jego żona Debbie (Renée Zellweger) wiodą doskonałe życie... na pozór. Kiedy ich wiara i rodzina zostają wystawione na próbę, poznają bezdomnego włóczęgę (Djimon Hounsou), z którym zaczyna łączyć ich niezwykła więź. Splot różnych wydarzeń sprawia, że od tej pory doświadczają wielu zdarzeń, podczas których poznają znaczenie prawdziwej przyjaźni.
W dwa kolejne piątkowe wieczory goście zobaczą:
- 19.08.2022 – francuski film komediowy z 2018 r. „Niezatapialni”
- 26.08.2022 – polski film sensacyjny z 2014 r. „Jack Strong”.
W przypadku możliwości wystąpienia gwałtownych burz i opadów atmosferycznych, seanse mogą odbywać się wewnątrz centrum handlowego, dlatego organizatorzy wydarzenia zachęcają do bieżącego śledzenia aktualności na stronie www oraz na Facebook’u Atrium Mosty.
Koncert uliczny przed Atrium Mosty
Oprócz pokazów plenerowych zaplanowano także wyjątkowe wydarzenie kulturalne. W sobotę, 20 sierpnia, Atrium Mosty zaprasza mieszkańców na koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Mariusza Pogonowskiego z płockiego Stowarzyszenia Teatr Per Se oraz znakomitych artystów. Wykonają oni utwory do wierszy polskich poetów i pieśniarzy: Władysława Broniewskiego, Wisławy Szymborskiej, Bolesława Leśmiana, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Juliana Tuwima, Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego, Jonasza Kofty, Marka Grali i Wojciecha Młynarskiego. Przed płocką widownią wystąpią: Sylwia Gorajek, Mieczysław Grubiak, Natalia Kawszyn, Adam Mikołajewski, Krzysztof Misiak, Dariusz Petera, Filip Pomianowski, Maja Rybicka, Magdalena Tomaszewska, Gabriel Wiciński, Piotr Wojciechowski, i goście. Koncert odbędzie się 20 sierpnia o godz. 11.00, na zewnątrz Atrium Mosty (przy wejściu od ul. Tysiąclecia). Więcej informacji na stronie KONCERT „Broniewski i inni” - Centrum Handlowe Atrium Mosty (atrium-mosty.pl) .
Atrium Mosty to centrum handlowe z szeroką ofertą handlowo-usługową, oferujące mieszkańcom również ciekawą rozrywkę (m.in. letni projekt „Kino na dachu” czy koncert poezji śpiewanej). Aktualnie w płockiej galerii znajduje się kilkadziesiąt sklepów i punktów usługowych, a 19 sierpnia przybędzie nowy sklep - Forpepe House. Atrium Mosty to także miejsce codziennych zakupów - od 30 lipca br. płocczanie mogą robić zakupy w nowo otwartym sklepie Biedronki.
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.