Batalia z oprawcą i rozpaczliwa walka o prawdę w thrillerze ‘Riding in Darkness’
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
W serialu ‘Riding in Darkness’ losy trzech kobiet splatają się w mroczną historię pełną przemocy, manipulacji i fałszu, toczącą się w niecodziennym miejscu – elitarnej stadninie koni, w której pracę właśnie rozpoczyna główna bohaterka, Molly. Jej kariera nie trwa jednak długo, ponieważ okazuje się, że właściciel przybytku znęca się nad dziewczynami stajennymi i składa im dwuznaczne propozycje. Opuszczenie tego miejsca to jedynie początek długiej i bolesnej historii, z którą będzie musiała zmierzyć się Molly i inne kobiety związane z Tommym. Wydarzenia w końcu stają się przedmiotem śledztwa i późniejszej batalii sądowej, podczas której ofiary będą musiały ponownie zmierzyć się z bezwzględnym manipulantem i bolesnymi wspomnieniami. To podróż w najskrzętniej skrywane zakamarki ludzkiej psychiki, dla której inspiracją stały się prawdziwe wydarzenia z lat 90-tych. Thriller ‘Riding in Darkness’ już na platformie streamingowej Viaplay!
Idylla?
Molly jest młodą, inteligentną kobietą, przed którą świat stoi otworem. Po zakończeniu nauki w szkole średniej rozpoczyna pracę w ośrodku jeździeckim Heddesta pod Göteborgiem. Od zawsze marzyła, by znaleźć się w tak pięknym miejscu. Początkowo jest zachwycona pracą i nowym otoczeniem. Niestety jej radość nie trwa długo. Wkrótce pada ofiarą przerażających manipulacji i wykorzystywania, za które odpowiada jej przełożony – właściciel stadniny, Tommy. Mężczyzna cieszy się nieposzlakowaną opinią i jest lubiany zarówno przez uczniów szkoły jeździeckiej, jak i ich rodziców. Nikt nie spodziewa się, że pod maską sympatycznego mentora kryje się bezwzględny tyran.
Uwierzcie nam
Serial dotyka niezwykle trudnego tematu nękania osób słabszych. Serialowy Tommy posuwa się do przemocy fizycznej, psychicznej a nawet seksualnej. Z każdą z ofiar łączą go inne więzi. Jednak kłopoty kobiet, z którymi Tommy'ego łączą różnorodne zależności nie kończą się, gdy prawda zostanie wypowiedziana na głos. Przed nimi wyczerpująca batalia o to, by zarówno ich otoczenie, jak i policja oraz sąd uwierzyły w ich wersję zdarzeń. Serial ‘Riding in Darkness’ niepozbawiony jest wstrząsających scen wywołujących pełzające uczucie dyskomfortu. Produkcja skłania do refleksji nad naturą zła i siłą ludzkiego ducha w obliczu przeciwności losu.
Obsada
W rolę właściciela ośrodka jeździeckiego wcielił się szwedzki aktor i pisarz Jonas Karlsson, nagrodzony w przeszłości dwoma 'Złotymi Żukami' Szwedzkiego Instytutu Filmowego dla najlepszego aktora pierwszoplanowego 2004 ('Drobiazgi') i 2022 ('Świąteczny cud'). W roli Molly wystąpi aktorka młodego pokolenia Saga Samuelsson (‘Ravens’, ‘Missing’), a jego najstarszą córkę Victorię zagra Hanna Ardéhn (‘Ruchome piaski’, ‘Leva Life’). W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Malin Persson ('Thunder in My Heart', 'Midnight Sun') i Amandę Jansson ('Beck', 'The Restaurant').
Twórcy
Reżyserią serialu zajęły się Molly Hartleb (‘Krew nie woda’, ‘Restauracja’) i Julia Lindström (‘Daddy’s Girl’, ‘Two Sisters’). Za scenariusz odpowiadają Sophie Jahn i Ulf Kvensler (‘Restauracja’, ‘Czarne Jezioro’). Szefową produkcji jest Emma Hägglund (‘Mirakel’, ‘We Got This’).
Serial ‘Riding in Darkness’ już na platformie streamingowej Viaplay!
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.