Komunikaty PR

„Biały ogień” - kino klasy Z w ARTE.tv

2022-08-11  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Kowalska
Face it

Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl

O „Białym ogniu” mówi się, że to najlepszy z najgorszych filmów świata. Prawdziwe kino klasy Z, w którym efekty specjalne są równie żenujące, jak fabuła i gra aktorska. Ten thriller z 1984 roku w reżyserii Jeana-Marie Pallardy’ego opowiada losy rodzeństwa, Bo i Ingrid, które wdaje się w bójkę o diament niezwykłej wielkości i niesamowitej jasności, który podobno pali każdego, kogo dotknie swoimi promieniami. Film jest dostępny na bezpłatnej platformie streamingowej ARTE.tv pod linkiem https://www.arte.tv/pl/videos/109788-000-A/bialy-ogien-1984-jean-marie-pallardy/.

Francusko-turecko-brytyjski „Biały ogień” to nieznany szerokiej publiczności hit z lat 80. Niektórzy twierdzą, że to najwspanialszy w swej „najgorszości” film wszech czasów. W sierpniu można go obejrzeć na platformie streamingowej ARTE.tv jako film miesiąca.

Jego akcja dzieje się w Turcji. Mike i Ingrid to rodzeństwo, których rodzice zostali zabici przez przestępców. Pracują w diamentowym biznesie razem ze swoim przybranym ojcem, Samem. Rodzeństwo zaczyna wynosić z kopalni drogie kamienie i sprzedawać je w mieście. Pewnego dnia, pracownicy kopalni odkopują legendarny „Biały ogień” - największy diament na świecie. Ingrid i Mike postanawiają uknuć intrygę mającą na celu jego kradzież. Zaczyna im grozić śmiertelne niebezpieczeństwo...

W filmie występuje Robert Ginty, Fred Williamson, Gordon Mitchell i Jess Hahn. Piosenkę tytułową wykonuje rockowa grupa Limelight.

„Biały ogień” jest dostępny za darmo na platformie streamingowej ARTE po polsku do 31 sierpnia pod linkiem https://www.arte.tv/pl/videos/109788-000-A/bialy-ogien-1984-jean-marie-pallardy/.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film Roma Gąsiorowska i Joanna Jabłczyńska w Forcie Boyard! Biuro prasowe
2022-09-29 | 09:00

Roma Gąsiorowska i Joanna Jabłczyńska w Forcie Boyard!

Nowy sezon programu ‘Fort Boyard Polska’ emitowanego przez platformę streamingową Viaplay podbija serca widzów. W tej edycji show bierze udział aż 48 gwiazd, w tym Maciej
Film ‘Fenris’ – idealna propozycja dla fanów skandynawskich seriali kryminalnych
2022-09-28 | 08:00

‘Fenris’ – idealna propozycja dla fanów skandynawskich seriali kryminalnych

Najnowsza produkcja Viaplay zabierze widzów w mroczny świat pełen tajemnic i…wilków. Serial ‘Fenris’ to wciągająca opowieść, łącząca tajemnicze
Film Janusz Zaorski w specjalnym odcinku Chmielotoku
2022-09-19 | 12:00

Janusz Zaorski w specjalnym odcinku Chmielotoku

Gościem specjalnego odcinka podcastu "Chmielotok - rozmowy z Proceentem" jest Janusz Zaorski - filmowa znakomitość, czempion reżyserii, wierny kibic sportowy, koneser wykwintnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

raca w Newserii

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Seriale

Michał Piróg: Do 2024 roku jestem spokojny o pracę. Dostałem główną rolę w serialu

Tancerz cieszy się z tego, że w najbliższych miesiącach będzie miał sporo pracy i ma nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Owocem licznych castingów, w których uczestniczył, jest główna rola w serialu. Powrót do aktorstwa był spełnieniem jego marzeń, dlatego wiąże z tym projektem duże nadzieje. A już teraz Michał Piróg wylatuje do Londynu, gdzie weźmie udział w charytatywnej gali z udziałem stylistów z całego świata. Na tę okazję przygotował choreografię do krótkich spektakli z Akademią Babicz.

Muzyka

Tomasz Makowiecki: „Idol” był pierwszym talent show w Polsce i trochę działaliśmy po omacku. Dzisiaj uczestnicy takich programów już wiedzą, jak budować swój wizerunek

Artysta stał się rozpoznawalny dzięki programowi „Idol” i nie ukrywa, że ma do niego duży sentyment. Teraz na zmianę różne wspomnienia z tamtych czasów powracają bądź się zacierają, ale za największy sukces uważa to, że udało mu się zdobyć i utrzymać dobrą pozycję na rynku muzycznym. Tomasz Makowiecki zapowiada, że wiosną przyszłego roku zamierza wydać nową płytę, a w ramach jubileuszu pracy scenicznej zorganizować specjalną trasę koncertową i przypominać utwory z poszczególnych etapów kariery.

Farmacja

Przemysł medyczny bada kolejne terapeutyczne zastosowanie substancji psychodelicznych. Na świecie ten rynek jest wart ponad 4 mld dol.

Od zaburzeń i chorób psychicznych, przez autyzm, po schorzenia neurologiczne, jak choroba Parkinsona czy Alzheimera – naukowcy od lat badają zastosowanie w ich leczeniu substancji psychodelicznych. Kolejne badania naukowe w tym obszarze przynoszą nowe przeznaczenia. Rosnącą niszę rynkową wykorzystuje też biznes, m.in. terapeuci i kliniki, ale także, co nietypowe, software house’y czy muzycy. Wartość globalnego rynku substancji psychodelicznych jest szacowana 4,75 mld dol. i prognozowane są dynamiczne wzrosty. Dużym wyzwaniem w rozwoju tego rynku pozostają jednak kwestie prawa i legalności wykorzystania tych substancji.