Borys Szyc w drugim sezonie serialu sensacyjnego ‘Furia’!
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Nie kto inny, jak Borys Szyc dołączył do uznanych norweskich aktorów - Påla Sverre Hagena (nominowana do Oscara ‘Wyprawa Kon-Tiki’) oraz Ine Marie Willmann ('Troll') – na planie drugiego sezonu norweskiego przeboju 'Furia'. Oryginalna produkcja Viaplay to pełen akcji serial sensacyjny o dwójce agentów, walczących z grupą niebezpiecznych prawicowych ekstremistów, planujących ataki terrorystyczne w Europie. W nadchodzącym sezonie akcja przenosi się do Polski, gdzie będą miały miejsce kluczowe wydarzenia dla fabuły. Drugi sezon ‘Furii’ z udziałem Borysa Szyca będzie dostępny w 2023 roku wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.
Kim jest Furia?
Cieszący się uznaniem krytyków na całym świecie pierwszy sezon serialu ‘Furia’ odkrywa przed widzami brutalny i niepokojący świat prawicowego ekstremizmu. Produkcja skupia się na losach policjanta Asgeira i tajnej agentki Ragny, infiltrującej grupę nacjonalistycznych ekstremistów. Pod przykrywką oboje musieli przeniknąć do świata pełnego nienawistnych ludzi, by ujawnić zbrodniczy spisek sięgający od Norwegii aż po Niemcy.
Kolejna część historii rozgrywa się dwa lata później. Asgeir i Ragna starają się pogodzić życie rodzinne z tajną pracą wywiadowczą, podczas gdy ekstremiści planują kolejne ataki terrorystyczne w samym sercu Europy. Podobnie jak przy pierwszym sezonie, serial odnosi się do wydarzeń i ideologii, stanowiących podłoże dla zamachu terrorystycznego na wyspie Utøya, udowadniając, że to niebezpieczeństwo jest nadal aktualne. W nowym sezonie akcja ‘Furii’ rozgrywać się będzie m.in. na zapierających dech w piersiach krajobrazami Lofotach, w Budapeszcie i pośród wielkomiejskiego zgiełku Warszawy.
Borys Szyc w jednej z głównych ról
W głównych rolach ponownie wystąpią Marie Willmann (‘Troll’, ‘Niekochani’) oraz Pål Sverre Hagen (nominowana do Oscara ‘Wyprawa Kon-Tiki’, ‘Dziewczyna w sieci pająka’). Dołączy do nich również Borys Szyc, który wcieli się w niejednoznaczną postać tajemniczego mołdawskiego biznesmena Ziminova, będącego jednocześnie jednym z największych wrogów Asgeira. Jaką rolę odegra w całej fabule i czy nienawiść może z czasem połączyć zwaśnione strony? W serialu wystąpi również Grzegorz Damięcki.
- ‘Furia’ to historia pełna suspensu i nieudawanych emocji. Możliwość zagrania jednej z głównych ról, obok Ine i Påla, których widzowie mieli okazję poznać w pierwszym sezonie, była dla mnie propozycją nie do odrzucenia. Wcielam się w postać tajemniczego Mołdawianina, zwanego Ziminovem, o którym mowa była już w pierwszym sezonie. To lekko ‘romantyzowany’, ale też brutalny rywal Asgeira. W mojej intepretacji zupełnie odmieniliśmy jego osobowość, dzięki czemu – mam nadzieję – Ziminov będzie intrygującą postacią dla widzów zarówno w Polsce, jak i na świecie – mówi Borys Szyc
Ine Marie Willmann, odgrywająca rolę tajnej agentki Ragny, dodaje – Dla mnie niezwykle istotna jest aktualność wątków, jakie zostały poruszone w scenariuszu ‘Furii’. Wspaniale jest pracować z jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów Borysem Szycem, a także z cenionym zespołem produkcyjnym z Polski. To niezwykle emocjonujące doświadczenie.
Wciągająca historia i kontekst geopolityczny
To nie przypadek, że kilka kluczowych scen nowych odcinków ‘Furii’ będzie się toczyć w Polsce. Drugi sezon kładzie nacisk na dynamiczną, pełną zwrotów akcji fabułę,
z rozbudowanym tłem politycznym, nad którym czuwali eksperci od polityki międzynarodowej i wojskowości.
- Drugi sezon serialu ‘Furia’ zaprezentuje zupełnie nową jakość, udowadniając, że skandynawskie seriale sensacyjne mogą być jeszcze bardziej emocjonujące, i jednocześnie są zdolne nieść odrobinę... uczucia. Z jednej strony prezentujemy widzom pełną akcji fabułę o sekretach śmiertelnie niebezpiecznego środowiska ekstremistów, z drugiej strony dajemy widzom jeszcze więcej ludzkich emocji, rozgrywających się pomiędzy bohaterami. Zdjęcia w Warszawie łącznie trwają ponad dwa miesiące, kręcimy tu kilka kluczowych scen dla całego serialu – mówi Gjermund Stenberg Eriksen, laureat nagrody Emmy za scenariusz do norweskiego hitu ‘Układ’ oraz twórca serialu ‘Furia’.
Twórcy
Producentem drugiego sezonu 'Furii' jest Monster Scripted. Producentami wykonawczymi są Cathrine Simonsen i Roy Anderson. Za reżyserię poszczególnych odcinków odpowiadają Magnus Martens (‘Banshee’, ‘Fear the Walking Dead’) i Michał Rogalski (‘Letnie przesilenie’, ‘Dawid i Elfy’). Scenariusz jest dziełem Gjermunda Stenberga Eriksena, laureata nagrody Emmy za serial 'Układ'. ‘Furia’ jest koprodukcją norweskiej firmy Monster oraz Paprika Studios – wiodącego producenta w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
- Jesteśmy niezwykle podekscytowani nadchodzącym sezonem ‘Furii’. Pierwsza część serii spotkała się z fantastycznym odbiorem widzów oraz świetnymi recenzjami, dlatego mamy apetyt na więcej. Twórca serii i scenarzysta serialu Gjermund Stenberg Eriksen ma wyjątkową umiejętność opowiadania o ważnych i aktualnych problemach społecznych, mistrzowsko wplatając je w pełen zwrotów akcji scenariusz. Jesteśmy pewni, że nowe odcinki ‘Furii’ spełnią oczekiwania fanów i zdobędą wielu nowych. Drugi sezon jest znaczącym uzupełnieniem szerokiej oferty nordyckich produkcji oryginalnych Viaplay. Już nie możemy się doczekać premiery ‘Furii’, która będzie miała miejsce w przyszłym roku tylko na Viaplay. – mówi Filippa Wallestam, Chief Content Officer Viaplay Group.
Polska premiera drugiego sezonu serialu ‘Furia’ odbędzie się w 2023 roku. Serial będzie dostępny wyłącznie za pośrednictwem platformy streamingowej Viaplay.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.