Carrie Bradshaw, Danny Ocean i Neo – postaci „W dobrym stylu” na kanale TNT
Są produkcje filmowe, których sam tytuł kojarzy się z dobrym stylem: jak „Seks w wielkim mieście” i charakterystyczne stroje Carrie Bradshaw. Historia dziennikarki z Nowego Jorku to nie jedyne fashion statement we współczesnym kinie. TNT wyemituje cykl „W dobrym stylu”, w którym znalazły się produkcje zadające szyku kostiumografią, zdjęciami i hollywoodzką produkcją. Emisja już od poniedziałku 6 września.
Carrie Bradshaw jest na tyle uwielbianą bohaterką, że jej historia z serialu „Seks w wielkim mieście” doczekała się prequelu zatytułowanego „Pamiętniki Carrie”, kontynuacji w postaci nowego sezonu, który jest w trakcie produkcji i dwóch filmów pełnometrażowych. Jeden z nich, czyli „Seks w wielkim mieście 2”, zainauguruje cykl TNT „W dobrym stylu”. To dalsze losy miłosnych turbulencji Carrie i Mr Biga. Nie mogło zabraknąć oszałamiających strojów: dużo można powiedzieć o stylu Carrie Bradshaw, ale na pewno nie to, że jest stonowany. Bohaterka zawdzięcza go Patricii Field – gwieździe hollywoodzkiej kostiumografii, która stworzyła również kultowe już kreacje z „Diabeł ubiera się u Prady”.
Filmowe stroje z serii o Dannym Oceanie były przedmiotem dyskusji już od momentu premiery pierwszej części. Kolorowe apaszki dla gangu przestępców? Wcięte w talii płaszcze dla głównego amanta Hollywood? Nawet Matt Damon w wywiadzie naigrawał się z nietypowego prochowca Brada Pitta. Jednak inspirowany latami 70. look postaci sprawił, że utrzymane w brązowej tonacji kreacje stały się wyróżnikiem estetyki serii. TNT wyemituje trzecią część, czyli „Ocean’s 13”.
Tonacja była także niezwykle ważna w procesie produkcji filmu „Matrix”, gdzie pojawił się color-coding: wszystkie sceny z komputerowego świata mają nałożony zielony filtr, a na sceny z realnej rzeczywistości nałożono filtr niebieski.
Bez charakterystycznej kolorystyki nie zaistniałby film „Sin City – Miasto grzechu”. Robert Rodriguez, człowiek-orkiestra, sprawował całkowitą kontrolę nad produkcją. Był reżyserem, scenarzystą, kamerzystą i montażystą. Pozwoliło mu to osiągnąć niezwykle spójną ekranizację komiksu Franka Millera o upadającym mieście, ukazanym w czarno-białych barwach. Dzięki swojej metodzie mógł zamienić sceny kręcone na green-screenie w deszczową, czarno-białą scenografię z komiksowym naświetleniem.
Już od 6 września TNT zaprasza na filmy z cyklu „W dobrym stylu”.
Plan emisji:
06.09, godz. 21:35 – „Seks w wielkim mieście 2”
07.09, godz. 20:35 – „Ocean’s 13”
08.09, godz. 23:00 – „Sin City – Miasto grzechu”
09.09, godz. 20:10 – „Wampiry i świry”
10.09, godz. 21:00 – „Matrix”
11.09, godz. 20:25 – „Sherlock Holmes: Gra cieni”
12.09, godz. 23:10 – „Wściekłe psy”
O TNT
TNT to ulubione miejsce dla ponadczasowych produkcji filmowych i serialowych. Szybka akcja, charakterne postaci, brawurowe kreacje aktorskie największych gwiazd – wszystko to czeka na widzów w programie stacji. W każdym miesiącu mogą liczyć oni na angażujące cykle tematyczne i wciągające maratony kinowych hitów. W stałej ramówce emitowane są klasyki jak m. in. „Dirty Dancing”, „Zabójcza broń”, „Matrix” czy „Siedem lat w Tybecie” oraz produkcje serialowe, wśród których znajdują się: „4 Blocks”, „Dr Quinn”, „Strażnik Teksasu” czy „Tropiciele”. Szeroka gama różnych obrazów filmowych to gwarancja rozrywki pełnej emocji. TNT jest kanałem nadawanym w jakości HD, należącym do koncernu WarnerMedia.
Więcej informacji można znaleźć na stronie tnt-tv.pl.
Biuro prasowe
Plac Trzech Krzyży 10/14
00-499 Warszawa
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres:
PR.Turner.Polska@turner.com
Emila Rybak
Marketing & PR
emila.rybak@warnermedia.com
+48 512 027 201
Joanna Więckowska
Project Manager | dotrelations
joanna.wieckowska@dotrelations.pl
+48 690 995 770
![OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_992190091,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
![Serial Udar z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia](/files/_uploaded/glownekonf_871813648,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.