CASTLE ROCK, SEZON 2 premiera na DVD
PMM
ul. Batorego 2/30
31-135 Kraków
dorota.zadroga|pmm.org.pl| |dorota.zadroga|pmm.org.pl
698989141
pmm.org.pl
Serial „Castle Rock” to epicka saga mroku i światła, która zabiera widzów w podróż do mrożącego krew w żyłach świata stworzonego przez autora bestsellerów Stephena Kinga. Drugi sezon produkcji, w której główne role zagrali Tim Robbins, Lizzy Caplan i Paul Sparks właśnie zadebiutował na DVD.
W drugim sezonie psychologicznego serialu grozy, rozgrywającego się w multiwersum Stephena Kinga, powracamy do miasteczka Castle Rock w Maine. To właśnie tam toczy się akcja powieści „Cujo”, „To” i „Sklepik z marzeniami. Liczne odniesienia do tajemniczego miasteczka odnajdujemy w również opowiadaniach „Ciało”, „Rita” i „Skazani na Shawshank”. Utrzymany w konwencji horroru psychologicznego serial „Castle Rock” jest thrillerem, który w oryginalny sposób łączy znane tematy i motywy z powieści Kinga oraz wątki pojawiające się w najbardziej kultowych i popularnych powieściach tego pisarza. Tym razem historia przybliży nam początki Annie Wilkes, znanej jako późniejsza pielęgniarka z „Misery”. Na kilku kilometrach kwadratowych północnoamerykańskich lasów Merrillowie walczą z rywalizującym klanem. Pojawienie się Annie oraz jej nastoletniej córki Joy i zetknięcie z rodziną Merrillów prowadzi do serii konfliktów, w których niezwykle ważną rolę pełnią wątki nadprzyrodzone.
W „Castle Rock” spotykają się bohaterowie i koszmary z najpopularniejszych powieści i opowiadań króla horroru Stephena Kinga, jednego z najpoczytniejszych i najczęściej ekranizowanych pisarzy w historii. Stworzony przez Sama Shawa i Dustina Thomasona serial, został wyprodukowany przez J.J. Abramsa („Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy”) oraz samego Stephena Kinga.
Główne role zagrali: laureat Oscara® Tim Robbins („Skazani na Shawshank, Rzeka Tajemnic”), Lizzy Caplan („Projekt: Monster”), Paul Sparks („House of cards”), Barkhad Abdi („Kapitan Philips”), Yusra Warsama („Ostatnie dni na Marsie”), Matthew Alan („Trzynaście powodów”).
Pierwsze informacje o realizacji „Castle Rock” pojawiły się w mediach w lutym 2017 roku. J.J. Abrams i Stephen King rozpoczęli prace nad wyjątkową produkcją, w której pojawią się bohaterowie, zdarzenia i miejsca znane z twórczości mistrza horroru.
– Praca nad tym serialem była wyjątkowym przeżyciem – zdradza współtwórca „Castle Rock” Dustin Thomason. – Otrzymaliśmy nie tylko możliwość wejścia do świata stworzonego przez jednego z najpopularniejszych pisarzy wszech czasów, ale również przywilej przedstawienia go w sposób w jaki fani twórczości Kinga jeszcze go nie widzieli. Pierwsze wzmianki o Castle Rock pojawiają się w twórczości Stephena Kinga pod koniec lat siedemdziesiątych, jednak w serialu pokazaliśmy to miasto tak jak może wyglądać w czasach współczesnych. Opustoszałe i chylące się ku upadkowi – dodaje scenarzysta.
Prace na planie serialu rozpoczęły się w sierpniu 2017 roku. Choć akcja „Castle Rock” rozgrywa się w stanie Maine, zdjęcia do produkcji realizowano w Massachusetts. Prace na planie trwały z przerwami do stycznia 2018 roku.
Premiera serialu „Castle Rock” miała miejsce latem 2018 roku. W Polsce serial można było oglądać w HBO. Produkcja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno widzów jak i krytyków.
MATERIAŁ DODATKOWY W WYDANIU DVD:
- Annie Wilkes – Matka Smutku: film dokumentalny badający psychikę seryjnych morderczyń, fikcyjnych i prawdziwych.
Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:
facebook.com/MojeFilmyDVD
![OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_992190091,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
![Serial Udar z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia](/files/_uploaded/glownekonf_871813648,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.