Cuda nie z tej Ziemi – premiera 3. sezonu serialu „Cudotwórcy: Szlak oregoński”
Koło terapeutyczne dla banitów, SPA dla złoczyńców, taniec voguing w kowbojskiej tawernie i gościnny występ Karamo z „Porad różowej brygady” – taki miks komediowych motywów widzowie znajdą w nowym, 3. sezonie serialu „Cudotwórcy: Szlak oregoński”. Premierowy sezon już od niedzieli 20 lutego w Warner TV.
Twórca konceptu „Cudotwórców” to Simon Rich, komik i pisarz. W 2012 roku ukazała się jego książka o tym samym tytule, która opowiada o podniebnej korporacji, zarządzanej przez Boga. 7 lat później rozpoczęła się emisja 1. sezonu serialu „Cudotwórcy”, opartego na książce autora, który został jego scenarzystą i reżyserem. W głównych bohaterów wcielili się Steve Buscemi (Bóg) i Daniel Radcliffe (anioł). Rich w wywiadzie dla „Variety” wyznał, że najpiękniejsza w tym formacie telewizyjnym jest możliwość dostosowywania go do takich motywów, które w naturalny sposób będą pasować do tematyki serii. Dlatego w drugim sezonie twórcy przenieśli bohaterów do czasów średniowiecznych, gdzie postać Boga zmieniła się w poddanego, a anioł został średniowiecznym księciem.
Fabuła nadchodzącego 3. sezonu jest oparta na retro grze „Oregon Trail” („Szlak oregoński”). Edukacyjna gra z przełomu lat 80. i 90. miała uczyć dzieci o podróży, jaką przebyło w XIX wieku wielu Amerykanów, aby zacząć nowe, dostatnie życie na wybrzeżach Pacyfiku. Zabawa zamieniała poważny temat w lekką formułę, a premierowy sezon wynosi nieskomplikowany format gry do poziomu sprawnie napisanej, niebojącej się absurdu komedii.
Rich do spółki z aktorami stworzyli nowoczesne postaci, których problemy nie odbiegają od naszych – ale bohaterowie próbują odnaleźć się w historycznych okolicznościach XIX wieku. Daniel Radcliffe jest kaznodzieją Ezekielem, a Steve Buscemi to banita Benny, który chce odpokutować swoje grzechy. Organizuje terapeutyczne koło wsparcia dla innych przestępców, jednak wśród podróżnych znajdują się też hedonistyczni złoczyńcy, którzy wolą odpoczywać w SPA niż pracować nad sobą. Ezekiel walczy z radosną naturą, aby dopasować się do bogobojnej żony, jednak jego droga do przemiany jest wyboista. W jednym z odcinków bierze udział w pokazie tańca voguingu. W innym wszystkich bohaterów odwiedzi postać ekscentrycznego patrioty, która wspiera Ezekiela w życiu w zgodzie z sobą – gościnnie wcielił się w niego Karamo Brown, prowadzący hitowy show „Porady różowej brygady”.
Warner TV zaprasza na 10-odcinkową podróż po XIX-wiecznym szlaku Stanów Zjednoczonych.
Emisja:
20.02, godz. 11:00 – odcinki 1-4
27.02, godz. 11:00 – odcinki 5-7
06.03, godz. 11:00 – odcinki 8-10
O Warner TV
Warner TV to kanał emitujący kinowe blockbustery oraz nagradzane i uznane na całym świecie seriale. Czerpie z bogatej tradycji marki Warner Bros. Warner TV to przestrzeń dla dobrych historii. To tu spotykają się fani nowoczesnych produkcji i kinowych klasyków. W każdym miesiącu widzowie mogą liczyć na angażujące cykle tematyczne i wciągające maratony kinowych hitów. W stałej ramówce emitowane są klasyki jak m. in. „Dirty Dancing”, „Zabójcza broń”, „Matrix” czy „Siedem lat w Tybecie” oraz produkcje serialowe, wśród których znajdują się: „4 Blocks”, „Dr Quinn”, „Strażnik Teksasu” czy „Tropiciele”. Kanał jest nadawany w jakości HD. Marka Warner TV należy do WarnerMedia, które jest częścią AT&T Inc. (NYSE:T). Więcej informacji na stronie warnertv.pl.
Biuro prasowe
Plac Trzech Krzyży 10/14
00-499 Warszawa
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres:
PR.Turner.Polska@turner.com
Kateryna Dmytriieva
Marketing & PR
kateryna.dmytriieva@warnermedia.com
+48 512 027 201
Joanna Więckowska
Project Manager | dotrelations
joanna.wieckowska@dotrelations.pl
+48 690 995 770
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.