Komunikaty PR

Cykl dokumentalny „Lekarstwo na koronawirusa” w ARTE.tv

2021-07-27  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Kowalska
Face it

Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl

Czwarta fala w Europie już daje o sobie znać, a nas czeka powrót obostrzeń i kolejny lockdown. Jak żyć z koronawirusem? Francuscy lekarze dokonali bezprecedensowego odkrycia, lecz droga do zatwierdzenia leku jest długa i wyboista. Twórcy cyklu dokumentalnego „Lekarstwo na koronawirusa” poruszają wiele aktualnych tematów, takich jak zdrowie psychiczne dzieci i dorosłych, stres pourazowy wśród lekarzy czy zasadność masowych szczepień. Reportaże można obejrzeć za darmo na platformie VOD ARTE.tv https://www.arte.tv/pl/.    

Psychiczne skutki pandemii będziemy odczuwać jeszcze wiele lat po jej zakończeniu. Dotyczy to ludzi w każdym wieku i w każdej grupie społecznej - dorosłych i dzieci, lekarzy i bezdomnych. Rodzi się pytanie, czy kiedykolwiek wyleczymy się z koronawirusa? Jak poradzimy sobie w nowej rzeczywistości, co nas czeka, jak będzie przyszłość naszych dzieci? Twórcy filmowi przygotowali cykl reportaży pt. „Lekarstwo na koronawirusa”, w którym poruszają najbardziej palące problemy współczesnej Europy, która nie radzi sobie z pandemią Covid-19.

REPORTAŻE W CYKLU „LEKARSTWO NA KORONAWIRUSA”:

LILLE: LEKARSTWO NA KORONAWIRUSA, Francja, 2021

W Lille już rok temu pracowano nad lekarstwem na koronawirusa, a ekipa reporterów ARTE od pierwszego dnia śledziła ich prace. Naukowcy z Institut Pasteur dokonali wielkiego odkrycia w wojnie przeciwko pandemii. Jednak zanim lek pojawi się w aptekach, czeka nas wyboista droga do zatwierdzenia go. Dlaczego ten proces jest tak długi?

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/100942-000-A/lille-lekarstwo-na-koronawirusa/

TURYSTYKA JUTRA, Francja, 2020

Trudno zapomnieć zdjęcia z wiosny 2020 roku: puste lotniska i niekończące się sznury samolotów na pasach startowych. Turystyczna gałąź gospodarki mocno ucierpiała przez Covid-19. Teraz wszyscy zadają sobie pytanie: czy po pandemii wrócimy do turystyki z czasów przed pojawieniem się wirusa? Samolotem czy pociągiem? Blisko czy na koniec świata? Twórcy reportażu odkrywają mapy przemysłu turystycznego, spoglądają w przyszłość i podsumowują nasze podróżnicze zwyczaje, które i tak już znacząco zmieniły się z czasem.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/098814-015-A/turystyka-jutra/

COVID-19: STRES POURAZOWY WŚRÓD LEKARZY, Francja, 2021

Lombardia: jedna z najbardziej dotkniętych pandemią części Europy. Jessica Colombo jest pielęgniarką. Przestała już liczyć pacjentów i pacjentki, którym towarzyszyła do końca. Do tego stopnia, że nie daje jej to spać. Zespół stresu pourazowego dotknął służbę medyczną w całej Europie.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/103128-002-A/covid-19-stres-pourazowy-wsrod-lekarzy/

ZDROWIE PSYCHICZNE W CZASACH PANDEMII: WIELKA DEPRESJA, Francja, 2021

W cieniu Covid-19 rozwinęła się druga pandemia: pogorszenie naszego zdrowia psychicznego. Według Światowej Organizacji Zdrowia 20% osób pracujących w służbie zdrowia i 50% osób od 18 do 29 lat cierpi teraz na depresję i lęki.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/103128-001-A/zdrowie-psychiczne-wielka-depresja/

SERBIA: SZCZEPIONKA DLA KAŻDEGO?, Niemcy, 2021

W Serbii trwa intensywna kampania szczepień. Mobilne ekipy medyczne docierają do najodleglejszych wsi, by zaszczepić jak najwięcej osób i zapobiec rozprzestrzenianiu się pandemii. Rząd kupił szczepionki od Rosji, Chin i Europy. Wystarczy dla wszystkich, ale to wyścig z czasem.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/100300-098-A/serbia-szczepionka-dla-kazdego/  

JAK COVID UDERZA W OSOBY WYKLUCZONE, Francja, 2021

Litwin Jonas od ponad 2 lat mieszka na ulicach Madrytu. Paszport zgubił. Ktoś taki jak on jest niewidoczny dla systemu opieki zdrowotnej i nie może liczyć na pomoc w czasie pandemii. W podobnej sytuacji są pozostałe 33 tysiące osób bezdomnych żyjących w Hiszpanii.

Film: https://www.arte.tv/pl/videos/103712-000-A/jak-covid-uderza-w-osoby-wykluczone/  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Face it
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV Biuro prasowe
2024-12-18 | 11:00

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV

W grudniu lubimy wracać do znanych nam od dziecka baśniowych opowieści, które wprawiają nas w świąteczny nastrój. Historie o okrutnej Królowej Śniegu czy skąpym
Film BRAK ZDJĘCIA
2024-12-12 | 08:54

Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

„To list miłosny do gier” – powiedział podczas tegorocznego gamescomu o serii „Secret Level” Tim Miller, współtwórca Blur Studio, reżyser, legenda efektów specjalnych i pomysłodawca
Film Serial Udar z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
2024-12-11 | 16:00

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia

Już we wtorek, 17 grudnia, Viaplay zaprasza na premierę serialu „Udar” przedstawiającego historię warszawskiego bon-vivanta oraz gwiazdy telewizyjnych programów kulinarnych,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi

Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.

Problemy społeczne

Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją

Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.

Muzyka

Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy

Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.