Czarodziejska noc sylwestrowa – jak zadbać o magiczny klimat podczas premiery 4
Czarodziejska noc sylwestrowa – jak zadbać o magiczny klimat podczas premiery 4 sezonu przygód nastoletniej czarownicy?
Dobra wiadomość dla fanów „The Chilling Adventures of Sabrina” – do premiery nowego sezonu zostało już zaledwie kilka dni! Maraton 4. Sezonu ulubionego serialu brzmi jak idealne rozwiązanie na spędzenie tegorocznego sylwestra w magiczny sposób. Jak stworzyć ikoniczny look głównej bohaterki w domowym zaciszu?
Cały sezon ulubionego serialu akurat w sylwestrową noc, inną od wszystkich poprzednich – czy to przypadek, czy raczej miły podarunek od producentów i Netflixa? W obu przypadkach daje nam to powód do spędzenia ostatniego wieczoru tego roku w iście magicznym stylu, ale żeby to zrobić musimy najpierw zadbać o kilka rzeczy.
Czarodziejski klimat w mieszkaniu
Zmodyfikujemy nieco pojęcie romantycznego wieczoru i zamiast stawiać świece na stole, to rozstawimy je po całej powierzchni pokoju (im wyżej, tym lepiej, nie chcemy przecież
w emocjach potrącić świeczki) zapewniając przygaszone, klimatyczne światło. Dobrym rozwiązaniem będzie też wykorzystanie światełek choinkowych i rozwieszenie ich dookoła naszej strefy – dla tych bardziej kreatywnych polecamy ozdobić je w kształty gwiazd!
Przekąski z receptury wiedźmy
Smakołyki typu finger foods podajemy na drewnianej desce, a przygotowany dip wlewamy do małego kociołka. Wśród gotowych przekąsek i smakołyków dostępnych jest wiele rozwiązań, które sprawdzą się w czarodziejskim klimacie – żelki pająki, brokat jadalny, czy przekąski inspirowane kultowym Harrym Potterem, które podbiły sklepy spożywcze.
Look Sabriny Spellman
Obsadzona w roli głównej Kiernan Shipka była strzałem w dziesiątkę ze strony producentów. Podczas tegorocznego i ubiegłego Halloween Internet zalały zdjęcia osób przebranych za Sabrinę Spellman z charakterystycznymi dla postaci lokami zaczesanymi do tyłu i czarną opaską. Do utworzenia takiej fryzury użyjemy lokówki Hydraluxe CI89H1 od Remingtona, dzięki której osiągniemy szybkie i trwałe efekty, odporne na zaklęcia! Magicznego blasku dodadzą pielęgnacyjne funkcje urządzenia, zapewniające fryzurze olśniewający look. Całość dopełnimy czarną, jednolitą opaską – i voila!
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.