Czerwcowe spotkanie filmowe z cyklu MOVIE-MY NA GŁOS
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
W sobotę 25 czerwca w sali konferencyjnej w Muzeum Żydów Polskich POLIN odbędzie się trzecie spotkanie filmowe z cyklu MOVIE-MY NA GŁOS. Tym razem Fundacja Avalon w ramach Projektu Sekson przygotowała seans filmu “Opiekun”. Po nim odbędzie się dyskusja wokół tematu asystencji osobistej.
Filmowy początek spotkania
Każde spotkanie z cyklu MOVIE-MY NA GŁOS rozpoczyna się seansem filmowym. Tym razem zostanie wyemitowany film Opiekun, w reżyserii Roba Burnetta. Fabuła opowiada o pisarzu Benie, który przeszedł na emeryturę. Po wielu zawirowaniach losu zaczyna pracę jako opiekun Trevora - złośliwego nastolatka z dystrofią mięśniową. Wkrótce wyruszają we wspólną podróż, podczas której poznają nowych ludzi i nawiązują ze sobą więź. Film wyświetlany będzie z polskim lektorem i polskimi napisami, aby był dostępny dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.
Porozmawiajmy o asystencji osobistej
Po seansie organizatorzy zapraszają na ciekawą dyskusję. Podczas spotkania zabiorą głos zaproszeni goście.
“Oprócz seansu filmowego organizujemy dyskusje wokół ważnych tematów. Temat asystencji osobiste. Temat asystencji osobistej pojawił się w badaniach “Seksualność i rodzicielstwo osób z niepełnosprawnością ruchową” przeprowadzonych przez Projekt Sekson. Wśród badanych tylko 12% korzysta z usług asystencji osobistej. Uważam, że w życiu osoby z niepełnosprawnością taka pomoc jest nieoceniona, dlatego podczas trzeciego spotkania filmowego chcemy poruszyć ten temat” - Żaneta Krysiak, kierowniczka Projektu Sekson
Podczas panelu dyskusyjnego będzie można usłyszeć Martę Kotas – terapeutkę pedagogiczną, która od 14 lat pracuje z dziećmi, a od ośmiu głównie z tymi ze spektrum autyzmu. Towarzyszyć jej będzie Aleksandra Sanecka – studentka pedagogiki specjalnej, która pracuje jako asystentka osoby z niepełnosprawnością. Dyskusję moderować będzie Bogumiła Siedlecka-Goślicka - działaczka na rzecz osób z niepełnosprawnością, członkini Zespołu Eksperckiego Projektu Sekson, influencerka znana jako Anioł na Resorach.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.