Dokumentalne Kino Letnie w Elektrowni Powiśle
Rozpoczął się ulubiony sezon kinomaniaków – seanse pod gołym niebem. Na pokazy w ramach Dokumentalnego Kina Letniego zaprasza Elektrownia Powiśle. W każdy wtorek wakacji – od 9 lipca do 10 września o godzinie 19:30 – na wielkim ekranie będą wyświetlane filmy z portfolio Millennium Docs Against Gravity.
Seanse pod chmurką wpisały się w harmonogram letnich aktywności w Elektrowni Powiśle, która powraca z kolejną, już 6. edycją Kina Letniego we współpracy z Millennium Docs Against Gravity. Na widzów czeka selekcja najlepszych filmów i mnóstwo emocji płynących z pokazów kina dokumentalnego.
W każdy wtorek lata (od 9 lipca do 10 września) o godzinie 19:30 będzie można zobaczyć bezpłatne seanse. Tegoroczne Dokumentalne Kino Letnie w Elektrowni Powiśle rozpocznie się od eksplorowania tajemnic oceanów z filmem „Pieśni wielorybów” (9 lipca). Tydzień później (16 lipca) widzowie przeniosą się do lat 70. z filmem „Copa 71” – historią, która poruszy serca wszystkich miłośników piłki nożnej. Podczas seansu „W ogniu. Historia Anity Pallenberg” (23 lipca) będzie można poznać emocjonującą opowieść o życiu muzy Rolling Stones i ikony lat 60., która zaskarbiła sobie serca widzów na całym świecie. Emitowana 30 lipca „Każda mała rzecz” to wzruszająca opowieść o codziennych wyzwaniach i radościach życia, która przypomina, że to małe rzeczy tworzą wielkie historie.
Równie emocjonująco zapowiada się sierpień, który rozpocznie się intrygującą podróżą w głąb ludzkiej psychiki i tajemnic, które mogą kryć się za pozornie normalnym obliczem. To wszystko za sprawą filmu „Spójrz mi w oczy” (6 sierpnia). 13 sierpnia widzowie poznają „Efekt YouTube’a”, czyli zabawny i refleksyjny film o wpływie internetu na życie i kulturę. 20 sierpnia film „Rave” (20 sierpnia) przeniesie widzów do magicznego świata muzyki i ukaże ewolucję kultury rave. „Świat po pracy” (27 sierpnia) pozwoli z kolei poznać przyszłość pracy i jej wpływ na życie w erze automatyzacji. 3 września upłynie pod znakiem podążania śladami jednego z najbardziej znanych fotografów Nowego Jorku – film „James Hamilton. Fotograf Nowego Jorku” odkryje jego pasję i talent. Dokumentalne Kino Letnie w Elektrowni Powiśle zakończy się muzycznym akcentem – 10 września widzowie będą mogli delektować się „Pianoforte” – filmem o młodych, utalentowanych pianistach, którzy walczą o swoje marzenia na międzynarodowej scenie muzycznej.
Atmosferę pełną magii letnich wieczorów i niezapomnianych filmowych doświadczeń Dokumentalnego Kina Letniego w Elektrowni Powiśle będzie można poczuć w każdy wtorek od 9 lipca do 10 września o godzinie 19:30. Seanse będą emitowane na telebimie na placu od ulicy Zajęczej. Wstęp jest bezpłatny i nie obowiązują zapisy ani rezerwacje.
Harmonogram
9.07.2024 „Pieśni wielorybów”
16.07.2024 „Copa 71”
23.07.2024 „W ogniu. Historia Anity Pallenberg”
30.07.2024 „Każda mała rzecz”
6.08.2024 „Spójrz mi w oczy”
13.08.2024 „Efekt Youtube'a”
20.08.2024 „Rave”
27.08.2024 „Świat po pracy”
3.09.2024 „James Hamilton. Fotograf Nowego Jorku”
10:09.2024 „Pianoforte”
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.
Konsument
Kobiety podchodzą ostrożne do pracowniczych planów kapitałowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową
Z ponad 3,6 mln uczestników pracowniczych planów kapitałowych (PPK) 48 proc. stanowią kobiety – wynika z danych PFR Portal PPK. Zdaniem ekspertów podchodzą one bardzo ostrożnie do tego typu programów i starają się uzupełniać wiedzę na temat działania mechanizmów finansowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową, ale coraz więcej osób widzi w nich instrument inwestycyjny.
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.