Droga na szczyt piramidy finansowej w serialu ‘Jak zostać Bogiem na Florydzie’
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
‘Jak zostać Bogiem na Florydzie’ to czarna komedia o kobiecie mającej dość życia w biedzie. Kirsten Dunst wciela się w postać Krystal, która postanawia odmienić swój los dzięki piramidzie finansowej, która uprzednio... doprowadziła jej rodzinę do ruiny. Zanim zdecyduje się na zatrudnienie w podejrzanej firmie, ma spore wątpliwości co do tego, czy uda jej się rozgryźć mechanizm jej działania. Jednak gdy szara codzienność, bankructwo i pech doprowadzają ją na szczyt desperacji, a ona sama odkrywa w sobie zdolności, o jakich wcześniej nie miała pojęcia, kobieta postanawia iść za ciosem. Czy Krystal uda się oszukać system? Wszystkie odcinki serialu ‘Jak zostać Bogiem na Florydzie’ już są dostępne na platformie streamingowej Viaplay!
Biznes czy sekta?
Działania firmy Founders American Merchandise (FAM) opierają się na piramidalnym schemacie marketingu wielopoziomowego. Brzmi zawile? I właśnie o to chodzi. Manipulacje stosowane przez charyzmatycznego szefa FAM Obiego Garbeau II (Ted Levine) sprawiają, że prowadzony przez mężczyznę biznes staje się czymś w rodzaju dziwnego kultu, w którym podstawą wiary jest osiągnięcie sukcesu. Klienci firmy wierzą w każde jego słowo, przypominając misjonarzy, których celem jest nawrócenie osób nie wierzących w geniusz Obiego. Travis (Alexander Skarsgård) jest agentem ubezpieczeniowym, który dorabia w FAM marząc, że kiedyś będzie mógł zajmować się wyłącznie sprzedażą produktów marki. Jego żona, Krystal (Kirsten Dunst) jest sceptycznie nastawiona do tego pomysłu. Chciałaby, żeby Travis skupił się na normalnej pracy, jednak omamiony wpływem Obiego mąż jak zahipnotyzowany powtarza slogany, usłyszane na spotkaniach z szefem piramidy finansowej. Gdy drogi Krystal i Travisa się rozchodzą, sprawy przybierają nieoczekiwany obrót.
Zemsta należy do mnie!
Po rozstaniu z mężem Krystal mieszka w niewielkim miasteczku na Florydzie. Pracuje w parku wodnym, gdzie może liczyć jedynie na minimalną, krajową pensję. Jest wiecznie spłukana, a kiedy dowiaduje się, że mąż ukrywał przed nią długi, rozumie, że albo weźmie sprawy w swoje ręce albo straci wszystko… Postanawia zniszczyć organizację, która sprowadziła na nią te wszystkie nieszczęścia – piramidę finansową FAM. Krystal... dołącza do FAM, mając na celu objaśnić wszystkim klientom i pracownikom tej firmy, że są manipulowani, a pieniądze, jakimi dysponują zostaną stracone, o ile nie wydostaną się spod uroku złowrogiego szefa firmy. Rozpoczyna się szalony maraton kłamstw i intryg, które owocują błyskawicznymi awansami Krystal. Niestety sukces w biznesie nie idzie w parze z udanym życiem prywatnym, o czym już wkrótce dobitnie się przekona.
Obsada i twórcy
Serial ‘Jak zostać Bogiem na Florydzie’ to dzieło Roberta Funka ('The Labyrinth', 'Trying Not To Explode') i Matta Lutsky'ego ('Zepsuta krew') we współpracy ze zdobywcami Oskara za najlepszy film 'Operacja Argo' (2013): Georgem Clooneyem ('Paragraf 22', 'Operacja Argo') Grantem Heslovem ('Good Night and Good Luck', 'Wróg publiczny'). Producentką wykonawczą i odtwórczynią głównej roli jest Kristen Dunst ('Przekleństwa niewinności, seria 'Spider-Man'). U jej boku występują utalentowani aktorzy, tacy jak: Théodore Pellerin ('Geneza', 'To tylko koniec świata'), Ted Levine ('Wyspa tajemnic', 'American Gangster', ‘Milczenie owiec’), Usman Ally ('W ciemność. Star Trek.', 'Seria niefortunnych zdarzeń'), Sharon Lawrence ('Nowojorscy gliniarze', 'Ukojenie') czy Melissa De Sousa ('Miss Agent', 'Black Lightning').
Wszystkie odcinki serialu ‘Jak zostać Bogiem na Florydzie’ już są dostępne na platformie streamingowej Viaplay!
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.