Komunikaty PR

Dwa grudniowe weekendy z Brave Cinema. Weź udział w przeglądzie online

2020-12-03  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Już 5 grudnia rusza przegląd filmowy Brave Cinema – Kids in danger online. W dwóch blokach znalazły się łącznie trzy filmy oraz pełnometrażowa animacja. Udział w przeglądzie jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować.

Akcja filmów toczy się w bardzo różnych sceneriach: w Tokio, w Niemczech, na mongolskim stepie oraz, w przypadku animacji „Czerwony żółw”, na bezludnej tropikalnej wyspie, skrywającej niezwykłą tajemnicę. Bohaterami każdego filmu są młodzi ludzie i dzieci mierzące się z różnego rodzaju wyzwaniami i dylematami, ale też przeżywające swoje radości i nadzieje.

Np. „Złodziejaszki”, film inaugurujący przegląd, to błyskotliwa i dość zaskakująca opowieść o trzypokoleniowej rodzinie z przedmieść stolicy Japonii, żyjącej z drobnych kradzieży. Z kolei „Błąd systemu", który zobaczymy 6 grudnia, to niemiecki kandydat do Oscara, poruszający film nagradzany na wielu festiwalach. Przedstawia 9-letnią „łamaczkę systemu” próbującą przetrwać, wyrwać się z systemu placówek socjalnych i wrócić do matki, która jednak nie radzi sobie z córką. „Zud” opowiada o chłopcu z Mongolii, który ma odpowiedzialne zadanie: wygrać w wyścigu na dzikim koniu. Od tego zależy materialna przyszłość jego rodziny.

Wybieramy filmy prezentujące osobiste historie, wypełnione realnymi emocjami, a jednocześnie ukazujące problemy współczesnego świata. W szerszym planie można je potraktować jak przybliżenie rzeczywistości, która często jest obecna co najwyżej na odległym horyzoncie, a przez to niedostrzegana. To filmy ciekawe dla każdego, kto interesuje się człowiekiem, zjawiskami kultury i procesami zarówno w wymiarze lokalnym, jak i globalnym – mówi Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids. 

Dodaje, że przegląd nawiązuje też do projektu edukacyjno-artystycznego Brave Kids, który zwykle odbywa się z udziałem dzieci i młodzieży z całego świata. W tym roku, z powodu pandemii, nie było jednak możliwości, by zaprosić uczestników z zagranicy.

Projekt Brave Kids 2020 odbył się wyłącznie z udziałem dzieci z Polski, jednak chcemy przypomnieć, że naszym celem od początku jest wspieranie i inspirowanie młodych ludzi z całego świata, często żyjących w trudnych warunkach ekonomicznych, kulturowych czy społecznych – podkreśla Iwona Frydryszak.

Jak obejrzeć filmy?

Projekcje będą dostępne na platformie Think Film, w godz. 17.00-21.00.

Udział w przeglądzie jest całkowicie bezpłatny. By obejrzeć filmy w pierwszy weekend, wystarczy się zarejestrować do 4 grudnia do godziny 15.00: https://bit.ly/BraveCinema_Zapisy1.

Zgłoszenia na blok zaplanowany na kolejny weekend będą przyjmowane do 11 grudnia, również do godz. 15.00.

Program przeglądu filmowego Brave Cinema – Kids in danger online

  • 5 grudnia – „Złodziejaszki”, reż. Hirokazu Koreeda (Japonia, 2018)
  • 6 grudnia – „Błąd systemu”, reż. Nora Fingscheidt (Niemcy, 2019)
  • 12 grudnia – „Zud”, reż. Marta Minorowicz (Niemcy/Polska, 2016)
  • 13 grudnia – „Czerwony żółw”, reż. Michaël Dudok de Wit (Belgia/Francja/Japonia, 2016)

Przegląd Brave Cinema – Kids in Danger online jest kontynuacją cyklu filmowego prezentowanego dotychczas w ramach Festiwalu Brave. Przypomnijmy, że przegląd Brave Cinema odbył się w tym roku pod koniec września w Dolnośląskim Centrum Filmowym.

W grudniu niestety nie możemy zaprosić publiczności do sal kinowych, ani organizować spotkań i dyskusji. Cieszymy się jednak, że mamy możliwość podtrzymania kontaktu z naszą publicznością. Myślę, że formuła online stwarza równocześnie okazję, by zainteresować nowych widzów. Serdecznie zapraszamy – mówi Iwona Frydryszak.

Przegląd dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz gminy Wrocław. Wydarzenie jest częścią #BraveKids2020 pod honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film Międzynarodowa premiera filmu od marki L.O.L. Surprise!™ dotarła do Polski! Biuro prasowe
2024-10-16 | 01:00

Międzynarodowa premiera filmu od marki L.O.L. Surprise!™ dotarła do Polski!

Popularna marka L.O.L. Surprise™ należąca do firmy MGA Entertainment ogłosiła światową premierę filmu The Skate Dance Movie, która miała miejsce 3 października na
Film ŚWIATOWA ŚMIETANKA ANIMACJI POKLATKOWEJ ZNÓW ZJECHAŁA DO ŁODZI
2024-10-15 | 14:00

ŚWIATOWA ŚMIETANKA ANIMACJI POKLATKOWEJ ZNÓW ZJECHAŁA DO ŁODZI

ŚWIATOWA ŚMIETANKA ANIMACJI POKLATKOWEJ ZNÓW ZJECHAŁA DO ŁODZI, GDZIE TRWA ANIMARKT STOP MOTION FORUM 2024   Przyjechali z różnych stron świata, by uczyć się
Film „Górski lekarz” wraca na antenę Romance TV!
2024-09-28 | 10:00

„Górski lekarz” wraca na antenę Romance TV!

Ukochany serial widzów Romance TV, „Górski lekarz”, wraca na antenę z najnowszym, 17 sezonem! Od wtorku 15 października, fani Martina Grubera będą mogli śledzić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Ochrona środowiska

Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat

Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.