Komunikaty PR

Ekranizacja ‘Tatuażysty z Auschwitz’. Anna Próchniak zagra jedną z głównych ról!

2023-03-20  |  14:00

Bestsellerowa powieść historyczna ‘Tatuażysta z Auschwitz’ autorstwa Heather Morris poruszyła serca międzynarodowej publiczności, co zaowocowało licznymi nagrodami na całym świecie i w Polsce oraz ponad 12 milionami sprzedanych egzemplarzy. Już w 2024 roku hitowa książka zostanie zekranizowana po raz pierwszy. W tytułowej roli zobaczymy brytyjskiego aktora Jonah Hauer-Kinga (‘Świat w ogniu: Początki’), a u jego boku w jednej z głównych ról pojawi się Anna Próchniak, znana m.in. z nagrodzonego czterema Orłami ‘Miasta 44’. W filmie wystąpi również laureatka plebiscytu ‘Critics Choice Awards’ Melanie Lynskey (‘The Last of Us’, ‘Yellowjackets’), która wcieli się w postać autorki książki. Sześcioodcinkowy serial zostanie wyreżyserowany przez Izraelkę Tali Shalom-Ezer i zostanie zaprezentowany już w 2024 roku wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.

Literacki sukces

Tej książki nie trzeba nikomu przedstawiać. Premiera głośnej powieści historycznej autorstwa Heather Morris odbiła się szerokim echem na całym świecie czego wynikiem były liczne wyróżnienia. ‘Tatuażysta z Auschwitz’ utrzymywał się na liście bestsellerów New York Timesa przez trzy tygodnie, zdobył również tytuł ‘Bestsellera Empiku’ 2018 i ‘Książki Roku’ 2018 rodzimego portalu Lubimy Czytać. Publikacja osiągnęła sprzedaż na poziomie 12 milionów egzemplarzy. Wkrótce poruszająca historia ‘Tatuażysty z Auschwitz’, zakochanego w kobiecie więzionej w obozie koncentracyjnym, doczeka się również ekranizacji.

Miłość w czasach Zagłady

Książka jest oparta na prawdziwej historii Lale Sokolova, a właściwie Ludwiga Eisenberga. W 1942 roku mając niespełna 26 lat trafił do nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Jego zadaniem było tatuowanie przybywających do tego miejsca więźniów, którzy byli zmuszani do morderczej pracy, a jedyną alternatywą była dla nich śmierć w komorze gazowej. Mężczyzna sumiennie wykonuje swoje zadanie, tatuując więźniów z wręcz mechaniczną sprawnością. Gdy po raz pierwszy widzi przywiezioną do obozu Gitę Furman postanawia zrobić wszystko by oboje przeżyli. To historia o miłości, która zdołała przetrwać pomimo tragicznej sytuacji i bestialskich warunków.

Obsada

W roli Gity Furman wystąpi polska aktorka Anna Próchniak znana z produkcji takich, jak nagrodzone w 2015 roku czterema Orłami 'Miasto 44', a także z filmu ‘Najlepszy’ - zdobywcy czterech Złotych Lwów 2017 oraz serialu ‘Behawiorysta’, nominowanego do nagrody ‘Orły’ 2022 w kategorii najlepszy serial fabularny.

‘Możliwość zaprezentowania historii Gity na ekranie jest jednym z największych zaszczytów, jakich dotychczas dostąpiłam. To również niezwykle trudne do opowiedzenia i rozdzierające serce doświadczenie. Podejmę się tego wyzwania z największym szacunkiem do całej historii.’ – powiedziała Anna Próchniak.

W ukochanego kobiety – Lale Sokolova wcieli się Jonah Hauer-King (‘Mała Syrenka’, ‘Świat w ogniu: Początki’).

‘Czuję się wyróżniony, że będę mógł zaprezentować widzom niesamowitą historię, którą z ogromną odwagą podzielił się z nami Lale. Jestem pełen podziwu i uznania, że potrafił szukać człowieczeństwa i dobra w najbardziej tragicznych sytuacjach.’ - komentuje Jonah Hauer-King.

Z kolei w rolę autorki książki wcieli się Melanie Lynskey ('Dwóch i pół', 'The Last of Us', ‘Yellowjackets’) - laureatka Critics Choice Awards 2022 w kategorii ‘Najlepsza aktorka w serialu – horrorze’ nominowana w tym samym roku do nagrody Emmy dla 'Najlepszej aktorki w serialu dramatycznym'. W produkcji wystąpi również Jonas Nay (‘Minuta ciszy’, ‘Ja, ty, my, oni’), który wcieli się w rolę hitlerowskiego zbrodniarza Stefana Baretzkiego.

Twórcy

Reżyserią serialu ‘Tatuażysta z Auschwitz’ zajmie się jest izraelska reżyserka Tali Shalom-Ezer (‘Królewna’, ‘Moje dni z Mercy’, ‘Surrogate’) a za produkcję odpowie Synchronicity Films we współpracy ze Sky Studios i Peacock. Dystrybutorami serialu są NBCUniversal Global Distribution i All3Media International. Viaplay posiada prawa do ‘Tatuażysty z Auschwitz’ na Polskę Litwę, Łotwę, Estonię, Szwecję, Norwegię, Danię, Finlandię, Islandię i Holandię.

‘Udział w tworzeniu ekranizacji tej niesamowitej historii, w której realia przerastają sztukę, jest dla Viaplay wielkim zaszczytem. ‘Tatuażysta z Auschwitz’ to niesamowita opowieść, która trzyma w napięciu do ostatniej sekundy. Miłość i osobiste przekonania przezwyciężają w niej okrutną rzeczywistość w jakiej przyszło żyć bohaterom. Jestem pewna, że nikt nie przejdzie obok tego serialu obojętnie.’ – twierdzi Filippa Wallestam, EVP & Chief Content Officer w Viaplay Group.

Premiera sześcioodcinkowego serialu nastąpi już w 2024 roku wyłącznie na Viaplay.

 

Zdj: 

Ricardo DeArantanha (Melanie Lynskey)

Joseph Sinclair (Jonah Hauer-King)

Aleksander Ikaniewicz (Anna Próchniak) 

Lucas Wahl (Jonas Nay)

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicis
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV Biuro prasowe
2024-12-18 | 11:00

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV

W grudniu lubimy wracać do znanych nam od dziecka baśniowych opowieści, które wprawiają nas w świąteczny nastrój. Historie o okrutnej Królowej Śniegu czy skąpym
Film BRAK ZDJĘCIA
2024-12-12 | 08:54

Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

„To list miłosny do gier” – powiedział podczas tegorocznego gamescomu o serii „Secret Level” Tim Miller, współtwórca Blur Studio, reżyser, legenda efektów specjalnych i pomysłodawca
Film Serial Udar z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
2024-12-11 | 16:00

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia

Już we wtorek, 17 grudnia, Viaplay zaprasza na premierę serialu „Udar” przedstawiającego historię warszawskiego bon-vivanta oraz gwiazdy telewizyjnych programów kulinarnych,

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.