Film Anny Maliszewskiej wybrany do Konkursu Głównego 47. FPFF
Niedawno zakończyły się prace nad pełnometrażowym debiutem filmowym Anny Maliszewskiej pt. „Tata”, a obraz już został wybrany do Konkursu Głównego 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Za scenariusz odpowiadają: Anna Maliszewska i Przemysław Chruścielewski, a za oprawę muzyczną firma Sirens. Producentem filmu jest Marcin Wierzchosławski z MetroFilms. Premiera zaplanowana jest na jesień 2022.
W rolach głównych zobaczymy Eryka Lubosa (znanego m.in. ze Sztuki Kochania, Drogówki i Underdog) oraz dwie młode aktorki: Klaudię Kurak i Polinę Gromovą. Anna Maliszewska, która jest absolwentką dziennikarstwa na UW, przez wiele lat była dziennikarką w telewizjach muzycznych. Zajmowała się też realizacją teledysków, będąc zarówno autorką scenariuszy, jak i reżyserem i scenografem. Pracowała m.in. z Myslovitz, Kayah, Piaskiem, czy Reni Jusis. Otrzymała dwukrotnie Fryderyka za wideoklipy dla Sistars oraz Nosowskiej, a także Grand Prix na Yach Film Festival za teledysk Reni Jusis "Ostatni Raz”. Realizowała również obrazy dokumentalne. Film „Tata” jest jej pełnometrażowym debiutem filmowym.
„Tata” to ciepła i wzruszająca historia ojca, który na co dzień jest kierowcą TIR-a. Za kierownicą spędza długie godziny, a gdy wyjeżdża w trasę, jego córką opiekuje się sąsiadka. Los sprawia, że musi zabrać dziewczynkę w kolejną podróż, a ponieważ dziecko jest nierozłączne ze swoją najlepszą przyjaciółką – mężczyzna zabiera obie dziewczynki. Czy przymusowa podróż z dziećmi spowoduje, że główny bohater dojrzeje i przestanie uciekać przed swoimi demonami? Czy zrozumie, co jest w życiu najważniejsze? O tym przekonamy się już jesienią, bo wtedy obraz trafi do szerszej dystrybucji dzięki Warner Bros. Entertainment Polska.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.