Film „Miasto 44” w Westfield Arkadia w towarzystwie Powstańców Warszawskich
Westfield Arkadia przedłuża kino letnie i na koniec sierpnia na terenach zielonych zaprezentuje film „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy. Do udziału w seansie zostali zaproszeni Powstańcy Warszawscy. Centrum handlowe włączyło się do obchodów 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego również 1 sierpnia podczas godziny „W” – w budynku i jego najbliższej okolicy odbył się happening muzyczno-teatralny.
W czwartek, 25 sierpnia o godz. 21.00 na zakończenie kina na leżakach zostanie zaprezentowany dramat wojenny „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy. Akcja filmu osadzona jest w czasach Powstania Warszawskiego. To poruszająca opowieść o młodych Polakach, którzy pomimo trudnej rzeczywistości są pełni życia. Wydarzenie zostało objęte patronatem Aleksandra Ferensa, Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.
– Czujemy się ważną częścią Warszawy, dlatego chętnie inicjujemy projekty, których celem jest aktywizowanie lokalnej społeczności. Aby upamiętnić rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na początku sierpnia zaprosiliśmy naszych klientów do wspólnego śpiewania piosenek powstańczych – mówi Piotr Brzozowicz, dyrektor centrum handlowego Westfield Arkadia, i dodaje – Z kolei na koniec sierpnia zapraszamy na seans filmu „Miasto 44”. Chcemy w ten sposób podtrzymywać pamięć o Powstaniu wśród szerokiej publiczności.
Dotychczasowe zaangażowanie w 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
1 sierpnia na terenie Westfield Arkadia odbył się happening muzyczno-teatralny, w którym wzięli udział aktorzy z warszawskiego Teatru Baza, przebrani w stroje z XX-lecia międzywojennego. Klienci mogli porozmawiać z aktorami, wykonać z nimi pamiątkowe fotografie oraz posłuchać znanych piosenek z tamtych lat wykonanych przy akompaniamencie akordeonu. Natomiast o godzinie 17.00 aktorzy wspólnie uczcili pamięć Powstańców minutą ciszy w okolicy ronda Zgrupowania AK "Radosław".
Westfield Arkadia wsparła również finansowo Stowarzyszenie Żołnierzy Armii Krajowej „Żywiciel” i Miłośników Ich Tradycji. Przekazane środki zostały przeznaczone na coroczną akcję sprzątania grobów i kwater żoliborskich Powstańców na Powązkach Wojskowych oraz Cmentarzu Wawrzyszewskim, zorganizowaną przez Stowarzyszenie.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.