Film „Miasto 44” w Westfield Arkadia w towarzystwie Powstańców Warszawskich
Westfield Arkadia przedłuża kino letnie i na koniec sierpnia na terenach zielonych zaprezentuje film „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy. Do udziału w seansie zostali zaproszeni Powstańcy Warszawscy. Centrum handlowe włączyło się do obchodów 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego również 1 sierpnia podczas godziny „W” – w budynku i jego najbliższej okolicy odbył się happening muzyczno-teatralny.
W czwartek, 25 sierpnia o godz. 21.00 na zakończenie kina na leżakach zostanie zaprezentowany dramat wojenny „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy. Akcja filmu osadzona jest w czasach Powstania Warszawskiego. To poruszająca opowieść o młodych Polakach, którzy pomimo trudnej rzeczywistości są pełni życia. Wydarzenie zostało objęte patronatem Aleksandra Ferensa, Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.
– Czujemy się ważną częścią Warszawy, dlatego chętnie inicjujemy projekty, których celem jest aktywizowanie lokalnej społeczności. Aby upamiętnić rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na początku sierpnia zaprosiliśmy naszych klientów do wspólnego śpiewania piosenek powstańczych – mówi Piotr Brzozowicz, dyrektor centrum handlowego Westfield Arkadia, i dodaje – Z kolei na koniec sierpnia zapraszamy na seans filmu „Miasto 44”. Chcemy w ten sposób podtrzymywać pamięć o Powstaniu wśród szerokiej publiczności.
Dotychczasowe zaangażowanie w 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
1 sierpnia na terenie Westfield Arkadia odbył się happening muzyczno-teatralny, w którym wzięli udział aktorzy z warszawskiego Teatru Baza, przebrani w stroje z XX-lecia międzywojennego. Klienci mogli porozmawiać z aktorami, wykonać z nimi pamiątkowe fotografie oraz posłuchać znanych piosenek z tamtych lat wykonanych przy akompaniamencie akordeonu. Natomiast o godzinie 17.00 aktorzy wspólnie uczcili pamięć Powstańców minutą ciszy w okolicy ronda Zgrupowania AK "Radosław".
Westfield Arkadia wsparła również finansowo Stowarzyszenie Żołnierzy Armii Krajowej „Żywiciel” i Miłośników Ich Tradycji. Przekazane środki zostały przeznaczone na coroczną akcję sprzątania grobów i kwater żoliborskich Powstańców na Powązkach Wojskowych oraz Cmentarzu Wawrzyszewskim, zorganizowaną przez Stowarzyszenie.
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.