Filmowe czwartkowe wieczory w Parku Ulricha
Wola Park zaprasza warszawiaków na kolejne pokazy filmowe w kinie plenerowym. Filmowe Ogrody potrwają jeszcze przez cały sierpień oraz pierwszy tydzień września. Projekcje odbywają się w Parku Ulricha przy Wola Parku w czwartki o godzinie 21.00.
Repertuar Filmowych Ogrodów składa się z filmów wyprodukowanych na przestrzeni kilku ostatnich lat. W sierpniu i wrześniu Wola Park przygotował dla warszawiaków pokazy filmów: „Julie i Julia”, „Był sobie pies”, „Podróż na sto stóp”, „Fantastyczne zwierzęta: zbrodnie Grindelwalda”, a także „Pokémon detektyw Pikachu”. Widzowie obejrzą produkcje w czwartki o 21.00 w Parku Ulricha.
„Julie i Julia” to historia młodej kobiety, która próbuje ugotować wszystkie dania z książki kulinarnej swojej idolki. Z kolei „Był sobie pies” to wzruszająca komedia familijna o pupilu, który odradza się ponownie w kolejnych psich wcieleniach. Następnie odbędzie się pokaz filmu „Podróż na sto stóp”, czyli komedii o hinduskiej rodzinie, która otwiera restaurację we Francji. W sierpniu widzowie obejrzą jeszcze „Fantastyczne zwierzęta: zbrodnie Grindelwalda”. To film fantasy na podstawie scenariusza autorki książek o „Harrym Potterze” – J.K. Rowling. Filmowe Ogrody zakończy projekcja „Pokémona detektywa Pikachu” o historii tajemniczego zaginięcia prywatnego detektywa i jego poszukiwaniach.
– Cieszymy się, że sąsiedzi Wola Parku chętnie przychodzą na pokazy w naszym kinie plenerowym. Przygotowaliśmy Filmowe Ogrody z myślą o kontynuowaniu naszej tradycji tworzenia miejsc spotkań. Zależy nam na kreowaniu przestrzeni, w której okoliczni mieszkańcy mogą wspólnie spędzać wolny czas – mówi Kamila Popławska-Bernatowicz, Customer Experience Leader Wola Parku.
W trosce o bezpieczeństwo widzów Wola Park dołoży wszelkich starań, aby zapewnić wszystkim obecnym środki ochronne. Przy wejściu na teren imprezy udostępnione są środki dezynfekujące, również leżaki zostaną uprzednio zdezynfekowane. W kinie plenerowym można uczestniczyć zgodnie z zasadami dystansu społecznego. Oznacza to, że wszyscy widzowie proszeni są o zakrywanie nosa i ust bądź zachowanie odległości nie mniejszej niż 2 metry względem innych osób. Z myślą o komforcie wszystkich widzów organizatorzy proszą, aby osoby z temperaturą powyżej 37 stopni lub z innymi objawami chorobowymi nie przychodziły na wydarzenie. Co ważne Wola Park zapowiada, że pracownicy obsługi będą bezdotykowo mierzyć temperaturę wszystkim obecnym (po wyrażeniu przez nich zgody). Osoby z temperaturą powyżej 37 stopni zostaną poproszone o opuszczenie terenu kina plenerowego.
Organizatorzy proszą wszystkich chętnych, aby wcześniej dokonali bezpłatnej rejestracji na wydarzenie w serwisie Facebook.
Pokazy przed Wola Parkiem organizowane są w ramach Filmowej Stolicy Lata, która w tym roku odbywa się już po raz 15. Wydarzenie nazywane jest największą imprezą filmową w plenerze w Warszawie. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.