Filmowe czwartkowe wieczory w Parku Ulricha
Wola Park zaprasza warszawiaków na kolejne pokazy filmowe w kinie plenerowym. Filmowe Ogrody potrwają jeszcze przez cały sierpień oraz pierwszy tydzień września. Projekcje odbywają się w Parku Ulricha przy Wola Parku w czwartki o godzinie 21.00.
Repertuar Filmowych Ogrodów składa się z filmów wyprodukowanych na przestrzeni kilku ostatnich lat. W sierpniu i wrześniu Wola Park przygotował dla warszawiaków pokazy filmów: „Julie i Julia”, „Był sobie pies”, „Podróż na sto stóp”, „Fantastyczne zwierzęta: zbrodnie Grindelwalda”, a także „Pokémon detektyw Pikachu”. Widzowie obejrzą produkcje w czwartki o 21.00 w Parku Ulricha.
„Julie i Julia” to historia młodej kobiety, która próbuje ugotować wszystkie dania z książki kulinarnej swojej idolki. Z kolei „Był sobie pies” to wzruszająca komedia familijna o pupilu, który odradza się ponownie w kolejnych psich wcieleniach. Następnie odbędzie się pokaz filmu „Podróż na sto stóp”, czyli komedii o hinduskiej rodzinie, która otwiera restaurację we Francji. W sierpniu widzowie obejrzą jeszcze „Fantastyczne zwierzęta: zbrodnie Grindelwalda”. To film fantasy na podstawie scenariusza autorki książek o „Harrym Potterze” – J.K. Rowling. Filmowe Ogrody zakończy projekcja „Pokémona detektywa Pikachu” o historii tajemniczego zaginięcia prywatnego detektywa i jego poszukiwaniach.
– Cieszymy się, że sąsiedzi Wola Parku chętnie przychodzą na pokazy w naszym kinie plenerowym. Przygotowaliśmy Filmowe Ogrody z myślą o kontynuowaniu naszej tradycji tworzenia miejsc spotkań. Zależy nam na kreowaniu przestrzeni, w której okoliczni mieszkańcy mogą wspólnie spędzać wolny czas – mówi Kamila Popławska-Bernatowicz, Customer Experience Leader Wola Parku.
W trosce o bezpieczeństwo widzów Wola Park dołoży wszelkich starań, aby zapewnić wszystkim obecnym środki ochronne. Przy wejściu na teren imprezy udostępnione są środki dezynfekujące, również leżaki zostaną uprzednio zdezynfekowane. W kinie plenerowym można uczestniczyć zgodnie z zasadami dystansu społecznego. Oznacza to, że wszyscy widzowie proszeni są o zakrywanie nosa i ust bądź zachowanie odległości nie mniejszej niż 2 metry względem innych osób. Z myślą o komforcie wszystkich widzów organizatorzy proszą, aby osoby z temperaturą powyżej 37 stopni lub z innymi objawami chorobowymi nie przychodziły na wydarzenie. Co ważne Wola Park zapowiada, że pracownicy obsługi będą bezdotykowo mierzyć temperaturę wszystkim obecnym (po wyrażeniu przez nich zgody). Osoby z temperaturą powyżej 37 stopni zostaną poproszone o opuszczenie terenu kina plenerowego.
Organizatorzy proszą wszystkich chętnych, aby wcześniej dokonali bezpłatnej rejestracji na wydarzenie w serwisie Facebook.
Pokazy przed Wola Parkiem organizowane są w ramach Filmowej Stolicy Lata, która w tym roku odbywa się już po raz 15. Wydarzenie nazywane jest największą imprezą filmową w plenerze w Warszawie. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny.
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.
Konsument
Kobiety podchodzą ostrożne do pracowniczych planów kapitałowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową
Z ponad 3,6 mln uczestników pracowniczych planów kapitałowych (PPK) 48 proc. stanowią kobiety – wynika z danych PFR Portal PPK. Zdaniem ekspertów podchodzą one bardzo ostrożnie do tego typu programów i starają się uzupełniać wiedzę na temat działania mechanizmów finansowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową, ale coraz więcej osób widzi w nich instrument inwestycyjny.
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.