Filmowe czwartkowe wieczory w Parku Ulricha
Wola Park zaprasza warszawiaków na kolejne pokazy filmowe w kinie plenerowym. Filmowe Ogrody potrwają jeszcze przez cały sierpień oraz pierwszy tydzień września. Projekcje odbywają się w Parku Ulricha przy Wola Parku w czwartki o godzinie 21.00.
Repertuar Filmowych Ogrodów składa się z filmów wyprodukowanych na przestrzeni kilku ostatnich lat. W sierpniu i wrześniu Wola Park przygotował dla warszawiaków pokazy filmów: „Julie i Julia”, „Był sobie pies”, „Podróż na sto stóp”, „Fantastyczne zwierzęta: zbrodnie Grindelwalda”, a także „Pokémon detektyw Pikachu”. Widzowie obejrzą produkcje w czwartki o 21.00 w Parku Ulricha.
„Julie i Julia” to historia młodej kobiety, która próbuje ugotować wszystkie dania z książki kulinarnej swojej idolki. Z kolei „Był sobie pies” to wzruszająca komedia familijna o pupilu, który odradza się ponownie w kolejnych psich wcieleniach. Następnie odbędzie się pokaz filmu „Podróż na sto stóp”, czyli komedii o hinduskiej rodzinie, która otwiera restaurację we Francji. W sierpniu widzowie obejrzą jeszcze „Fantastyczne zwierzęta: zbrodnie Grindelwalda”. To film fantasy na podstawie scenariusza autorki książek o „Harrym Potterze” – J.K. Rowling. Filmowe Ogrody zakończy projekcja „Pokémona detektywa Pikachu” o historii tajemniczego zaginięcia prywatnego detektywa i jego poszukiwaniach.
– Cieszymy się, że sąsiedzi Wola Parku chętnie przychodzą na pokazy w naszym kinie plenerowym. Przygotowaliśmy Filmowe Ogrody z myślą o kontynuowaniu naszej tradycji tworzenia miejsc spotkań. Zależy nam na kreowaniu przestrzeni, w której okoliczni mieszkańcy mogą wspólnie spędzać wolny czas – mówi Kamila Popławska-Bernatowicz, Customer Experience Leader Wola Parku.
W trosce o bezpieczeństwo widzów Wola Park dołoży wszelkich starań, aby zapewnić wszystkim obecnym środki ochronne. Przy wejściu na teren imprezy udostępnione są środki dezynfekujące, również leżaki zostaną uprzednio zdezynfekowane. W kinie plenerowym można uczestniczyć zgodnie z zasadami dystansu społecznego. Oznacza to, że wszyscy widzowie proszeni są o zakrywanie nosa i ust bądź zachowanie odległości nie mniejszej niż 2 metry względem innych osób. Z myślą o komforcie wszystkich widzów organizatorzy proszą, aby osoby z temperaturą powyżej 37 stopni lub z innymi objawami chorobowymi nie przychodziły na wydarzenie. Co ważne Wola Park zapowiada, że pracownicy obsługi będą bezdotykowo mierzyć temperaturę wszystkim obecnym (po wyrażeniu przez nich zgody). Osoby z temperaturą powyżej 37 stopni zostaną poproszone o opuszczenie terenu kina plenerowego.
Organizatorzy proszą wszystkich chętnych, aby wcześniej dokonali bezpłatnej rejestracji na wydarzenie w serwisie Facebook.
Pokazy przed Wola Parkiem organizowane są w ramach Filmowej Stolicy Lata, która w tym roku odbywa się już po raz 15. Wydarzenie nazywane jest największą imprezą filmową w plenerze w Warszawie. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.