Komunikaty PR

Filmowe wendety i słynne gry – „Sztuka zemsty” i „Gramy w film” na kanale TNT

2021-06-29  |  10:00
Biuro prasowe

W wakacje TNT zaprasza na seans filmów inspirowanych grami i produkcje z motywem zemsty w roli głównej. Wśród reżyserów emitowanych hitów znajdują się zdobywcy Oscarów, w tym: Quentin Tarantino i Alejandro Iñárritu. W rolach głównych: Leonardo DiCaprio, Michael Fassbender, Marion Cotillard czy Emily Blunt.

Ekstremalne warunki na planach filmowych

W lipcu TNT proponuje wybór produkcji, w których wendeta gra pierwsze skrzypce. Stworzenie każdej z nich wymagało wielu starań, a filmowcy niejednokrotnie napotykali liczne przeszkody. Ekipa „Człowieka w ogniu” traktująca o ochroniarzu broniącym córki bogacza, musiała zatrudnić… własnych ochroniarzy, ponieważ filmowcy wielokrotnie zostali ofiarami kradzieży.

Leonardo DiCaprio słynie ze swojego poświęcenia. Na planie „Zjawy” chorował na grypę z powodu scen na siarczystym mrozie. Wielu członków ekipy filmowej zrezygnowało z udziału w zdjęciach z uwagi na ekstremalnie trudne warunki kręcenia.

„Czas zabijania” również wymagał od twórców specjalnych umiejętności – posiadał je John Grisham, scenarzysta i reżyser. Wcześniej pracował jako prokurator i brał udział w sprawie, którą inspirował się pisząc scenariusz. Napaść na nastolatkę poruszyła go na tyle, że stworzył historię z bardziej dramatycznym zakończeniem. Zgłębia motyw zemsty, zastanawiając się, jak potoczyłyby się losy ojca dziewczynki, gdyby pomścił swoją córkę.

Świat po apokalipsie i historyczni wojownicy w filmach inspirowanych grami

Cykl „Gramy w film” to propozycja nie tylko dla wielbicieli gier komputerowych. Twórcy tak przetworzyli oryginalne motywy gier, aby filmy stały się pełnoprawnymi produkcjami o niezależnej fabule.

„Assassin’s Creed” był jedną z najdroższych realizacji w historii Hollywood: budżet wyniósł aż 125 milionów dolarów. Sfinansowano z niego m.in. najwyższy w historii kina skok kaskaderski. Aktorzy wykonali samodzielnie 95% kaskaderskich popisów, a zadbał o to producent Michael Fassbender, który zagrał głównego bohatera.

Emily Blunt również wykazała się niezwykłą wytrzymałością w trakcie zdjęć do „Na skraju jutra”. Wciela się w dowódczynię oddziału wojska, która wraz z bohaterem odgrywanym przez Toma Cruise’a musi ocalić świat przed kosmitami. Każdego dnia na planie nosiła ciężki kostium – ważył aż 40 kg. Aktorka wykonała w nim wszystkie walki.

W „Mad Max: Na drodze gniewu” Tom Hardy i Charlize Theron wcielają się w uciekinierów od totalitarnej władzy. Ich relacja z reżyserem była konfliktowa. Wymagał od nich akceptacji trudnych warunków na planie, a sceny kręcone na pustyni sprawiały wrażenie chaotycznych. Jednak po pierwszym seansie zgodnie przyznali, że wizja Millera ziściła się na ekranie i specyficzny sposób pracy pozwolił wszystkim zrealizować artystyczny plan.

Plan emisji:

„Sztuka zemsty”

04.07, godz. 21:00 – „Zjawa”

11.07, godz. 21:00 – „Człowiek w ogniu”

18.07, godz. 20:00 – „Czas zabijania”

25.07, godz. 21:00 – „Kill Bill 2”

 

„Gramy w film”

05.07, godz. 21:00 – „Assasin’s Creed”

12.07, godz. 20:25 – „Na skraju jutra”

19.07, godz. 21:00 – „Mad Max: Na drodze gniewu”

26.07, godz. 21:05 – „Resident Evil”

 

 

O TNT

TNT to ulubione miejsce dla ponadczasowych produkcji filmowych i serialowych. Szybka akcja, charakterne postaci, brawurowe kreacje aktorskie największych gwiazd – wszystko to czeka na widzów w programie stacji. W każdym miesiącu mogą liczyć oni na angażujące cykle tematyczne i wciągające maratony kinowych hitów. W stałej ramówce emitowane są klasyki jak m. in. „Dirty Dancing”, „Zabójcza broń”, „Matrix” czy „Siedem lat w Tybecie” oraz produkcje serialowe, wśród których znajdują się: „4 Blocks”, „Dr Quinn”, „Strażnik Teksasu”czy „Tropiciele”. Szeroka gama różnych obrazów filmowych to gwarancja rozrywki pełnej emocji. TNT jest kanałem nadawanym w jakości HD, należącym do koncernu WarnerMedia.
Więcej informacji można znaleźć na stronie tnt-tv.pl.

 

Biuro prasowe

Plac Trzech Krzyży 10/14

00-499 Warszawa

 

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres:

PR.Turner.Polska@turner.com

 

Emila Rybak 

Marketing & PR 

emila.rybak@warnermedia.com  

+48 512 027 201 

 

Joanna Hała

PR Manager | dotrelations

joanna.hala@dotrelations.pl  

+48 690 995 770

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film REPORTAŻ „EKSTRADYCJA JULIANA ASSANGE’A” NA ARTE.TV Biuro prasowe
2024-07-02 | 01:00

REPORTAŻ „EKSTRADYCJA JULIANA ASSANGE’A” NA ARTE.TV

Julian Assange, został zwolniony z brytyjskiego więzienia Belmarsh i opuścił Wielką Brytanię na pokładzie samolotu w poniedziałek rano. Założyciel WikiLeaks zawarł ugodę z
Film Udaj się do najbardziej romantycznych zakątków Francji z Romance TV!
2024-06-27 | 10:00

Udaj się do najbardziej romantycznych zakątków Francji z Romance TV!

Francuzi 14 lipca obchodzą swoje święto narodowe, a widzowie Romance TV w tym dniu będą mieli okazję przenieść się do tego pięknego kraju, dzięki ukochanym filmom przygotowanym przez
Film Wpadnij do centrum handlowego Targówek i odwiedź Wystawę Superbohaterów!
2024-06-25 | 12:30

Wpadnij do centrum handlowego Targówek i odwiedź Wystawę Superbohaterów!

Liczna reprezentacja postaci znanych z filmów o superbohaterach, już 2 lipca zawita do centrum handlowego Targówek w ramach Wystawy Superbohaterów, która zagości w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.