Filmy dokumentalne Millennium Docs Against Gravity dostępne w Vectra VOD
We współpracy z Millennium Docs Against Gravity Vectra rozszerza kolekcję festiwalowych filmów, dostępnych w ramach swojej platformy VOD. Już dziś pasjonaci wartościowego kina obejrzą tu wybrane filmy z minionych edycji festiwalu.
Dzięki współpracy z Millennium Docs Against Gravity Vectra włącza do swojego zbioru festiwalowych filmów na żądanie perły kina dokumentalnego. Do kolekcjonerskiej biblioteki Vectra VOD trafiają takie tytuły, jak: „iHuman”, śledzący dynamicznie rozwijającą się branżę sztucznej inteligencji, „Zappa”, ukazujący spojrzenie na życie i twórczość muzyka Franka Zappy, czy „Ściana cieni”, opowiadający o zderzeniu dwóch kultur u podnóża góry Kumbhakarna.
W nowym katalogu obecnie znajduje się 21 produkcji dokumentalnych o różnorodnej tematyce (w sumie będzie ich około 70), udostępnionych przez Millennium Docs Against Gravity – zdaniem Europejskiej Akademii Filmowej jednego z najważniejszych europejskich festiwali filmowych. Oto lista dostępnych obecnie filmów: „Analogowy wizjoner”, „Cały ten dźwięk”, „Chwała królowej”, „Herbert. Barbarzyńca w ogrodzie”, „iHuman”, „Jak Bóg szukał Karela”, „Jestem Greta”, „Kraina miodu”, „Kret w Korei”, „Malarka i złodziej”, „Mit Hitlera”, „Młody Platon”, „Planeta 2.0”, „Robolove”, „Ściana cieni”, „Tarantino: bękart kina”, „Trzy minuty zawieszone w czasie”, „Ustrzelić mafię”, „Uzależnieni od ekranu”, „Zappa” oraz film fabularny w dystrybucji Against Gravity - „Lato ’85”.
- Głównym celem MDAG jest upowszechnianie kina dokumentalnego, skłaniającego do refleksji nad kondycją współczesnego świata i pokazywanie filmów, które pozostają w pamięci widza długo po wyjściu z sali kinowej. Pragniemy obrazować różne perspektywy postrzegania życia, bez względu czy dotyczą one sfer politycznych, środowiskowych, ekologii, psychologii, czy pozornie codziennych tematów, jak np. moda. Dzięki współpracy z Vectrą mamy szansę dotrzeć z ambitnym kinem do szerokiego grona odbiorców, a to dla nas bardzo istotne. – mówi Mateusz Góra, szef komunikacji oraz rozwoju publiczności MDAG.
Wszyscy ci, którzy wysoko cenią kino dokumentalne, będą mogli obejrzeć produkcje poruszające ważne kwestie m.in. natury społecznej, ekologicznej czy psychologicznej w usłudze Vectry w opcji „na żądanie” w cenie 7 złotych za film. Co więcej, wypożyczone filmy można oglądać na dwóch urządzeniach jednocześnie, np. na laptopie i smartfonie lub tablecie.
- Dzięki współpracy z festiwalami filmowymi, jak Millennium Docs Against Gravity czy Stowarzyszenie Nowe Horyzonty jesteśmy w stanie zaproponować szerokiemu gronu odbiorców możliwość obejrzenia ciekawych i ambitnych filmów w atrakcyjnej cenie. Vectra wchodzi w rolę mobilnego kina, do którego użytkownicy wybierają się, kiedy chcą, a seanse i maratony filmowe organizują sobie na własnych zasadach: bez reklam, z przerwami lub bez i gdziekolwiek się znajdują. – opowiada Aleksandra Kozłowska, VOD Manager w Vectra S.A.
Warto dodać, że w ramach platformy Vectra VOD użytkownicy mają dostęp do tysiąca tytułów, ambitnego kina niezależnego, bajek i seriali dostępnych na żądanie, w wysokiej jakość odtwarzania.
Jak odnaleźć festiwalowe perły na platformie Vectra VOD?
Osoby, które należą do grona abonentów Vectry i posiadają dostęp do usługi telewizji wraz z dekoderem z funkcją oglądania treści wideo na żądanie wejdą na platformę poprzez użycie przycisku „VOD" na pilocie lub poprzez menu dekodera. Następnie w bibliotece znajdą odpowiedni katalog o nazwie „Perły festiwalu Millennium Docs Against Gravity”, który widoczny jest również w aplikacji TV Smart GO lub na stronie internetowej www.tvsmart.pl.
Klienci, którzy nie mają wykupionej usługi telewizyjnej (ale posiadają usługi internetowe lub telefoniczne od Vectry), dalej mogą skorzystać z Vectra VOD za pośrednictwem aplikacji TV Smart GO lub strony www.tvsmart.pl. W obu przypadkach koszt wypożyczenia filmu zostanie doliczony do miesięcznej faktury.
Zainteresowani festiwalowymi dokumentami będą mieli szansę obejrzeć filmy, nawet jeśli nie są abonentami Vectry. Wystarczy, że skorzystają z aplikacji TV Smart GO lub serwisu tvsmart.pl, a opłatę wniosą za pomocą dostępnych opcji płatności.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.