Filmy dokumentalne Millennium Docs Against Gravity dostępne w Vectra VOD
We współpracy z Millennium Docs Against Gravity Vectra rozszerza kolekcję festiwalowych filmów, dostępnych w ramach swojej platformy VOD. Już dziś pasjonaci wartościowego kina obejrzą tu wybrane filmy z minionych edycji festiwalu.
Dzięki współpracy z Millennium Docs Against Gravity Vectra włącza do swojego zbioru festiwalowych filmów na żądanie perły kina dokumentalnego. Do kolekcjonerskiej biblioteki Vectra VOD trafiają takie tytuły, jak: „iHuman”, śledzący dynamicznie rozwijającą się branżę sztucznej inteligencji, „Zappa”, ukazujący spojrzenie na życie i twórczość muzyka Franka Zappy, czy „Ściana cieni”, opowiadający o zderzeniu dwóch kultur u podnóża góry Kumbhakarna.
W nowym katalogu obecnie znajduje się 21 produkcji dokumentalnych o różnorodnej tematyce (w sumie będzie ich około 70), udostępnionych przez Millennium Docs Against Gravity – zdaniem Europejskiej Akademii Filmowej jednego z najważniejszych europejskich festiwali filmowych. Oto lista dostępnych obecnie filmów: „Analogowy wizjoner”, „Cały ten dźwięk”, „Chwała królowej”, „Herbert. Barbarzyńca w ogrodzie”, „iHuman”, „Jak Bóg szukał Karela”, „Jestem Greta”, „Kraina miodu”, „Kret w Korei”, „Malarka i złodziej”, „Mit Hitlera”, „Młody Platon”, „Planeta 2.0”, „Robolove”, „Ściana cieni”, „Tarantino: bękart kina”, „Trzy minuty zawieszone w czasie”, „Ustrzelić mafię”, „Uzależnieni od ekranu”, „Zappa” oraz film fabularny w dystrybucji Against Gravity - „Lato ’85”.
- Głównym celem MDAG jest upowszechnianie kina dokumentalnego, skłaniającego do refleksji nad kondycją współczesnego świata i pokazywanie filmów, które pozostają w pamięci widza długo po wyjściu z sali kinowej. Pragniemy obrazować różne perspektywy postrzegania życia, bez względu czy dotyczą one sfer politycznych, środowiskowych, ekologii, psychologii, czy pozornie codziennych tematów, jak np. moda. Dzięki współpracy z Vectrą mamy szansę dotrzeć z ambitnym kinem do szerokiego grona odbiorców, a to dla nas bardzo istotne. – mówi Mateusz Góra, szef komunikacji oraz rozwoju publiczności MDAG.
Wszyscy ci, którzy wysoko cenią kino dokumentalne, będą mogli obejrzeć produkcje poruszające ważne kwestie m.in. natury społecznej, ekologicznej czy psychologicznej w usłudze Vectry w opcji „na żądanie” w cenie 7 złotych za film. Co więcej, wypożyczone filmy można oglądać na dwóch urządzeniach jednocześnie, np. na laptopie i smartfonie lub tablecie.
- Dzięki współpracy z festiwalami filmowymi, jak Millennium Docs Against Gravity czy Stowarzyszenie Nowe Horyzonty jesteśmy w stanie zaproponować szerokiemu gronu odbiorców możliwość obejrzenia ciekawych i ambitnych filmów w atrakcyjnej cenie. Vectra wchodzi w rolę mobilnego kina, do którego użytkownicy wybierają się, kiedy chcą, a seanse i maratony filmowe organizują sobie na własnych zasadach: bez reklam, z przerwami lub bez i gdziekolwiek się znajdują. – opowiada Aleksandra Kozłowska, VOD Manager w Vectra S.A.
Warto dodać, że w ramach platformy Vectra VOD użytkownicy mają dostęp do tysiąca tytułów, ambitnego kina niezależnego, bajek i seriali dostępnych na żądanie, w wysokiej jakość odtwarzania.
Jak odnaleźć festiwalowe perły na platformie Vectra VOD?
Osoby, które należą do grona abonentów Vectry i posiadają dostęp do usługi telewizji wraz z dekoderem z funkcją oglądania treści wideo na żądanie wejdą na platformę poprzez użycie przycisku „VOD" na pilocie lub poprzez menu dekodera. Następnie w bibliotece znajdą odpowiedni katalog o nazwie „Perły festiwalu Millennium Docs Against Gravity”, który widoczny jest również w aplikacji TV Smart GO lub na stronie internetowej www.tvsmart.pl.
Klienci, którzy nie mają wykupionej usługi telewizyjnej (ale posiadają usługi internetowe lub telefoniczne od Vectry), dalej mogą skorzystać z Vectra VOD za pośrednictwem aplikacji TV Smart GO lub strony www.tvsmart.pl. W obu przypadkach koszt wypożyczenia filmu zostanie doliczony do miesięcznej faktury.
Zainteresowani festiwalowymi dokumentami będą mieli szansę obejrzeć filmy, nawet jeśli nie są abonentami Vectry. Wystarczy, że skorzystają z aplikacji TV Smart GO lub serwisu tvsmart.pl, a opłatę wniosą za pomocą dostępnych opcji płatności.
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.