Komunikaty PR

Filmy dokumentalne Millennium Docs Against Gravity dostępne w Vectra VOD

2023-09-05  |  12:00
Biuro prasowe

We współpracy z Millennium Docs Against Gravity Vectra rozszerza kolekcję festiwalowych filmów, dostępnych w ramach swojej platformy VOD. Już dziś pasjonaci wartościowego kina obejrzą tu wybrane filmy z minionych edycji festiwalu.

Dzięki współpracy z Millennium Docs Against Gravity Vectra włącza do swojego zbioru festiwalowych filmów na żądanie perły kina dokumentalnego. Do kolekcjonerskiej biblioteki Vectra VOD trafiają takie tytuły, jak: „iHuman”, śledzący dynamicznie rozwijającą się branżę sztucznej inteligencji, „Zappa”, ukazujący spojrzenie na życie i twórczość muzyka Franka Zappy, czy „Ściana cieni”, opowiadający o zderzeniu dwóch kultur u podnóża góry Kumbhakarna.

W nowym katalogu obecnie znajduje się 21 produkcji dokumentalnych o różnorodnej tematyce (w sumie będzie ich około 70), udostępnionych przez Millennium Docs Against Gravity – zdaniem Europejskiej Akademii Filmowej jednego z najważniejszych europejskich festiwali filmowych. Oto lista dostępnych obecnie filmów: „Analogowy wizjoner”, „Cały ten dźwięk”, „Chwała królowej”, „Herbert. Barbarzyńca w ogrodzie”, „iHuman”, „Jak Bóg szukał Karela”, „Jestem Greta”, „Kraina miodu”, „Kret w Korei”, „Malarka i złodziej”, „Mit Hitlera”, „Młody Platon”, „Planeta 2.0”, „Robolove”, „Ściana cieni”, „Tarantino: bękart kina”, „Trzy minuty zawieszone w czasie”, „Ustrzelić mafię”, „Uzależnieni od ekranu”, „Zappa” oraz film fabularny w dystrybucji Against Gravity - „Lato ’85”.

- Głównym celem MDAG jest upowszechnianie kina dokumentalnego, skłaniającego do refleksji nad kondycją współczesnego świata i pokazywanie filmów, które pozostają w pamięci widza długo po wyjściu z sali kinowej. Pragniemy obrazować różne perspektywy postrzegania życia, bez względu czy dotyczą one sfer politycznych, środowiskowych, ekologii, psychologii, czy pozornie codziennych tematów, jak np. moda. Dzięki współpracy z Vectrą mamy szansę dotrzeć z ambitnym kinem do szerokiego grona odbiorców, a to dla nas bardzo istotne. – mówi Mateusz Góra, szef komunikacji oraz rozwoju publiczności MDAG.

Wszyscy ci, którzy wysoko cenią kino dokumentalne, będą mogli obejrzeć produkcje poruszające ważne kwestie m.in. natury społecznej, ekologicznej czy psychologicznej w usłudze Vectry w opcji „na żądanie” w cenie 7 złotych za film. Co więcej, wypożyczone filmy można oglądać na dwóch urządzeniach jednocześnie, np. na laptopie i smartfonie lub tablecie.

- Dzięki współpracy z festiwalami filmowymi, jak Millennium Docs Against Gravity czy Stowarzyszenie Nowe Horyzonty jesteśmy w stanie zaproponować szerokiemu gronu odbiorców możliwość obejrzenia ciekawych i ambitnych filmów w atrakcyjnej cenie. Vectra wchodzi w rolę mobilnego kina, do którego użytkownicy wybierają się, kiedy chcą, a seanse i maratony filmowe organizują sobie na własnych zasadach: bez reklam, z przerwami lub bez i gdziekolwiek się znajdują. – opowiada Aleksandra Kozłowska, VOD Manager w Vectra S.A.

Warto dodać, że w ramach platformy Vectra VOD użytkownicy mają dostęp do tysiąca tytułów, ambitnego kina niezależnego, bajek i seriali dostępnych na żądanie, w wysokiej jakość odtwarzania.

Jak odnaleźć festiwalowe perły na platformie Vectra VOD?

Osoby, które należą do grona abonentów Vectry i posiadają dostęp do usługi telewizji wraz z dekoderem z funkcją oglądania treści wideo na żądanie wejdą na platformę poprzez użycie przycisku „VOD" na pilocie lub poprzez menu dekodera. Następnie w bibliotece znajdą odpowiedni katalog o nazwie „Perły festiwalu Millennium Docs Against Gravity”, który widoczny jest również w aplikacji TV Smart GO lub na stronie internetowej www.tvsmart.pl.

Klienci, którzy nie mają wykupionej usługi telewizyjnej (ale posiadają usługi internetowe lub telefoniczne od Vectry), dalej mogą skorzystać z Vectra VOD za pośrednictwem aplikacji TV Smart GO lub strony www.tvsmart.pl. W obu przypadkach koszt wypożyczenia filmu zostanie doliczony do miesięcznej faktury.

Zainteresowani festiwalowymi dokumentami będą mieli szansę obejrzeć filmy, nawet jeśli nie są abonentami Vectry. Wystarczy, że skorzystają z aplikacji TV Smart GO lub serwisu tvsmart.pl, a opłatę wniosą za pomocą dostępnych opcji płatności.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV Biuro prasowe
2024-12-18 | 11:00

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV

W grudniu lubimy wracać do znanych nam od dziecka baśniowych opowieści, które wprawiają nas w świąteczny nastrój. Historie o okrutnej Królowej Śniegu czy skąpym
Film BRAK ZDJĘCIA
2024-12-12 | 08:54

Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

„To list miłosny do gier” – powiedział podczas tegorocznego gamescomu o serii „Secret Level” Tim Miller, współtwórca Blur Studio, reżyser, legenda efektów specjalnych i pomysłodawca
Film Serial Udar z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
2024-12-11 | 16:00

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia

Już we wtorek, 17 grudnia, Viaplay zaprasza na premierę serialu „Udar” przedstawiającego historię warszawskiego bon-vivanta oraz gwiazdy telewizyjnych programów kulinarnych,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi

Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.

Problemy społeczne

Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją

Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.

Muzyka

Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy

Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.