Francuskie kino podczas TME Polówka w Porcie Łódź

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Port Łódź zaprasza do kina plenerowego. W każdy czwartek wakacji w ramach TME Polówka na Patio odbywać się będą kolejne komediowe seanse. W ramach cyklu Have Fun już 22 lipca pokaz filmu „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!” w reżyserii Philippe de Chauveron, natomiast 29 lipca „Rozumiemy się bez słów” Erica Lartigau.
TME Polówka to już letnia tradycja w Porcie Łódź. Każdego roku wydarzenie gromadzi wielu miłośników dobrego kina. Różnorodność propozycji sprawia, że w repertuarze każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Tym razem, najbliższe czwartkowe wieczory upłyną pod znakiem komedii francuskich. 22 lipca od godz. 21:00 Centrum zaprasza na film autorstwa Philippe’a de Chauveron - „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!” - opowiadający historię małżeństw z dziećmi, które postanawiają wyprowadzić się poza Francję. Ich rodzice robią jednak wszystko, by ich powstrzymać. Do jakich działań posuną się teściowie? Przekonają się ci, którzy przyjdą na najbliższy seans w ramach TME Polówka w Porcie Łódź.
Propozycją na kolejny czwartek tj. 29 lipca jest także film produkcji francuskiej - „Rozumiemy się bez słów” Erica Lartigau. Ta pełna pozytywnych emocji opowieść o dorastaniu, marzeniach i kochającej się rodzinie z pewnością sprawi, że wieczór upłynie w miłej i ciepłej atmosferze, sprzyjającej relaksowi po ciężkim dniu w pracy.
Seanse w ramach TME Polówka są bezpłatne i odbywają się na Patio w Porcie Łódź w każdy czwartek od godz. 21:00. Przed projekcją centrum zachęca do korzystania z bogatej oferty gastronomicznej. Podczas filmu organizator zapewnia pyszny popcorn.
Harmonogram seansów do końca wakacji:
22 lipca - I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże! reż. Philippe de Chauveron
29 lipca - Rozumiemy się bez słów, reż. Eric Lartigau
5 sierpnia - Sokół z masłem orzechowym, reż. Tyler Nilson, Michael Schwartz
12 sierpnia - Nasze najlepsze wesele, reż. Olivier Nakache, Éric Toledano
19 sierpnia - Pechowi szczęściarze, reż. Sebastián Borensztein
26 sierpnia - Jutro będziemy szczęśliwi, reż. Hugo Gélin

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.