Gwiazdy kina i leżaki wracają pod wieżę na Jeżycach
Plenerowe seanse cieszyły się w zeszłym roku dużym powodzeniem, a więc Archicom powraca do sprawdzonego pomysłu. „Kino na leżakach pod wieżą” to bezpłatne projekcje, nie tylko dla okolicznych mieszkańców, ale też wszystkich poznaniaków.
Tym razem zaplanowano dwa pokazy filmowe, a premierowy seans już 15 maja. Na dużym ekranie w ramach cyklu „Spotkania pod wieżą” zagości kultowa postać światowej popkultury. „Barbie” to ubiegłoroczny hit, który podbił serca i młodszych, i starszych. Produkcja w reżyserii Grety Gerwig zdobyła jednego Oskara oraz dwa Złote Globy, a już w najbliższą środę będzie można ją obejrzeć pod chmurką na terenie realizowanego przez Archicom osiedla Wieża Jeżyce. Początek seansu przy ulicy Janickiego o godzinie 20.30. Wstęp na teren kina plenerowego jest bezpłatny, ale trzeba zabrać ze sobą dobry humor i chęć spędzenia miło czasu na świeżym powietrzu. Widownia zasiądzie na leżakach rozłożonych przy ulicy Klemensa Janickiego 23/25, gdzie będzie mieć do dyspozycji smaczny popcorn i gaszącą pragnienie lemoniadę.
Tworzymy w tej części wielkopolskiej stolicy osiedle, które będzie otwarte na całą dzielnicę oraz wszystkich mieszkańców miasta. Jednocześnie szanując niemal 100-letnią historię działającej w tym miejscu fabryki wodomierzy patrzymy w obiecującą przyszłość Jeżyc. Z tego powodu stworzyliśmy zakochanym w tej części miasta poznaniakom, możliwość wspólnego spędzenia czasu na rodzinnych i przyjacielskich wydarzeniach takich jak np. kino plenerowe – mówi Marta Politowicz, regionalny kierownik sprzedaży mieszkań w Archicom.
Druga projekcja odbędzie się w czerwcu. Archicom zapewni wygodne leżaki, ale nie ma wpływu na aurę. W razie niekorzystnych warunków pogodowych seans będzie przełożony, o czym deweloper poinformuje poprzez firmowe social media: https://www.facebook.com/events/3234063363396156/?ref=newsfeed
Projekcje w ramach „Kina na leżakach pod wieżą” odbędą się na terenie realizowanego przez Archicom projektu Wieża Jeżyce. Pod koniec zeszłego roku ogólnopolski deweloper rozpoczął przy ulicy Klemensa Janickiego 23/25 przekazywanie kluczy do mieszkań z pierwszego etapu wybudowanych na rewitalizowanym terenie dawnej fabryki Apator-Powogaz. Deweloper buduje kompleks w formacie samowystarczalnego miasta w mieście, a sercem inwestycji stanie się Plac pod Wieżą, czyli przestrzeń wokół dawnej wieży ciśnień.
O nas
Od 37 lat realizujemy marzenia o idealnym mieszkaniu. Nasze korzenie wywodzą się z wrocławskiego studia projektowego, w którym od początku żywa była idea dbałości o ludzki wymiar architektury, jej współistnienie z naturą i kontekstem miejsca. Rozumiemy swoją rolę jako urbanisty, inżyniera i wizjonera. Myślimy szeroko, biorąc pełną odpowiedzialność za tworzenie fragmentów miast dla kolejnych pokoleń. We Wrocławiu zrealizowaliśmy do tej pory ponad 220 obiektów, w tym wieloetapowe osiedla m.in. Olimpia Port, a także zrewitalizowane Browary Wrocławskie. Od 1 sierpnia 2023 roku jesteśmy ogólnopolskim deweloperem obecnym również w Warszawie, Łodzi, Poznaniu oraz Krakowie. Tworzymy przyjazne miejsca, w których można zdrowo żyć, mieszkać, odpoczywać, korzystać z rozrywek. Patrzymy na miasto jak na żywą tkankę, która powinna dopasowywać się do współczesnych odbiorców. Cel jest niezmienny – dostarczać mieszkańcom nowy standard mieszkania.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.