Gwiazdy kina i leżaki wracają pod wieżę na Jeżycach
Plenerowe seanse cieszyły się w zeszłym roku dużym powodzeniem, a więc Archicom powraca do sprawdzonego pomysłu. „Kino na leżakach pod wieżą” to bezpłatne projekcje, nie tylko dla okolicznych mieszkańców, ale też wszystkich poznaniaków.
Tym razem zaplanowano dwa pokazy filmowe, a premierowy seans już 15 maja. Na dużym ekranie w ramach cyklu „Spotkania pod wieżą” zagości kultowa postać światowej popkultury. „Barbie” to ubiegłoroczny hit, który podbił serca i młodszych, i starszych. Produkcja w reżyserii Grety Gerwig zdobyła jednego Oskara oraz dwa Złote Globy, a już w najbliższą środę będzie można ją obejrzeć pod chmurką na terenie realizowanego przez Archicom osiedla Wieża Jeżyce. Początek seansu przy ulicy Janickiego o godzinie 20.30. Wstęp na teren kina plenerowego jest bezpłatny, ale trzeba zabrać ze sobą dobry humor i chęć spędzenia miło czasu na świeżym powietrzu. Widownia zasiądzie na leżakach rozłożonych przy ulicy Klemensa Janickiego 23/25, gdzie będzie mieć do dyspozycji smaczny popcorn i gaszącą pragnienie lemoniadę.
Tworzymy w tej części wielkopolskiej stolicy osiedle, które będzie otwarte na całą dzielnicę oraz wszystkich mieszkańców miasta. Jednocześnie szanując niemal 100-letnią historię działającej w tym miejscu fabryki wodomierzy patrzymy w obiecującą przyszłość Jeżyc. Z tego powodu stworzyliśmy zakochanym w tej części miasta poznaniakom, możliwość wspólnego spędzenia czasu na rodzinnych i przyjacielskich wydarzeniach takich jak np. kino plenerowe – mówi Marta Politowicz, regionalny kierownik sprzedaży mieszkań w Archicom.
Druga projekcja odbędzie się w czerwcu. Archicom zapewni wygodne leżaki, ale nie ma wpływu na aurę. W razie niekorzystnych warunków pogodowych seans będzie przełożony, o czym deweloper poinformuje poprzez firmowe social media: https://www.facebook.com/events/3234063363396156/?ref=newsfeed
Projekcje w ramach „Kina na leżakach pod wieżą” odbędą się na terenie realizowanego przez Archicom projektu Wieża Jeżyce. Pod koniec zeszłego roku ogólnopolski deweloper rozpoczął przy ulicy Klemensa Janickiego 23/25 przekazywanie kluczy do mieszkań z pierwszego etapu wybudowanych na rewitalizowanym terenie dawnej fabryki Apator-Powogaz. Deweloper buduje kompleks w formacie samowystarczalnego miasta w mieście, a sercem inwestycji stanie się Plac pod Wieżą, czyli przestrzeń wokół dawnej wieży ciśnień.
O nas
Od 37 lat realizujemy marzenia o idealnym mieszkaniu. Nasze korzenie wywodzą się z wrocławskiego studia projektowego, w którym od początku żywa była idea dbałości o ludzki wymiar architektury, jej współistnienie z naturą i kontekstem miejsca. Rozumiemy swoją rolę jako urbanisty, inżyniera i wizjonera. Myślimy szeroko, biorąc pełną odpowiedzialność za tworzenie fragmentów miast dla kolejnych pokoleń. We Wrocławiu zrealizowaliśmy do tej pory ponad 220 obiektów, w tym wieloetapowe osiedla m.in. Olimpia Port, a także zrewitalizowane Browary Wrocławskie. Od 1 sierpnia 2023 roku jesteśmy ogólnopolskim deweloperem obecnym również w Warszawie, Łodzi, Poznaniu oraz Krakowie. Tworzymy przyjazne miejsca, w których można zdrowo żyć, mieszkać, odpoczywać, korzystać z rozrywek. Patrzymy na miasto jak na żywą tkankę, która powinna dopasowywać się do współczesnych odbiorców. Cel jest niezmienny – dostarczać mieszkańcom nowy standard mieszkania.
![OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_992190091,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
![Serial Udar z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia](/files/_uploaded/glownekonf_871813648,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.