Gwiazdy kina i leżaki wracają pod wieżę na Jeżycach
Plenerowe seanse cieszyły się w zeszłym roku dużym powodzeniem, a więc Archicom powraca do sprawdzonego pomysłu. „Kino na leżakach pod wieżą” to bezpłatne projekcje, nie tylko dla okolicznych mieszkańców, ale też wszystkich poznaniaków.
Tym razem zaplanowano dwa pokazy filmowe, a premierowy seans już 15 maja. Na dużym ekranie w ramach cyklu „Spotkania pod wieżą” zagości kultowa postać światowej popkultury. „Barbie” to ubiegłoroczny hit, który podbił serca i młodszych, i starszych. Produkcja w reżyserii Grety Gerwig zdobyła jednego Oskara oraz dwa Złote Globy, a już w najbliższą środę będzie można ją obejrzeć pod chmurką na terenie realizowanego przez Archicom osiedla Wieża Jeżyce. Początek seansu przy ulicy Janickiego o godzinie 20.30. Wstęp na teren kina plenerowego jest bezpłatny, ale trzeba zabrać ze sobą dobry humor i chęć spędzenia miło czasu na świeżym powietrzu. Widownia zasiądzie na leżakach rozłożonych przy ulicy Klemensa Janickiego 23/25, gdzie będzie mieć do dyspozycji smaczny popcorn i gaszącą pragnienie lemoniadę.
Tworzymy w tej części wielkopolskiej stolicy osiedle, które będzie otwarte na całą dzielnicę oraz wszystkich mieszkańców miasta. Jednocześnie szanując niemal 100-letnią historię działającej w tym miejscu fabryki wodomierzy patrzymy w obiecującą przyszłość Jeżyc. Z tego powodu stworzyliśmy zakochanym w tej części miasta poznaniakom, możliwość wspólnego spędzenia czasu na rodzinnych i przyjacielskich wydarzeniach takich jak np. kino plenerowe – mówi Marta Politowicz, regionalny kierownik sprzedaży mieszkań w Archicom.
Druga projekcja odbędzie się w czerwcu. Archicom zapewni wygodne leżaki, ale nie ma wpływu na aurę. W razie niekorzystnych warunków pogodowych seans będzie przełożony, o czym deweloper poinformuje poprzez firmowe social media: https://www.facebook.com/events/3234063363396156/?ref=newsfeed
Projekcje w ramach „Kina na leżakach pod wieżą” odbędą się na terenie realizowanego przez Archicom projektu Wieża Jeżyce. Pod koniec zeszłego roku ogólnopolski deweloper rozpoczął przy ulicy Klemensa Janickiego 23/25 przekazywanie kluczy do mieszkań z pierwszego etapu wybudowanych na rewitalizowanym terenie dawnej fabryki Apator-Powogaz. Deweloper buduje kompleks w formacie samowystarczalnego miasta w mieście, a sercem inwestycji stanie się Plac pod Wieżą, czyli przestrzeń wokół dawnej wieży ciśnień.
O nas
Od 37 lat realizujemy marzenia o idealnym mieszkaniu. Nasze korzenie wywodzą się z wrocławskiego studia projektowego, w którym od początku żywa była idea dbałości o ludzki wymiar architektury, jej współistnienie z naturą i kontekstem miejsca. Rozumiemy swoją rolę jako urbanisty, inżyniera i wizjonera. Myślimy szeroko, biorąc pełną odpowiedzialność za tworzenie fragmentów miast dla kolejnych pokoleń. We Wrocławiu zrealizowaliśmy do tej pory ponad 220 obiektów, w tym wieloetapowe osiedla m.in. Olimpia Port, a także zrewitalizowane Browary Wrocławskie. Od 1 sierpnia 2023 roku jesteśmy ogólnopolskim deweloperem obecnym również w Warszawie, Łodzi, Poznaniu oraz Krakowie. Tworzymy przyjazne miejsca, w których można zdrowo żyć, mieszkać, odpoczywać, korzystać z rozrywek. Patrzymy na miasto jak na żywą tkankę, która powinna dopasowywać się do współczesnych odbiorców. Cel jest niezmienny – dostarczać mieszkańcom nowy standard mieszkania.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.