„Gwiezdna Flota” we Wrocławiu. Zobacz Sokoła Millennium!
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Mistrz Yoda i R2-D2 już są na miejscu. Przyleciał kultowy statek Hana Solo i myśliwiec Luka Skywalkera. Dotarły także maszyny bojowe i niszczyciele Imperium. Wyjątkowe modele, bo o nich mowa, można podziwiać na nowej wystawie „Gwiezdna Flota” w Magnolia Park.
We wrześniu Moc będzie z Magnolia Park. Wszystko za sprawą wystawy „Gwiezdna Flota” inspirowanej maszynami i postaciami z uniwersum popularnej sagi – Gwiezdna saga to fenomen filmowy, na którym wychowało się kilka pokoleń. Zachwyca miliony osób na całym świecie, stąd ogromna popularność wszystkich wydarzeń osadzonych w świecie wymyślonym przez George’a Lucasa – mówi Joanna Sawośko-Duda, dyrektor Magnolia Park.
Na trwającej już wystawie obejrzymy 24 modele w różnej skali. Największe z nich mają aż 4 metry wielkości. Są to kultowe statki, roboty, budynki i najbardziej znane postaci. Wśród nich – po jasnej stronie Mocy: Yoda, Sokół Millennium, R2-D2 i myśliwiec X-Wing Luka Skywalkera. Ciemną stronę Mocy reprezentują: maszyny bojowe AT-AT, droidy, myśliwce i gwiezdny niszczyciel Imperium. Modele są inspirowane zarówno trzema pierwszymi, jak i późniejszymi częściami popularnej sagi.
Wszystkie prezentowane artefakty to dzieła polskich miłośników gwiezdnej sagi. – Nie trzeba być fanem tej kosmicznej serii, aby docenić dokładność, z jaką zostały wykonane zaprezentowane wspaniałe modele. Bezwzględnie warto przyjść, obejrzeć wystawę i przenieść się do świata Mocy. Wizyta jest dobrą okazją do wymienienia się wspomnieniami związanymi z filmami lub przypomnienia sobie ciekawych historii poszczególnych bohaterów – zachęca Joanna Sawośko-Duda. – Wystawa skierowana jest zarówno dla młodszych fanów, jak i dorosłych, pamiętających czasy „Nowej Nadziei”. Zapraszamy wszystkich do galaktyki Magnolia Park – dodaje.
Wystawę „Gwiezdna Flota” można podziwiać do 22 września w pasażach od strony ulicy Legnickiej, w godzinach otwarcia centrum, również w niedziele niehandlowe - 6, 13 i 20 września. Wstęp jest bezpłatny.
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.