Komunikaty PR

Harvey Keitel wystąpi u boku Anny Próchniak w ‘Tatuażyście z Auschwitz'

2023-04-18  |  08:00

Amerykański aktor Harvey Keitel zasłynął swoim występem w m.in. kultowym ‘Złym poruczniku i w 'Pulp Fiction'. Wkrótce zobaczymy go u boku polskiej aktorki Anny Próchniak (‘Miasto 44’, ‘Najlepszy’) w serialowej ekranizacji głośnej powieści Heather Morris ‘Tatuażysta z Auschwitz’. Keitel wcieli się w tytułową rolę – zagra współczesnego Lale Sokołowa, którego historia poruszyła serca ludzi na całym świecie. Jego młodszą wersję zagra Jonah Hauer-King (‘Mała Syrenka’, ‘Świat w ogniu: Początki’). Reżyserią sześcioodcinkowego serialu zajmie się Tali Shalom-Ezer. W produkcji zagra również inny polski aktor, Marcel Sabat (‘Kamienie na szaniec’). Premiera w Polsce odbędzie się w 2024 roku wyłącznie na Viaplay.

Literacki bestseller

Powieść "Tatuażysta Auschwitz" autorstwa Heather Morris sprzedała się w ponad 12 milionach egzemplarzy, oczarowując ludzi na całym świecie. Historia opisuje prawdziwe przeżycia Lale Sokolova, który w 1942 roku trafił do nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Przydzielono mu szczególną funkcję – miał tatuować współwięźniów, którzy zostali przydzieleni do wyniszczającej pracy w obozieWykonywał tatuaże z mechaniczną sprawnością, aż spotkał Gitę Furman. To w tym momencie postanowił zawalczyć o wspólne przetrwanie. Ich miłość okazała się znacznie silniejsza niż bezlitosna codzienność przebywania w obozie zagłady. .

Ekranizacja powieści

60 lat później Lale (Harvey Keitel) spotkał się z początkującą wówczas pisarką Heather Morris (Melanie Lynskey). Po śmierci ukochanej mężczyzna zdobył się na odwagę, by opowiedzieć wzruszającą historię całemu światu. Podczas rozmowy wspomnienia z obozu odżywają w jego pamięci. Opowiada o miłości, która narodziła się między murami tego przerażającego miejsca.

„Historia wielkiej miłości, przedstawionej w cieniu  horroru rozgrywającego się w Auschwitz jest świadectwem siły i dobra, jakie  tkwią w ludziach.” - mówi Harvey Keitel.

Obsada

Oprócz Anny Próchniak (’Miasto 44’, ’Najlepszy’) w serialu pojawi się również inny polski aktor, Marcel Sabat (‘Kamienie na szaniec, ‘Tenet’). W głównych rolach zagrają Melanie Lynskey ('Dwóch i pół', 'The Last of Us', ‘Yellowjackets’), Harvey Keitel (’Pulp Fiction’, ’Zły porucznik’) i Jonah Hauer-King (‘Mała Syrenka’, ‘Świat w ogniu: Początki’).  

W obsadzie produkcji pojawią  się również: Jonas Nay (‘Minuta ciszy’, ‘Ja, ty, my, oni’), Tallula Haddon ('Czarne lustro: Bandersnatch', 'Ostatni pojedynek'), Mili Eshet ('Za górami, za wzgórzami', 'Barren'), Yali Topol Margalith, Phénix Brossard ('Pożegnanie', 'Chocolat') oraz Ilan  Galkoff  (Dobry omen).

Wszystkie odcinki serialu reżyseruje izraelka Tali Shalom-Ezer (‘Królewna’, ‘Moje dni z Mercy’, ‘Surrogate’) a za produkcję odpowiada Synchronicity Films we współpracy ze Sky Studios i Peacock. Dystrybutorami serialu są NBCUniversal Global Distribution i All3Media International. Viaplay posiada prawa do ‘Tatuażysty z Auschwitz’ na Polskę Litwę, Łotwę, Estonię, Szwecję, Norwegię, Danię, Finlandię, Islandię i Holandię.

Premiera sześcioodcinkowej produkcji nastąpi już w 2024 roku wyłącznie na Viaplay. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicis
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV Biuro prasowe
2024-12-18 | 11:00

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV

W grudniu lubimy wracać do znanych nam od dziecka baśniowych opowieści, które wprawiają nas w świąteczny nastrój. Historie o okrutnej Królowej Śniegu czy skąpym
Film BRAK ZDJĘCIA
2024-12-12 | 08:54

Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

„To list miłosny do gier” – powiedział podczas tegorocznego gamescomu o serii „Secret Level” Tim Miller, współtwórca Blur Studio, reżyser, legenda efektów specjalnych i pomysłodawca
Film Serial Udar z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
2024-12-11 | 16:00

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia

Już we wtorek, 17 grudnia, Viaplay zaprasza na premierę serialu „Udar” przedstawiającego historię warszawskiego bon-vivanta oraz gwiazdy telewizyjnych programów kulinarnych,

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.