Historia zabójczej lekarki. Serial ‘Mary Kills People’ już dostępny w Polsce
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Filmy i seriale dostępne na platformie streamingowej Viaplay opowiadają najciekawsze historie, które często są oparte na prawdziwych wydarzeniach i poruszają ważne społecznie tematy. Niedawno do zestawienia tytułów Viaplay dołączyło dzieło Holly Dale – współtwórczyni takich seriali jak ‘Dexter’ czy ’Chicago Fire’. ‘Mary Kills People’ to opowieść z pogranicza thrillera i romansu, przedstawiająca historię lekarki, która po godzinach pomaga pacjentom, chcącym odejść z tego świata na własnych zasadach. Na Viaplay są już dostępne wszystkie trzy sezony historii Mary Harris.
Główna bohaterka to samotna matka dwójki dzieci, która na co dzień poświęca się swojej pracy, walcząc o życie pacjentów przebywających na ostrym dyżurze. Jednak po opuszczeniu budynku szpitala oddaje się na innemu zajęciu, zapewniając nieuleczalnie chorym pacjentom szybką i bezbolesną śmierć. Oczywiście za odpowiednią opłatą. W całym procederze pomaga jej były chirurg plastyczny, który stracił licencję do wykonywania zawodu przez problemy z narkotykami oraz zaprzyjaźniona pielęgniarka. Sprawy komplikują się, gdy na jej trop wpada policja oraz prokurator, który nie może pogodzić się ze śmiercią swojego syna. Okazuje się, że Mary ma za sobą trudną przeszłość. Co wpłynęło na jej decyzję o wejściu do eutanazyjnego podziemia i jak jej działalność wpłynie na relacje z najbliższymi?
‘Mary Kills People’ to historia pełna niespodzianek. Podejmuje trudny temat nielegalnej eutanazji, walki o godną śmierć, problemów z prawem oraz trudności życia samotnej matki. To opowieść o lojalności i cierpieniu, które doprowadza do trudnych i niemożliwych do cofnięcia wyborów. Gdy nielegalny biznes nabiera tempa, świat Mary zaczyna się powoli rozpadać. Lekarka uświadamia sobie, że musi grać nieczysto, by kontynuować swoją działalność.
Serial zdobył wiele pozytywnych recenzji i jest punktem obowiązkowym dla wszystkich fanów nieoczywistych historii. W roli głównej wystąpiła Caroline Dhavernas znana m.in. z serialu ‘Hannibal’. W rolę policjanta, który próbuje złapać bohaterkę w zasadzkę wcielił się Jay Ryan („Jedno życzenie”, „TO: Rozdział Drugi”), a “partnerem w zbrodni” Mary jest Richard Short („Gitara”, „Wyzwanie”). Serial został wyreżyserowany przez Holly Dale, a jego twórczynią jest Tara Armstrong („Podróżnicy”). Wszystkie sezony można zobaczyć wyłącznie na Viaplay.
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.