Komunikaty PR

Intrygi, romanse i mroczne sekrety w najnowszym serialu 'Hotel przy plaży'

2023-03-07  |  09:00

W serialu ‘Hotel przy plaży’ idylliczne nadmorskie miasteczko przeradza się w siedlisko intryg i mrocznych sekretów. To tu odbywa się przyjęcie, które staje się tłem ośmioodcinkowej historii o zakazanej miłości, rodzinnej rywalizacji i tajemniczej śmierci. Najnowsze dzieło Camilli Läckberg, jednej z najpopularniejszych autorek książek na świecie, to wybuchowe połączenie opery mydlanej i dramatu kryminalnego. Zobacz zwiastun serialu ‘Hotel przy plaży’, który już od dziś będzie dostępny na platformie streamingowej Viaplay.

Zwaśnione rodziny

Werner Gyllenmark (Samuel Fröler) dorastał w biedzie, dlatego przed laty poprzysiągł sobie, że za wszelką cenę awansuje w drabinie społecznej. Nie zważając na przeciwności losu robi wszystko, by jego hotel przynosił dochody. To trudne zadanie, zwłaszcza, gdy jest zmuszony do rywalizacji z dawnym wspólnikiem, Egilem Gripem (Dennis Storhøi), który jest w związku z jego byłą żoną – Marianne (Irina Eidsvold Tøien). Ponadto Grip, jak każdy ojciec, stara się chronić córkę Julie (Sofia Karemyr) przed wszelkim złem, w tym również demonami przeszłości.

Nieoczekiwany obrót spraw

60-te urodziny Wernera Gyllenmarka to z pozoru zwykłe przyjęcie w ‘Hotelu przy plaży’, jednak lista gości może zdumiewać. Oprócz przyjaciół i pracowników znalazł się na niej również zagorzały wróg jubilata - Egil Grip we własnej osobie. Co więcej, rywal Gyllenmarka postanawia skorzystać z zaproszenia i zabrać ze sobą najbliższe sercu kobiety. W trakcie przyjęcia nieoczekiwanie Grip pada na ziemię i umiera, a tragedia wstrząsa całym miasteczkiem Saltsjövik. Sekrety z przeszłości wracają ze zdwojoną siłą, a relacje bohaterów zostają wystawione na ciężką próbę. Niektórzy będą w stanie poświęcić naprawdę wiele, by pogrzebać dawne trupy w szafie...

Królowa skandynawskich kryminałów

Zaskakujące wydarzenia umieszczone w pierwszych rozdziałach książek to specjalność Camilli Läckberg i nie inaczej jest w przypadku ‘Domu przy plaży’. W serialu nie zabraknie mrocznych wątków, z których znana jest autorka ‘Kamieniarza’ (nominowanego do nagrody ‘Powieść Kryminalna Roku’ 2010) oraz ‘Czarownicy’ (nagrodzonej w 2019 roku ‘Diamentową Książką’). Camilla Läckberg sprzedała już 30 milionów egzemplarzy swoich powieści, a jej książki zostały opublikowane w ponad 60 krajach. Oprócz pisania bestsellerów, angażuje się w tworzenie produkcji filmowych. Dotychczas zaprezentowała szerokiej publiczności serię ‘Hammarvik’ oraz film fabularny ‘Glacier’. W ‘Hotelu przy plaży’ zobaczymy ją również jako aktorkę, wcieliła się bowiem w postać Sussie. W 2021 roku wystąpiła również w oryginalnej produkcji Viaplay ‘Swedish Power Women’, dostępnej również na polskiej platformie.

‘Powiedzieć, że jestem niesamowicie podekscytowana premierą ‘Hotelu przy plaży’ na Viaplay, to tak jakby nie powiedzieć nic. Szalenie wciągnęłam się w tworzenie tej historii, a sieć intryg, jakie umieściłam w nadmorskim miasteczku Saltsjövik nie ustępuje na krok tym, które prezentuję czytelnikom w moich kryminałach’ – komentuje Camilla Läckberg.

Obsada i twórcy

Oprócz samej twórczyni serialu, która wciela się w postać Sussie, w produkcji zobaczymy zdobywcę szwedzkiej nagrody telewizyjnej ‘Kristallen’ Samuela Frölera (‘Co kryje prawda?’, ‘Wyjście’), Irinę Eidsvold Tøien (‘Thelma’, ‘Niewiniątka’), Marianne Mörck (‘Wallander’, ’Rodzina plus’), Dennisa Storhøia (‘Trzynasty wojownik’, ‘Troll’) oraz Sofię Karemyr i Ylvali Rurling znane z serii ’Partisan’. ’Hotel przy plaży’ został stworzony we współpracy Camilli Läckberg z głównymi scenarzystami Lovisą Löwhagen i Jakobem Vasellem. Producentem serialu jest Jenny Grewdahl, a producentami wykonawczymi Kristoffer Graci z ramienia Creative Society Production i Lotta Dolk z Viaplay Group.

Dwa pierwsze odcinki serialu ‘Hotel przy plaży’ będą miały swoją premierę już dziś na platformie streamingowej Viaplay. Kolejne części ośmioodcinkowego serialu będą pojawiały się we wtorki. Ogłoszono już produkcję drugiego sezonu serii.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicis
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film Międzynarodowa premiera filmu od marki L.O.L. Surprise!™ dotarła do Polski! Biuro prasowe
2024-10-16 | 01:00

Międzynarodowa premiera filmu od marki L.O.L. Surprise!™ dotarła do Polski!

Popularna marka L.O.L. Surprise™ należąca do firmy MGA Entertainment ogłosiła światową premierę filmu The Skate Dance Movie, która miała miejsce 3 października na
Film ŚWIATOWA ŚMIETANKA ANIMACJI POKLATKOWEJ ZNÓW ZJECHAŁA DO ŁODZI
2024-10-15 | 14:00

ŚWIATOWA ŚMIETANKA ANIMACJI POKLATKOWEJ ZNÓW ZJECHAŁA DO ŁODZI

ŚWIATOWA ŚMIETANKA ANIMACJI POKLATKOWEJ ZNÓW ZJECHAŁA DO ŁODZI, GDZIE TRWA ANIMARKT STOP MOTION FORUM 2024   Przyjechali z różnych stron świata, by uczyć się
Film „Górski lekarz” wraca na antenę Romance TV!
2024-09-28 | 10:00

„Górski lekarz” wraca na antenę Romance TV!

Ukochany serial widzów Romance TV, „Górski lekarz”, wraca na antenę z najnowszym, 17 sezonem! Od wtorku 15 października, fani Martina Grubera będą mogli śledzić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Ochrona środowiska

Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat

Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.