Komunikaty PR

KATE MIDDLETON. ARTE.TV ZAGLĄDA ZA KULISY WIZERUNKU KSIĘŻNEJ

2024-04-03  |  01:00
Biuro prasowe

Catherine Elizabeth Middleton, znana wszystkim jako Kate, to prawdziwa gwiazda pop w rodzinie królewskiej. Jej profil na Instagramie ma ponad 15 milionów obserwujących, jej twarz zdobi największe magazyny modowe, a ona sama jest spełnieniem życzeń i marzeń niezliczonych kobiet i dziewcząt. Jednak od dłuższego już czasu Kate jest pod ostrzałem uważnych spojrzeń po nagłym zniknięciu z życia publicznego. Jak księżna Walii stała się tak popularna? Jak udaje jej się kontrolować swój wizerunek? Dlaczego aż tylu ludzi martwi się o jej zdrowie? ARTE.TV zagląda za kulisy budowania królewskiego wizerunku w swoim dokumencie „Kate superstar”.

- Denerwuję się, bo nie wiem, co mnie czeka. Nie znam tego świata tak dobrze, jak William. Ale jestem gotowa szybko się uczyć i ciężko pracować – powiedziała księżna Kate podczas wywiadu poświęconemu jej i Williamowy niedługo po ich zaręczynach w 2010 roku. Wtedy właśnie, po 9 latach związku miała wejść do rodziny królewskiej i poznać świat, który zwykli ludzie mogą oglądać tylko w telewizji. Obiecała wtedy pomagać ludziom i wprowadzić wiele zmian. Czy się to udało? 

Ślub Kate i Williama śledziło ok. 2 mld ludzi. Już wtedy Kate miała całą rzeszę fanów. Zwykła dziewczyna miała zostać księżną – historia niczym z bajki. Według wielu ekspertów, po tym wydarzeniu Kate szybko nauczyła się, w co się ubierać, a  w co nie. Co, jak i kiedy powinna mówić. Jak się prezentować. Była posłuszna zasadom monarchii, rzadko się sprzeciwiała czy narzekała. Z czasem popularność Kate zaczęła rosnąć, a dzięki jej pięknym strojom, które zaczęły wyznaczać nowe trendy w Wielkiej Brytanii, została też ikoną mody. Miała odgrywać rolę idealnej żony Williama, jednak to na niej zaczęła się skupiać cała uwaga.

Tygodnik Time umieścił Kate na liście 100 najbardziej wpływowych osób na świecie. Swoim opanowaniem w trudnych sytuacjach, ale i czułością, jaką okazuje poddanym, nie tylko podbija serca ludzi na całym świecie, ale i z gracją buduje markę osobistą. Uczestniczy w wielu akcjach charytatywnych, działa w organizacjach na rzecz dzieci i zdrowia psychicznego. Możemy ją ujrzeć siedzącą na podłodze i malującą z dziećmi czy grającą w rugby na wózku. Jej uczestnictwo w takich wydarzeniach sprawia, że ludzie zaczynają zwracać uwagę na takie inicjatywy. Dopracowany wygląd i profesjonalne zdjęcia z wydarzeń, autentyczność, jaką zachowuje, świetnie prowadzone media społecznościowe, dzięki którym może kontaktować się ze swoimi poddanymi bezpośrednio, to arsenał sztuczek, które zapewniają jej prawdziwą pozycję gwiazdy. Dzięki nim księżna buduje prawdziwe przedsiębiorstwo.

Kate jest supergwiazdą naszych czasów. Już do końca życia będą towarzyszyć jej reflektory i kamery. Może dlatego, kiedy w połowie stycznia 2024 r. zniknęła z powodu nagłej operacji jamy brzusznej, media społecznościowe zawrzały. Fani na całym świecie zaczęli się niepokoić o zdrowie księżnej, a w Internecie krążyło wiele teorii próbujących wyjaśnić jej zniknięcie z życia publicznego.  Dopiero po ponad dwóch miesiącach ukrywania się, księżna wydała oświadczenie, że cierpi na nowotwór. Media i liczni fani ponownie zabrali głos, tym razem wspierając księżną w chorobie z wielu zakątków świata.

ARTE.tv przedstawia portret kobiety, która ze zwykłego człowieka stała się w oczach wielu gwiazdą rodziny królewskiej. „Kate superstar” to fascynujący dokument o księżnej Kate i jej rodzinie oraz o budowaniu niezwykłego wizerunku i marki. Widzowie ARTE.tv mogą oglądać go bezpłatnie do 29 maja pod linkiem: KATE SUPERSTAR | ARTE.tv.

 

O ARTE.tv

ARTE.tv to bezpłatny kulturalny kanał VOD współfinansowany ze środków unijnych, który powstał z inicjatywy publicznego, niekomercyjnego, francusko-niemieckiego kanału kulturalnego ARTE, istniejącego na rynku już od 30 lat. ARTE.tv ma na celu dotarcie do jak najszerszego grona Europejczyków poprzez udostępnianie wysokiej jakości programów w językach ojczystych odbiorców. Programy ARTE są dostępne w Internecie bezpłatnie w kilku wersjach językowych: francuskiej, niemieckiej, angielskiej, hiszpańskiej, polskiej i włoskiej.

Bezpłatna oferta cyfrowa ARTE.tv obejmuje najciekawsze programy z ramówki ARTE - nowoczesne filmy dokumentalne, reportaże śledcze, magazyny poświęcone aktualnym zagadnieniom społecznym, polityce, historii, podróżom, technologii, kulturze i popkulturze i sztuce.

Oferta obfituje także w relacje z różnorodnych występów scenicznych: spektakli operowych, baletowych, teatralnych oraz koncertów pełnego przekroju gatunków muzycznych. Programy ARTE.tv można oglądać bezpłatnie na www.arte.tv/pl, na urządzeniach mobilnych, a także na smart TV i na kanale na YouTubie https://www.youtube.com/c/ARTEtvDokumenty.

Więcej informacji i nowości: http://facebook.com/ARTEpopolsku, https://twitter.com/ARTEpl

Aby otrzymywać cotygodniowy newsletter z nowościami ARTE.tv można zapisać się na stronie https://www.arte.tv/pl/articles/newsletter .

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film JAK MAUS ZABIŁ MIKI – HISTORIA NAJWAŻNIEJSZEGO KOMIKSU NA ŚWIECIE NA ARTE.TV Biuro prasowe
2024-05-17 | 01:00

JAK MAUS ZABIŁ MIKI – HISTORIA NAJWAŻNIEJSZEGO KOMIKSU NA ŚWIECIE NA ARTE.TV

Historia Holokaustu w komiksowej formie? „Maus” to jedna z najważniejszych opowieści o Holokauście w historii literatury. Gdy w 1986 roku ukazał się pierwszy tom komiksu,
Film Gwiazdy kina i leżaki wracają pod wieżę na Jeżycach
2024-05-15 | 12:21

Gwiazdy kina i leżaki wracają pod wieżę na Jeżycach

Plenerowe seanse cieszyły się w zeszłym roku dużym powodzeniem, a więc Archicom powraca do sprawdzonego pomysłu. „Kino na leżakach pod wieżą” to bezpłatne projekcje, nie
Film „LOLA I PIANINO HAŁASÓW” Z PREMIERĄ I NOMINACJĄ W ANNECY
2024-05-09 | 10:00

„LOLA I PIANINO HAŁASÓW” Z PREMIERĄ I NOMINACJĄ W ANNECY

„LOLA I PIANINO HAŁASÓW” Z PREMIERĄ I NOMINACJĄ W ANNECY   „Lola i pianino hałasów” w reżyserii Augusto Zanovello to piękna i ważna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Nieuczciwi najemcy bardziej chronieni przez prawo niż właściciele mieszkań. Konieczne są zmiany przepisów i sprawny system eksmisyjny

Zaległości w czynszach, zniszczenia czy wyprowadzka bez płatności – to tylko niektóre z problemów, jakie lokatorzy wynajmujący mieszkania mogą sprawić właścicielom lokali. Z badania Rendin wynika, że blisko 70 proc. właścicieli mieszkań na wynajem borykało się z podobnymi trudnościami. Wypowiedzenie najmu nieuczciwemu lokatorowi to dopiero początek długiej drogi, na której końcu niekoniecznie jest eksmisja. – Potrzebujemy zmiany w kierunku dodania pewnych praw właścicielom i sprawnego systemu eksmisyjnego – podkreśla Alina Muzioł-Węcławowicz, specjalistka ds. polityki mieszkaniowej.

Teatr

Edyta Herbuś: Teraz mam taki moment obfitości, że mogę wybierać role, które są dla mnie najciekawsze. Ale na pewno muszę sobie zafundować reset, żeby utrzymać równowagę w życiu

Tancerka lubi wypoczywać aktywnie. Po intensywnym okresie w pracy najpierw daje sobie jednak chwilę na złapanie oddechu i szybką regenerację, a dopiero później rusza na podbój danej okolicy. Edyta Herbuś zaznacza, że często decyduje się na pasjonujące wyprawy, dzięki którym może zwiedzać i poznawać urokliwe zakątki świata. Ale zdarza się również tak, że wybiera beztroskie wakacje na plaży pod palmami. Tegoroczny urlop będzie jednak krótki.

Media

Wojciech „Łozo” Łozowski: Wziąłem już udział w większości fajnych dużych formatów telewizyjnych. Dostaję też wiele paździerzowych propozycji i je staram się odrzucać

Wokalista miał już okazję uczestniczyć w takich produkcjach jak: „Taniec z gwiazdami”, „Must Be The Music. Tylko muzyka”, „Azja Express”, „Lego Masters” i „Pokonaj mnie, jeśli potrafisz”. Jak podkreśla, bardzo ceni oryginalne projekty telewizyjne, bo dzięki nim może przeżyć wyjątkowe przygody i nauczyć się czegoś nowego. Dlatego też nie wyklucza, że gdy padnie kolejna ciekawa propozycja, znów weźmie udział w podobnym projekcie.