Kino dla Seniora już 25 maja w Poznaniu
Rusza wiosenna edycja „Kina dla Seniora”. W ramach bezpłatnych seansów będzie można zobaczyć różne filmy w Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu. W poznańskim kinie Rialto będzie wyświetlany film „Book Club. Następny rozdział” z gwiazdorską obsadą (Jane Fonda, Diane Keaton, Andy Garcia, Don Johnson). Seans odbędzie się 25 maja o godz. 13:00. Projekcja jest bezpłatna dla seniorów, ale trzeba się wcześniej zapisać.
„Book Club. Następny rozdział” to kontynuacja filmu „Pozycja obowiązkowa”, który zrobił furorę w 2018 roku. Główne bohaterki pozostały te same, podobnie jak ich życiowe przygody oraz rozterki sercowe. A tych na ekranie nie brakuje. Na dodatek, w najnowszym filmie w reżyserii Billa Holdermana, zobaczymy plejadę gwiazd, która już wcześniej spotkała się na dużym ekranie. Cztery przyjaciółki po sześćdziesiątce (w tych rolach występują: Jane Fonda, Diane Keaton, Candice Bergen oraz Mary Steenburgen) wyruszają w wymarzoną podróż do Włoch. Poza grą aktorską będziemy zatem mogli podziwiać typowo włoskie krajobrazy, zabytki, winnice, cyprysy, uczty pełne włoskich przysmaków okraszone słońcem. W rolach męskich występują m.in. Andy Garcia i Don Johnson.
Jak się zapisać?
Liczba miejsc jest ograniczona, więc wymagane są wcześniejsze zapisy. Osoby, które ukończyły 60 lat mogą zapisywać się telefonicznie pod numerem infolinii: 801 005 801 lub 530 000 344 (cena jak za połączenie krajowe).
Klub Seniora DOM
Za organizację „Kina dla Seniora” oraz inne działania aktywizujące osoby starsze odpowiada „Klub Seniora DOM”, który działa od dziesięciu lat. Jego członkowie spotykają się cyklicznie, by wziąć udział w warsztatach, wysłuchać wykładów i skorzystać z porad psychologów, lekarzy, dietetyków i innych ekspertów. Umawiają się na wspólne wypady za miasto, spacery. Inicjatywa ma pomóc osobom starszym „wyjść do ludzi”, nauczyć się nowych umiejętności, poznać rówieśników, spędzać miło czas. Dotychczas darmowe seanse filmowe były organizowane m.in. w Gdańsku, Elblągu, Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Bydgoszczy, Toruniu, Katowicach oraz Wrocławiu.
Co, gdzie, kiedy?
- 25 maja, godz. 13:00
- Kino Rialto, Jana Henryka Dąbrowskiego 38, 60-843 Poznań
- Film: „Book Club. Następny rozdział”, reż. Bill Holderman
- Zapisy pod nr. telefonu 801 005 801 lub 530 000 344
Międzynarodowa premiera filmu od marki L.O.L. Surprise!™ dotarła do Polski!
ŚWIATOWA ŚMIETANKA ANIMACJI POKLATKOWEJ ZNÓW ZJECHAŁA DO ŁODZI
„Górski lekarz” wraca na antenę Romance TV!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.