Kobiety w świecie nauk ścisłych na ekranie w DCF we Wrocławiu
Czy Janina Bąk uważa się za typową naukowczynię? Jak Fundacja Inspiring Girls Polska i firma 3M pomagają dziewczynkom rozwijać skrzydła? Dowiecie się już 14 marca w DCF podczas spotkania nt. kobiet w świecie nauk ścisłych. Punktem wyjścia do dyskusji będzie pokaz filmu dokumentalnego „Not the science type”.
Film „Not the science type” obala przekonanie, że odnoszącym sukcesy naukowcem może być jedynie mężczyzna. Dokument prezentuje sylwetki czterech niezwykłych kobiet nauki. Od lat zdobywają one uznanie w takich dziedzinach, jak mikrobiologia i inżynieria jądrowa, przełamując stereotypy i stawiając czoła dyskryminacji ze względu na płeć, rasę i wiek. Uzupełnieniem projekcji będzie mini wykład o naukowych ciekawostkach z kobiecej perspektywy. Wygłosi go Janina Bąk – statystyczka, nauczycielka akademicka, autorka książek i bloga Janina Daily.
Dyskusję o wyzwaniach stojących przed dziewczętami i kobietami, które wybierają techniczną i ścisłą ścieżkę kariery poprowadzi Karolina Głowacka – autorka podcastu Radio Naukowe. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00 i potrwa do 20.00. Wstęp wolny – wejściówki do odebranie od czwartku w kinie DCF.
Organizatorem pokazu jest Dolnośląskie Centrum Filmowe, a partnerem – firma produkcyjno-technologiczna 3M.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.