Kolejne spotkanie z cyklu “MOVIE-MY NA GŁOS
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Prowadzony przez Fundację Avalon Projekt Sekson oraz Muzeum Żydów Polskich POLIN zapraszają na kolejne spotkanie filmowo – dyskusyjne z cyklu MOVIE-MY NA GŁOS. Już w sobotę 28 maja w sali konferencyjnej Muzeum odbędzie się projekcja filmu „37 sekund”. Aby wziąć udział w bezpłatnym spotkaniu stacjonarnym wymagane jest zgłoszenie przez formularz zapisów dostępny pod linkiem. Liczba miejsc ograniczona.
"37 sekund” z własną seksualnością
Film „37 sekund” to japoński dramat obyczajowy, przedstawiający drogę do niezależności, wolności i odkrywania swojej seksualności. Główna bohaterka filmu Yuma Takada ma dziecięce porażenie mózgowe. W tej roli amatorsko wystąpiła Mei Kayama, która rzeczywiście ma MPD. Yuma jest wychowywana pod kloszem, który roztacza nad nią jej nadopiekuńcza matka. Pasją i pracą Yumy jest rysowanie mangi. Bohaterka podejmuje próbę rysowania hentai, czyli mangi dla dorosłych. Jednakże jej prace zostają uznane za niewiarygodne z powodu braku doświadczeń w sferze intymnej. Yuma zaczyna oglądać filmy pornograficzne i tworzyć rysunki na ich podstawie. To wydarzenie jest początkiem odkrywania przez nią jej seksualności. Bohaterka pod wpływem przeżywanych sytuacji chce udowodnić matce za wszelką cenę, że jest niezależną i samodzielną osobą.
Zabierz głos!
Po obejrzanym seansie filmowym uczestnicy będą zaproszeni do dyskusji. Podczas majowego spotkania tematem przewodnim rozmowy będzie rodzicielstwo. Zaproszeni goście podzielą się swoim doświadczeniem w tym zakresie. Ewelina Bruk (ig: mamtowgenach) opowie o rodzicielstwie z perspektywy osoby z niepełnosprawnością. Dopełnieniem tych doświadczeń będzie obecność psychologa – Jakuba Rafalskiego, który opowie o tym ja nie uzależniać od siebie osoby z niepełnosprawnością i jak dbać o relacje w rodzinie. Dyskusję moderować będzie Dominika Klimek - reporterka, autorka podcastu #ważne.
„Podejmowanie rozmów na ważne tematy jest kluczowym punktem wyjścia, jeśli chodzi o edukowanie społeczeństwa w zakresie seksualności i rodzicielstwa osób z niepełnosprawnościami. Kanwą do naszej dyskusji będą wyniki badania przeprowadzonego przez Fundację Avalon i SW Research. Tym razem oddamy głos mamie z niepełnosprawnością i psychologowi, którzy opowiedzą o relacji rodzicielstwa z niepełnosprawnością. W Projekcie Sekson doskonale wiemy, że wspieranie rodzin, w których są osoby z niepełnosprawnościami jest niezwykle istotne. Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu filmowym MOVIE-MY NA GŁOS oraz dyskusji wokół tematu rodzicielstwa” - Żaneta Krysiak, kierowniczka projektu Sekson.
Dyskusja będzie transmitowana na fanpage Sekson. Może do niej dołączyć każda zainteresowana osoba.
Międzynarodowa premiera filmu od marki L.O.L. Surprise!™ dotarła do Polski!
ŚWIATOWA ŚMIETANKA ANIMACJI POKLATKOWEJ ZNÓW ZJECHAŁA DO ŁODZI
„Górski lekarz” wraca na antenę Romance TV!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Katarzyna Dowbor: Telewizja ma ogromną siłę i dzięki temu mogę zrobić coś dla innych. Nieważne, pod jakimi barwami – ważne, że się pomaga
Szefowa Fundacji TVP z pełnym przekonaniem przyznaje, że jej nowa rola to zarówno ogromne wyzwanie, jak i spełnienie marzeń o niesieniu pomocy innym. Katarzyna Dowbor cieszy się, że znów może pomagać ludziom w różnych kryzysach i w pewnym sensie jest to kontynuacja jej misji z programu „Nasz nowy dom”. Na razie Fundacja TVP wspiera osoby, które ucierpiały podczas niedawnej powodzi, ale pod jej skrzydła mogą też trafić inni potrzebujący.
Gwiazdy
Piotr Zelt: Od dawna weryfikuję swoje nawyki. Gonię też wszystkich z mojego otoczenia, żeby oszczędzali wodę i porządnie segregowali śmieci
Aktor zauważa, że w dzisiejszych czasach ekologiczny styl życia powinien być nie tylko modą, ale wręcz koniecznością. Zwraca bowiem uwagę na przyspieszającą degradację naszego środowiska i konieczność weryfikacji własnych przyzwyczajeń. Dobitnie tłumaczy to również swoim bliskim i mobilizuje ich do odpowiedzialnego postępowania. Zdaniem Piotra Zelta kluczowe jest przede wszystkim oszczędzanie wody, bo za jakiś czas może jej zabraknąć w naszych kranach, a także segregowanie śmieci i ograniczenie zakupów nowych ubrań oraz urządzeń elektronicznych.
Handel
Polski rynek odzieży sportowej i outdoorowej notuje stabilne wzrosty. Kupujący szukają technologicznych nowinek
Niemal połowa Polaków kupujących artykuły sportowe ćwiczy kilka razy w tygodniu, a 13 proc. robi to codziennie. Większa aktywność powoduje, że rośnie krajowy rynek artykułów sportowych. W latach 2023–2028 ma to być średnio 6 proc. rocznie – wynika z danych PMR. Polscy konsumenci w coraz większym stopniu zwracają uwagę na technologiczne aspekty i rozwiązania w produktach outdoorowych. Producenci tacy jak Columbia Sportswear inwestują więc coraz więcej w patenty i innowacje. W centrum handlowym Westfield Mokotów w Warszawie został właśnie otwarty drugi w Polsce monobrandowy sklep tej marki.