Kryminalny serial ‘Troppo’ już na Viaplay!
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Na platformie streamingowej Viaplay można już obejrzeć australijski serial kryminalny, w którym śledztwo prowadzone przez duet nie przepadających za sobą detektywów zaprowadzi nas w dzikie ostępy stanu Queensland. Fabuła produkcji została oparta na bestsellerze autorstwa Candice Fox – powieści ‘Miasteczko Crimson Lake’. Czy skompromitowany detektyw i kobieta z przeszłością będą w stanie odnaleźć zaginionego eksperta nowych technologii nie tracąc przy tym zdrowego rozsądku?
Śledztwo w Crimson Lake
Ted Conkaffey (Thomas Jane) to skompromitowany były detektyw policyjny, który po oskarżeniu o okrutną zbrodnię decyduje się wyjechać z Sydney na prowincję, pozostawiając w mieście żonę i dziecko. Samotny i pozbawiony celu mężczyzna postanawia trzymać się w cieniu. Plany krzyżują się, gdy poznaje Amandę Pharrell (Nicole Chamoun), prywatną detektywkę, która prosi go o pomoc przy rozwiązaniu sprawy zaginięcia koreańskiego twórcy technologicznych innowacji.
Ekscentryczna detektyw wraca do miasteczka po odbyciu kary za przestępstwo, którego dopuściła się jako nastolatka. Doskonale wie, jak to jest być wrogiem publicznym numer jeden i zdaje sobie sprawę z faktu, że jej powrót nie jest mile widziany. Nie przejmuje się tym jednak, ponieważ w więzieniu doświadczyła czegoś znacznie gorszego niż wykluczenie z lokalnej społeczności. Gdy otrzymuje zlecenie odnalezienia tajemniczego mężczyzny razem z byłym policjantem rzuca się w wir walki o prawdę, co wydaje się być bardzo nie na rękę lokalnym stróżom prawa. Gdy detektywi odkrywają, że w Crimson Lake nastąpiła seria nietypowych zgonów, zaczynają walczyć o własne przetrwanie.
Obsada i twórcy
W głównych rolach zobaczymy amerykańsko-australijski duet. Postać Teda odegrał Thomas Jane ('The Punisher', ‘Wyposażony’), który był trzykrotnie nominowany do nagrody dla najlepszego aktora ceremonii Złotych Globów (2010, 2011, 2012), a w Amandę wcieliła się Nicole Chamoun (‘Safe Harbor’, ‘On the Ropes’) nominowana do nagrody dla najlepszej aktorki plebiscytu Logie Award (2019). W drugoplanowych rolach będzie można zobaczyć między innymi Simona Lyndona (‘Chopper’, ‘Mój brat Jack’), Davida Lyonsa (‘Jedz, módl się i kochaj’, ‘Ostry dyżur’) i Kate Beahan ('Lucifer', 'The Wicker Man').
Na czele zespołu kreatywnego serialu ‘Troppo’ stanęła laureatka nagrody Hollywood Film Festival – Yolanda Ramke (‘Cargo’, ‘Nawiedzony dwór w Bly’), a za produkcję odpowiada Lisa Duff (‘Ostatni kurs do Darwin’, ‘Nawiedzony dwór w Bly’) i Karl Zwicky ('Szkoła złamanych serc', 'Zagadki doktora Blake'a'). Reżyserią zajęła się laureatka nagrody AACTA Jocelyn Moorhouse (‘Projektantka’, ‘Wakefield’) wraz z Catherine Millar (‘The Secrets She Keeps’) i Grantem Brownem (‘Gliniarze z Melbourne’).
Wciągająca historia pełna wartkich zwrotów akcji będzie idealnym uzupełnieniem szerokiego wachlarza produkcji kryminalnych na platformie Viaplay. Serial jest już dostępny na platformie streamingowej Viaplay.
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.