Komunikaty PR

Listopadowe spotkanie filmowe z cyklu MOVIE-MY NA GŁOS

2022-11-17  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

To już piąte spotkanie filmowe z cyklu MOVIE-MY NA GŁOS organizowane przez Fundację Avalon w ramach prowadzonego przez nią Projektu Sekson oraz Muzeum Żydów Polskich POLIN. W sobotę 26 listopada o godzinie 15:00 organizatorzy zapraszają na seans filmowy połączony z ciekawą dyskusją. 

Nowe filmowe odkrycia

Podczas każdego spotkania z cyklu MOVIE-MY NA GŁOS Projekt Sekson zaprasza uczestników spotkania w kolejną filmową przygodę. W sobotę 26 listopada o godzinie 15:00 wyświetlony zostanie film “Girl”. Prezentuje on subtelny portret dorastającej dziewczyny uwięzionej w ciele chłopaka, której marzeniem jest kariera taneczna. Lara wchodzi w trudny czas dorastania i odkrywania własnej tożsamości. Reżyser Lukas Dhont portretuje jej codzienność, relacje z rodziną, lekcje tańca w szkole baletowej i proces odbywania terapii hormonalnej oraz przygotowań do operacji korekty płci.

Film był objawieniem festiwalu w Cannes i najlepszym europejskim debiutem 2018 roku, nominowanym do Złotego Globu!

Film wyświetlany będzie w jęz. francuskim, bez audiodeskrypcji, z napisami w jęz. polskim. Na miejscu dostępna będzie pętla indukcyjna. Dyskusja po pokazie tłumaczona będzie na polski język migowy.

Ważne tematy w rozmowie

Seans filmowy będzie punktem rozpoczynającym ważną dyskusję. Niepełnosprawność a tożsamość płciowa - taki temat poruszą w rozmowie: Sylwia Wierzbicka (seksuolożka, psycholożka, absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego), Łucja Malendowicz (transpłciowa działaczka, samorzeczniczka, członkinia Zespołu Eksperckiego Projektu Sekson) oraz Kacper Potępski (działacz i aktywista na rzecz społeczności LGBTQ+). Dyskusję poprowadzi Kamil Zięba, specjalista w Projekcie Sekson Fundacji Avalon. Uczestnicy dyskusji poruszą takie tematy jak: akceptacja swojej tożsamości psychoseksualnej, rola rodziców w procesie dojrzewania czy jak wspierać osoby nieheteroseksualne w akceptacji swojej tożsamości.

“Podczas piątego już pokazu filmowego będziemy mówić o tożsamości płciowej w kontekście osób z niepełnosprawnościami, poruszymy temat transpłciowości i podwójnej dyskryminacji nieheteronormatywnych osób z niepełnosprawnościami. O swoich doświadczeniach w tym obszarze opowiedzą: Łucja Malendowicz, transpłciowa twórczyni internetowa, członkini Zespołu Eksperckiego Projektu Sekson oraz Kacper Potępski, aktywista i działacz na rzecz osób LGBTQ+. To bardzo ważne, aby mówić o seksualności osób z niepełnosprawnościami. Odkrywanie tej seksualności jest szczególnie trudne, kiedy jest ona zakazana, tabuizowana. Będziemy po raz kolejny przywracać miejsce temu tematowi i oddawać głos osobom działającym na rzecz społeczności osób LGBTQ+ z niepełnosprawnościami.”- Żaneta Krysiak, kierowniczka Projektu Sekson Fundacji Avalon.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Avalon
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film Fundacja Avalon partnerem społecznym filmu „Drużyna A(A)” Biuro prasowe
2024-07-22 | 11:00

Fundacja Avalon partnerem społecznym filmu „Drużyna A(A)”

Czwórka alkoholików i dwie cysterny spirytusu do przeszmuglowania w słusznej sprawie. Co może pójść nie tak? Odpowiedź widzowie poznają już 20 września, gdy
Film IGRZYSKA OLIMPIJSKIE NA ARTE.TV
2024-07-18 | 01:00

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE NA ARTE.TV

W piątek, 26 lipca, rozpoczną się wyczekiwane XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Ta największa i najbardziej prestiżowa impreza sportowa odbywa się co cztery lata i
Film Spotkajmy się w duchu Flow: Historia łódzkich kin
2024-07-16 | 11:10

Spotkajmy się w duchu Flow: Historia łódzkich kin

W najbliższą niedzielę, 21 lipca, odbędzie się kolejne z cyklu „Spotkanie w duchu Flow” realizowane przez firmę Archicom we współpracy z EC1. Tym razem naszych gości

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.

Inwestycje

Polskie wybrzeże przyciąga coraz więcej turystów z zagranicy. Apartamenty nad morzem wracają do łask inwestorów

Polskie wybrzeże z każdym rokiem cieszy się rosnącym zainteresowaniem krajowych, ale i zagranicznych turystów – głównie z Niemiec, Czech, Szwecji i Norwegii. Tym, co przyciąga ich nad Bałtyk, są m.in. ceny, które wciąż pozostają konkurencyjne w stosunku do cen innych, popularnych destynacji wakacyjnych, jak i dobra baza noclegowa. Nadmorskie hotele i apartamenty w sezonie notują nawet ponad 90-proc. obłożenie, a zainteresowanie inwestowaniem w takie obiekty nie słabnie. Apartamenty typowo pod wynajem – wykończone pod klucz, w dobrej lokalizacji, z operatorem i gwarancją comiesięcznego zysku – są popularne wśród osób, którym zależy na zabezpieczeniu i pomnożeniu swoich oszczędności, które jednocześnie oczekują, by formalności związane obsługą lokalu były dla nich jak najmniej angażujące.

Media

Katarzyna Dowbor: Niektórym bohaterom programu „Nasz nowy dom” pomagam do dziś. A moje nazwisko otwiera drzwi, których inaczej nie można otworzyć

Prezenterka przyznaje, że historia wielu bohaterów programu „Nasz nowy dom” poruszyła ją do tego stopnia, że postanowiła im pomagać także na własną rękę, już poza kamerami. I mimo że teraz nie jest już związana z tym formatem Polsatu, to nadal ma kontakt z niektórymi uczestnikami i wspiera ich, jak tylko może. Katarzyna Dowbor podkreśla, że dużą satysfakcje daje jej to, że ktoś chętnie korzysta z jej rad i życiowego doświadczenia. Ma też żal do władz Polsatu, że nadal nie poznała powodów ich decyzji dotyczącej zmiany gospodyni programu, który tworzyła od podszewki.