Listopadowe spotkanie filmowe z cyklu MOVIE-MY NA GŁOS
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
To już piąte spotkanie filmowe z cyklu MOVIE-MY NA GŁOS organizowane przez Fundację Avalon w ramach prowadzonego przez nią Projektu Sekson oraz Muzeum Żydów Polskich POLIN. W sobotę 26 listopada o godzinie 15:00 organizatorzy zapraszają na seans filmowy połączony z ciekawą dyskusją.
Nowe filmowe odkrycia
Podczas każdego spotkania z cyklu MOVIE-MY NA GŁOS Projekt Sekson zaprasza uczestników spotkania w kolejną filmową przygodę. W sobotę 26 listopada o godzinie 15:00 wyświetlony zostanie film “Girl”. Prezentuje on subtelny portret dorastającej dziewczyny uwięzionej w ciele chłopaka, której marzeniem jest kariera taneczna. Lara wchodzi w trudny czas dorastania i odkrywania własnej tożsamości. Reżyser Lukas Dhont portretuje jej codzienność, relacje z rodziną, lekcje tańca w szkole baletowej i proces odbywania terapii hormonalnej oraz przygotowań do operacji korekty płci.
Film był objawieniem festiwalu w Cannes i najlepszym europejskim debiutem 2018 roku, nominowanym do Złotego Globu!
Film wyświetlany będzie w jęz. francuskim, bez audiodeskrypcji, z napisami w jęz. polskim. Na miejscu dostępna będzie pętla indukcyjna. Dyskusja po pokazie tłumaczona będzie na polski język migowy.
Ważne tematy w rozmowie
Seans filmowy będzie punktem rozpoczynającym ważną dyskusję. Niepełnosprawność a tożsamość płciowa - taki temat poruszą w rozmowie: Sylwia Wierzbicka (seksuolożka, psycholożka, absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego), Łucja Malendowicz (transpłciowa działaczka, samorzeczniczka, członkinia Zespołu Eksperckiego Projektu Sekson) oraz Kacper Potępski (działacz i aktywista na rzecz społeczności LGBTQ+). Dyskusję poprowadzi Kamil Zięba, specjalista w Projekcie Sekson Fundacji Avalon. Uczestnicy dyskusji poruszą takie tematy jak: akceptacja swojej tożsamości psychoseksualnej, rola rodziców w procesie dojrzewania czy jak wspierać osoby nieheteroseksualne w akceptacji swojej tożsamości.
“Podczas piątego już pokazu filmowego będziemy mówić o tożsamości płciowej w kontekście osób z niepełnosprawnościami, poruszymy temat transpłciowości i podwójnej dyskryminacji nieheteronormatywnych osób z niepełnosprawnościami. O swoich doświadczeniach w tym obszarze opowiedzą: Łucja Malendowicz, transpłciowa twórczyni internetowa, członkini Zespołu Eksperckiego Projektu Sekson oraz Kacper Potępski, aktywista i działacz na rzecz osób LGBTQ+. To bardzo ważne, aby mówić o seksualności osób z niepełnosprawnościami. Odkrywanie tej seksualności jest szczególnie trudne, kiedy jest ona zakazana, tabuizowana. Będziemy po raz kolejny przywracać miejsce temu tematowi i oddawać głos osobom działającym na rzecz społeczności osób LGBTQ+ z niepełnosprawnościami.”- Żaneta Krysiak, kierowniczka Projektu Sekson Fundacji Avalon.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.