Listopadowe spotkanie filmowe z cyklu MOVIE-MY NA GŁOS
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
To już piąte spotkanie filmowe z cyklu MOVIE-MY NA GŁOS organizowane przez Fundację Avalon w ramach prowadzonego przez nią Projektu Sekson oraz Muzeum Żydów Polskich POLIN. W sobotę 26 listopada o godzinie 15:00 organizatorzy zapraszają na seans filmowy połączony z ciekawą dyskusją.
Nowe filmowe odkrycia
Podczas każdego spotkania z cyklu MOVIE-MY NA GŁOS Projekt Sekson zaprasza uczestników spotkania w kolejną filmową przygodę. W sobotę 26 listopada o godzinie 15:00 wyświetlony zostanie film “Girl”. Prezentuje on subtelny portret dorastającej dziewczyny uwięzionej w ciele chłopaka, której marzeniem jest kariera taneczna. Lara wchodzi w trudny czas dorastania i odkrywania własnej tożsamości. Reżyser Lukas Dhont portretuje jej codzienność, relacje z rodziną, lekcje tańca w szkole baletowej i proces odbywania terapii hormonalnej oraz przygotowań do operacji korekty płci.
Film był objawieniem festiwalu w Cannes i najlepszym europejskim debiutem 2018 roku, nominowanym do Złotego Globu!
Film wyświetlany będzie w jęz. francuskim, bez audiodeskrypcji, z napisami w jęz. polskim. Na miejscu dostępna będzie pętla indukcyjna. Dyskusja po pokazie tłumaczona będzie na polski język migowy.
Ważne tematy w rozmowie
Seans filmowy będzie punktem rozpoczynającym ważną dyskusję. Niepełnosprawność a tożsamość płciowa - taki temat poruszą w rozmowie: Sylwia Wierzbicka (seksuolożka, psycholożka, absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego), Łucja Malendowicz (transpłciowa działaczka, samorzeczniczka, członkinia Zespołu Eksperckiego Projektu Sekson) oraz Kacper Potępski (działacz i aktywista na rzecz społeczności LGBTQ+). Dyskusję poprowadzi Kamil Zięba, specjalista w Projekcie Sekson Fundacji Avalon. Uczestnicy dyskusji poruszą takie tematy jak: akceptacja swojej tożsamości psychoseksualnej, rola rodziców w procesie dojrzewania czy jak wspierać osoby nieheteroseksualne w akceptacji swojej tożsamości.
“Podczas piątego już pokazu filmowego będziemy mówić o tożsamości płciowej w kontekście osób z niepełnosprawnościami, poruszymy temat transpłciowości i podwójnej dyskryminacji nieheteronormatywnych osób z niepełnosprawnościami. O swoich doświadczeniach w tym obszarze opowiedzą: Łucja Malendowicz, transpłciowa twórczyni internetowa, członkini Zespołu Eksperckiego Projektu Sekson oraz Kacper Potępski, aktywista i działacz na rzecz osób LGBTQ+. To bardzo ważne, aby mówić o seksualności osób z niepełnosprawnościami. Odkrywanie tej seksualności jest szczególnie trudne, kiedy jest ona zakazana, tabuizowana. Będziemy po raz kolejny przywracać miejsce temu tematowi i oddawać głos osobom działającym na rzecz społeczności osób LGBTQ+ z niepełnosprawnościami.”- Żaneta Krysiak, kierowniczka Projektu Sekson Fundacji Avalon.
Międzynarodowa premiera filmu od marki L.O.L. Surprise!™ dotarła do Polski!
ŚWIATOWA ŚMIETANKA ANIMACJI POKLATKOWEJ ZNÓW ZJECHAŁA DO ŁODZI
„Górski lekarz” wraca na antenę Romance TV!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.