Marzycielka — stając się Karen Blixen
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas@publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Viaplay nawiązało współpracę z duńską wytwórnią filmową Zentropa Entertainments. Stworzą wspólnie serial o jednej z największych duńskich pisarek wszechczasów. Gwiazdą produkcji została Connie Nielsen znana z filmu Gladiator, która wystąpi w roli Karen Blixen. Autorką scenariusza jest Dunja Gry Jensen (‘Norskov’), a reżyserką Jeanette Nordahl (‘Wildland’). Pomysłodawczyniami projektu są Connie Nielsen i Karoline Leth. Niedawno zapadł ostatni klaps, wieszczący zakończenie zdjęć w Danii i za granicą. Premiera odbędzie się w 2022 roku za pośrednictwem platformy Viaplay.
‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’ to opowieść o kobiecie, która szuka swojego miejsca na świecie, jednocześnie walcząc o uwolnienie się od oczekiwań rodziny i społeczeństwa. Akcja serialu rozgrywa się w latach 30 i śledzi losy Karen Blixen, która właśnie wraca do Danii po wielu latach spędzonych we wschodniej Afryce. Nie ma grosza przy duszy, jest chora, rozwiedziona, a jej marzenia legły w gruzach. ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’ pokazuje drogę Blixen od ciężkiego początku aż do momentu, gdy została znaną pisarką, włączając w to wizualizacje jej życia wewnętrznego i magicznego świata jej opowieści.
Connie Nielsen jest zdobywczynią nagrody dla najlepszej aktorki Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastien z 2004 roku. Zdobyła to wyróżnienie dzięki roli w filmie ‘Bracia’ Susanne Bier. Ten występ zapewnił jej również Duńską nagrodę ‘Bodil’ oraz nominację w kategorii ‘Najlepsza Europejska Aktorka’ w plebiscycie Europejska Nagroda Filmowa w 2005 roku. Connie Nielsen jest również producentem wykonawczym serialu ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’.
Connie Nielsen: ,,Od najmłodszych lat postrzegałam Karen Blixen jako wzór do naśladowania: poszukiwaczka przygód, artystka, podróżniczka i myślicielka. Wówczas nie znałam jednak całej historii o tym, jak 46-letnia kobieta stanęła w samym środku najgłębszego życiowego kryzysu i odnalazła swój wyjątkowy talent w bardzo bolesnym i pełnym prób procesie, który był jednocześnie przewrotnym momentem w jej karierze. Wierzę, że tę inspirującą historię powinny poznać kobiety w każdym wieku i z każdego zakątka świata. Włożę całe swoje ciało i duszę w sportretowanie tej niesamowitej postaci’’
Filippa Wallestam, Chief Content Officer w NENT Group: ,,Dzielenie się ze światem historiami wpływowych i inspirujących postaci ze Skandynawii jest priorytetem Viaplay. Film ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’ to możliwość bliskiego przyjrzenia się historii życia jednej z największych pisarek wszech czasów – osoby, która poświęciła życie na walkę o to, by być kobietą, osobą i artystką, jaką chciała być. Wyjątkowy zespół kreatywny po obydwu stronach kamery oznacza, że nasze ambicje związane z tą wyjątkową produkcją są tak wysokie, jak to tylko możliwe’’.
Sześcioodcinkowy serial (duński tytuł: "Drømmeren - Karen Blixen bliver til") jest tworzony jako produkcja z kategorii Viaplay Originals we współpracy z Zentropa Entertainments przez Marie Cecilie Gade, Karoline Leth i Charlotte Hjordt w koprodukcji z Belga. Serial otrzymał wsparcie od Public Service Puljen, Nordisk Film&TV Fond, Wallimage, Belgijskiego Rządu Federalnego Tax Shelter oraz programu Creative Europe Unii Europejskiej.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.