Mroczna strona brytyjskiej rodziny królewskiej – ‘Prince Andrew: Banished’
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
W dokumencie ‘Prince Andrew: Banished’ zobaczymy mroczną stronę brytyjskiej rodziny królewskiej. Produkcja ujawnia niecodzienne aspekty wychowania księcia Andrzeja - syna królowej Elżbiety II, młodszego brata króla Karola III - oraz jego lekkomyślność, których kulminacją były powiązania z sutenerką Ghislaine Maxwell i oskarżenia o gwałt. Jego królewska pozycja dawała mu poczucie bezkarności, ale tylko do czasu… Film dokumentalny jest już dostępny za pośrednictwem platformy streamingowej Viaplay.
‘Prince Andrew: Banished’ odsłania burzliwą historię tego, jak książę Yorku Andrzej – bogaty playboy, oficer brytyjskiej Royal Navy i jednocześnie ukochany syn Elżbiety II - swoim zachowaniem sprowadził skandal na tysiącletnie dziedzictwo brytyjskiej rodziny królewskiej. Dzięki niepublikowanym wcześniej wywiadom z królewską służbą, dziennikarzami, członkami kręgu towarzyskiego księcia oraz zespołem prawników, którzy ujawnili zarzuty, produkcja zagłębia się w świat przywilejów, zazdrości, pożądania i chciwości, które popchnęły Andrzeja najpierw w bliską znajomość z notorycznymi przestępcami seksualnymi Jeffreyem Epsteinem i Ghislaine Maxwell, a następnie w skandal, który grozi upadkiem Domu Windsorów.
Książę Andrzej zawsze zajmował nietypowe miejsce w hierarchii Pałacu Buckingham. Pomimo że żył nieco w cieniu matki i brata, sam również ściągał na siebie uwagę paparazzi i tabloidów licznymi romansami i kłopotliwym małżeństwem. Był rozpieszczany jako ulubiony syn królowej, ale ten uprzywilejowany status wiązał się też z marginalizacją jego osoby. Odległa perspektywa zostania kolejnym królem Wielkiej Brytanii sprawiła, że mógł więcej czasu poświęcić na wystawne przyjęcia i znajomości z możnymi tego świata, w tym także z multimilionerem Jeffreyem Epsteinem.
Andrzejowi, członkowi rodziny królewskiej Windsorów trudno było zaimponować. Jednak taką osobą był Jeffrey Epstein – znany na całym świecie finansista i posiadacz największej prywatnej rezydencji na Manhattanie oraz własnej wyspy. Andrzej poznał Epsteina przez Ghislaine Maxwell, będącą ówczesną partnerką Epsteina i jednocześnie koleżanką księcia z czasów uniwersyteckich.
Negatywną kulminacją znajomości Andrzeja z Epsteinem i Maxwell był pozew cywilny złożony przez Virginię Giuffre, którą rzekomo Epstein i Maxwell zmusili do uprawiania seksu z księciem. Andrzej bronił się publicznie w mediach, w tym m.in. w głośnym wywiadzie dla BBC w 2019 roku, podczas którego twierdził, że nigdy nie spotkał Virginii i ledwo znał Ghislaine. Ta rozmowa podważyła jego wiarygodność i podniosła jeszcze więcej zagadkowych kwestii odnośnie jego powiązań z ludźmi, którzy nigdy nie powinni znaleźć się w pobliżu członka rodziny królewskiej. Czy książę Andrzej wykorzystywał seksualnie w przeszłości młode kobiety? Odpowiedzi na to i inne pytania poznamy w filmie dokumentalnym ‘Prince Andrew: Banished’. Produkcja jest już dostępna na platformie streamingowej Viaplay.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.