Komunikaty PR

Mroczny świat profilerów. Trzeci sezon skandynawskiego hitu ’Pod osłoną mroku’

2023-01-06  |  08:00

By schwytać morderców policyjni eksperci nieraz muszą dosłownie wejść w ich umysły i zrozumieć zaburzony tok myślenia. Do tego zadania doskonale nadają się tzw. profilerzy. W serialu kryminalnym ‘Pod osłoną mroku’ poznajemy Louise Bergstein - ekspertkę zajmującą się sprawami najbrutalniejszych morderstw w Danii. W nowym sezonie była profilerka ponownie zabierze widzów do mrocznego świata bestialskich zbrodni. To idealna propozycja dla fanów skandynawskich kryminałów i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Poprzednie sezony cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i uzyskały nominacje do tytułu ’Najlepszego serialu’ w plebiscycie Duńskiej Akademii Filmowej ’Robert’ (2020, 2022). Nowe odcinki ‘Pod osłoną mroku’ już od 8 stycznia tylko na platformie streamingowej Viaplay.

Zrozumieć tok myślenia mordercy

Pierwszy sezon ‘Pod osłoną mroku’ przedstawiał śledztwo w sprawie zaginięcia 17-letniej Julie. Zadaniem głównej bohaterki serialu, profilerki Louise było zrozumienie schematu działania przestępcy porywającego dziewczynki, które łączyło wiele podobieństw. Osią kolejnego sezonu było śledztwo w sprawie 18-latka, którego umierająca matka poprosiła Louise o pomoc. Niestety w tym przypadku również nie skończyło się na jednej ofierze. Najnowsze odcinki ukażą duńskich policjantów, którzy zabiorą widzów jeszcze głębiej w mrok otaczający umysły zbrodniarzy. Już w pierwszym odcinku detektywi zostają wezwani na miejsce zabójstwa pary w średnim wieku. Okazuje się, że zostali oni zamordowani pod własnym domem. Co sprawiło, że morderca wybrał akurat dwoje na pozór niewyróżniających się ludzi? Czy to morderstwo zostało zaplanowane z zimną krwią czy może ofiarami stały się przypadkowe osoby? Sprawie przygląda się również Louise Bergstein (Natalie Madueño), która jako doświadczona profilerka wspiera policję w poszukiwaniach zabójcy. U jej boku wystąpi Simon Sears (‘Cień i kość’, ‘Riget Exodus’), który wcieli się w rolę śledczego Frederika Havgaarda. To początek współpracy, która ma na celu odnalezienie bezlitosnego mordercy. Czy uda im się rozwikłać tajemnice zagadkowego zabójstwa?

Demony przeszłości

Główna bohaterka przekona się również, że bez względu na to co zrobi, nie uda jej się uciec od złych wspomnień. Nadal przeżywa traumę związaną z dawną sprawą kryminalną i musi mierzyć się z demonami przeszłości.

’Ta produkcja skonfrontuje widza z najbardziej przerażającymi zbrodniami i pokaże oblicza osób, które są ich sprawcami. Przygotowaliśmy odcinki pełne napięcia i grozy.’ – podkreśla główna scenarzystka Ina Bruhn.

Nagradzana seria

Poprzednie sezony serialu ‘Pod osłoną mroku’ miały swoja premierę w 2019 i 2021 roku. Oba zdobyły nominacje do tytułu ’Najlepszego serialu’ w plebiscycie Duńskiej Akademii Filmowej ’Robert’ (2020, 2022).

Obsada

W serialu występuje cała plejada duńskich gwiazd. Odtwórczynią głównej roli jest Natalie Madueño ('Warrior', 'The Rain'), której towarzyszy Simon Sears (‘Cień i kość’’, ‘Riget Exodus’). Ponadto w trzecim sezonie serialu zobaczymy Alexa Høgha znanego z serii ‘Wikingowie’, Clarę Rosager (‘Morbius’, ’1899’), zdobywcę nagrody ‘Robert’ (2020) dla najlepszego aktora drugoplanowego Jacoba Lohmanna (‘Bedrag’, ‘Kochanek królowej’), Jespera Lohmanna (‘W lepszym świecie’, ‘Uwodziciel’) i Thomasa Hwana (‘Limboland’, ‘Bedrag’).

Twórcy

Za scenariusz odpowiada Ina Bruhn (‘Håbet’, ‘Rita’), a Mads Kamp Thulstrup (‘Ragnarok’, ‘The Legacy’) odpowiada za reżyserię. Serial został wyprodukowany przez Miso Film, a producentami są Peter Bose, Jonas Allen i Caroline Schlüter. Producentką wykonawczą z ramienia Viaplay Group jest Dorte Fuglsang.

Pierwsze odcinki trzeciego sezonu serialu ‘Pod osłoną mroku’ pojawią się na platformie Viaplay już 8 stycznia. Cała seria składa się z ośmiu odcinków.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicis
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film Międzynarodowa premiera filmu od marki L.O.L. Surprise!™ dotarła do Polski! Biuro prasowe
2024-10-16 | 01:00

Międzynarodowa premiera filmu od marki L.O.L. Surprise!™ dotarła do Polski!

Popularna marka L.O.L. Surprise™ należąca do firmy MGA Entertainment ogłosiła światową premierę filmu The Skate Dance Movie, która miała miejsce 3 października na
Film ŚWIATOWA ŚMIETANKA ANIMACJI POKLATKOWEJ ZNÓW ZJECHAŁA DO ŁODZI
2024-10-15 | 14:00

ŚWIATOWA ŚMIETANKA ANIMACJI POKLATKOWEJ ZNÓW ZJECHAŁA DO ŁODZI

ŚWIATOWA ŚMIETANKA ANIMACJI POKLATKOWEJ ZNÓW ZJECHAŁA DO ŁODZI, GDZIE TRWA ANIMARKT STOP MOTION FORUM 2024   Przyjechali z różnych stron świata, by uczyć się
Film „Górski lekarz” wraca na antenę Romance TV!
2024-09-28 | 10:00

„Górski lekarz” wraca na antenę Romance TV!

Ukochany serial widzów Romance TV, „Górski lekarz”, wraca na antenę z najnowszym, 17 sezonem! Od wtorku 15 października, fani Martina Grubera będą mogli śledzić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Ochrona środowiska

Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat

Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.