Nadchodzi jeden z najbardziej wyczekiwanych europejskich seriali ‘Odwet oceanu’
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
‘Odwet oceanu’ to jedna z największych produkcji serialowych stworzonych w Europie w ostatnich latach. Dzieło twórców m.in. ‘Gry o Tron’ zaprezentuje dystopijną wizję świata, w którym w którym fauna mórz i oceanów bierze brutalny odwet na ludzkości po wiekach jej bezwzględnego wykorzystywania. Scenariusz serialu oparty jest na wydanym również w Polsce bestsellerze Franka Schätzinga o tym samym tytule. W rolach głównych m.in. Sharon Duncan-Brewster (‘Diuna’), Oliver Masucci (‘Dark’) i Cécile de France (‘Nowy papież’). Serial po raz pierwszy zostanie zaprezentowany 19 lutego podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale w Berlinie, gdzie otworzy prestiżową sekcję seriali. W Polsce ‘Odwet oceanu’ będzie dostępny wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.
Zemsta natury
W serialu ‘Odwet oceanu’ postępująca katastrofa ekologiczna przybiera coraz bardziej niepokojące oblicze. Na całym świecie dochodzi do serii ataków zwierząt morskich na ludzi. Toną kutry rybackie zatapiane przez wieloryby, a tysiące skorupiaków przeganiają turystów z plaż, gdy jednocześnie tajemnicza bakteria sprawia, że woda przestaje być zdatna do spożycia. W tym samym czasie świat nawiedzają kataklizmy, zagrażające życiu milionów ludzi. Czy istnieje związek pomiędzy tymi niepokojącymi wydarzeniami? Sprawie przygląda się grupa naukowców, która w trakcie badań dochodzi do szokujących wniosków. Czy ludzkość czeka zagłada? Thriller ekologiczny ‘Odwet oceanu’ otworzy sekcję seriali tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale jako jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji ostatnich lat.
Doborowa obsada
Wśród aktorów, które zobaczymy w produkcji pojawiły się takie nazwiska, jak m.in. Cécile de France (‘Stracone złudzenia’, ‘Nowy Papież’ ‘Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun’), czy znany z hitowej produkcji ‘Dark’ Oliver Masucci. Ponadto w serialu wystąpią m.in. Rosabell Laurenti Sellers ('Gra o tron', 'Coco Chanel'), Alexander Karim (‘Wróg numer jeden’), Leonie Benesch ('Babylon Berlin', ‘The Crown’), Sharon Duncan-Brewster ('Diuna', 'Sex Education'), Takehiro Hija (‘Giri/Haji’). W produkcji zobaczymy również Barbarę Sukową która w latach 80-tych wystąpiła w filmie 'Róża Luksemburg' u boku Daniela Olbrychskiego, z którym ma syna - Viktora Longo-Olbrychskiego.
Znani twórcy
Jednym z producentów wykonawczych serialu ‘Odwet oceanu’ jest Mark Huffam, który w 2015 roku zdobył nominację do Oscara w kategorii ‘Najlepszy Film’ za ‘Marsjanina’. Mark Huffam stoi również za takimi hitami jak ‘Gra o tron’, czy ‘Dom Gucci’. Jednym z reżyserów serialu jest odpowiada m.in. Luke Watson (‘Brytania’, ‘Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza), a za produkcję m.in. Rafferty Thwaites (‘Gra o tron’). Producentką wykonawczą z ramienia Viaplay Group jest Isabelle Hultén.
Scenariusz serialu oparty jest na bestsellerowej powieści ‘Odwet oceanu’ autorstwa Franka Schätzinga, który został dotychczas przetłumaczony na 27 języków. Konsultantami naukowymi serialu byli utytułowani biolodzy morscy Antje Boetius - prof. dr geomikrobiologii w Instytucie Maxa Plancka na Uniwersytecie w Bremie Antje Boetius oraz prof. Jon Copley z Uniwersytetu w Southampton.
Ekskluzywny pokaz na Festiwalu Berlinale
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Berlinale w Berlinie to bez wątpienia jeden z najbardziej prestiżowych międzynarodowych festiwali filmowych w Europie i na świecie obok Festiwalu Filmowego w Wenecji i Festiwalu Filmowego w Cannes.
Tegoroczna edycja odbywa się w przedziale czasowym od 16 do 26 lutego.
Pierwszy pokaz serialu ‘Odwet oceanu’ odbędzie się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie 19 lutego br. W Polsce produkcja będzie dostępna wyłącznie na Viaplay. Premiera odbędzie się w 2023 roku.
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.