Najlepsze seriale medyczne na Viaplay
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Lekarz to jeden z zawodów zaufania publicznego. Osoby, które podejmują się pracy na oddziałach intensywnej terapii czy chirurgii, każdego dnia mierzą się z niesamowitą dawką adrenaliny w walce o zdrowie i życie pacjentów. Produkcje, które pozwalają przyjrzeć się bliżej pracy medyków, cieszą się ogromnym zainteresowaniem już od czasów ‘Doktora Żywago’, czy ‘Znachora’. Tymczasem od premiery ostatniego odcinka jednego z najpopularniejszych seriali medycznych ‘Dr House’ minęło aż dziesięć lat, podczas których na rynku pojawiło się wiele nowych propozycji. Najciekawsze z nich są już dostępne na Viaplay. Co oglądać po zakończeniu ostatniego sezonu ‘Chirurgów’?
Chicago Med, czyli wizyta na oddziale ratunkowym
Dla lekarzy z Gaffney Chicago Medical Center nie ma rzeczy niemożliwych… poza odnalezieniem balansu między życiem prywatnym i zawodowym. Wielokrotnie stają przed trudnymi wyborami i dylematami etycznymi. Już w pierwszym odcinku walczą o los surogatki, którą może uratować jedynie poważna operacja. Niestety kobieta podpisała umowę pozwalającą ingerować w jej decyzje zdrowotne rodzicom dziecka, którzy nie wyrażają zgody na działania mogące mieć negatywny wpływ na życie i zdrowie nienarodzonego. Czy mimo działania na granicy prawa, lekarze uratują życie kobiety?
Serial skupia się głównie na misji bohaterów, chcących postępować w zgodzie z przysięgą Hipokratesa złożoną na początku swojej drogi zawodowej. Fabuła podejmuje również poboczne wątki, takie jak losy pacjentów i prywatne życie głównych bohaterów, którzy poza pracą muszą zmagać się ze zwykłymi ludzkimi problemami. W produkcji nie brakuje też wątków miłosnych. Dr Will Halstead (Nick Gehlfuss) od początków swojej pracy w szpitalu w Illinois jest zauroczony piękną Natalie Manning (Torrey DeVitto). Dr Connor Rhodes (Colin Donnell) mierzy się z wyzwaniem przeniesienia do innego zespołu, a dr Daniel Charles (Oliver Platt) wtajemnicza stażystkę w zagadki ludzkiego umysłu. Co ważne, fabuła jest inspirowana prawdziwymi historiami.
Serial uzyskał m.in. cztery nominacje w plebiscycie ‘People’s Choice’ w kategorii Najlepszy serial dramatyczny oraz statuetki plebiscytów takich, jak ‘ReFrame’, czy ‘Young Artist Awards’. Na platformie można zobaczyć dwa sezony, czyli ponad 40 odcinków przygód najbardziej wykwalifikowanego zespołu medycznego w Chicago.
The Good Doctor - upośledzony geniusz w prestiżowym szpitalu
Już pierwsze sceny tej produkcji pokazują, że nie będzie nudno! Zdolny absolwent medycyny, u którego zdiagnozowano autyzm i zespół Sawanta, w drodze na rozmowę z zarządem szpitala, w którym chce podjąć pracę, jest świadkiem poważnego wypadku. Ratuje życie poszkodowanego dziecka, zwracając uwagę na błędy przy uciskaniu tętnicy szyjnej doświadczonemu lekarzowi, kradnąc potrzebny do resuscytacji nóż obsłudze lotniska, a następnie zabezpieczając poszkodowanego do przyjazdu karetki.
Rada Szpitala św. Bonawentury w San Jose ma poważne obiekcje co do zatrudnienia młodego doktora, ze względu na jego chorobę. Mimo to, w związku wyciekiem filmu z prowizorycznej akcji ratunkowej wykonanej przez młodego lekarza, decyduje się na zatrudnienie doktora Shauna Murphy’ego (Freddie Highmore) na stanowisku rezydenta oddziału chirurgii. Produkcja pokazuje, jak bohater wykorzystuje swoje niezwykłe zdolności, będące pochodną sawantyzmu, do pracy w szpitalu. Znajduje genialne rozwiązania, które znacznie przewyższają pomysły innych rezydentów. Mimo to musi nieustannie udowadniać, że jego choroba nie jest przeszkodą do leczenia pacjentów. Całość jest przeplatana fragmentami z trudnego dzieciństwa chłopaka.
Serial zebrał aż sześć nominacji do nagród filmowych, między innymi do ‘Złotych Globów’ w kategorii ‘Najlepszy aktor w serialu dramatycznym’ dla odtwórcy głównej roli. Na platformie Viaplay są już cztery sezony popularnego serialu o wyjątkowym lekarzu i jego współpracownikach. Serial ‘The Good Doctor’ zajął 7. miejsce w rankingu najczęściej oglądanych pozycji na platformie.
New Amsterdam - wspomnienia dyrektora szpitala
Max Goodwin (Ryan Eggold) jest ambitnym człowiekiem, który właśnie objął pieczę nad najstarszym szpitalem publicznym w Ameryce. To wyjątkowe miejsce, ponieważ urodził się tam wraz z siostrą, która po ośmiu latach zmarła w tym samym miejscu, w wyniku szpitalnej infekcji, której przecież można było zapobiec. Lekarz jest zdeterminowany, by naprawić ekosystem szpitala i skończyć z przedkładaniem finansów nad życie pacjentów.
Fabuła jest adaptacją książki ‘Twelve Patients: Life and Death at Bellevue Hospital’, będącej spisem wspomnień jej autora Erica Manheimera, który w 1997 roku został dyrektorem nowojorskiego szpitala. Pierwszą decyzją serialowego Maxa Goodwina jest zwolnienie wszystkich kardiochirurgów i zebranie pomysłów na naprawę szpitala od innych pracowników. Serial jest pełen zarówno tragicznych, jak i pięknych wydarzeń. Pokazuje widzom życiowe tragedie, dotkliwe porażki, ale i spektakularne zwycięstwa. Główny bohater oddaje serce i duszę pacjentom oraz personelowi szpitala, stawiając ich dobro nad własnym. Błyskotliwy lekarz jest gotowy na wszystko, by uświetnić działanie szpitala i zapewnić najlepszą opiekę potrzebującym.
Serial został stworzony przez Davida Schulnera, twórcę serialowych hitów, takich jak ‘Gotowe na wszystko’, czy ‘Powiedz, że mnie kochasz’. ‘New Amsterdam’ zdobył nominację do nagrody za najlepszy scenariusz odcinka serialu dramatycznego Amerykańskiej Gildii Scenarzystów. Na platformie Viaplay znalazły się dotychczas 3 sezony produkcji.
![OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_992190091,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
![Serial Udar z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia](/files/_uploaded/glownekonf_871813648,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.