Komunikaty PR

Nowa, znakomita ekranizacja sztuki J.B. Priestleya „WIZYTA INSPEKTORA”

2020-11-20  |  16:00
Biuro prasowe

Akcja „Wizyty inspektora” toczy się w 1912 roku i opowiada historię zamożnej rodziny Birling, która świętuje zaręczyny Sheili z Geraldem Croftem. Ich małżeństwo połączy ze sobą dwa odnoszące sukcesy biznesowe rody. Uroczysty wieczór przerywa wizyta inspektora Goole'a, który prowadzi śledztwo w sprawie samobójstwa młodej dziewczyny, byłej pracownicy fabryki pana Birlinga. Przesłuchanie każdego członka rodziny ujawnia nie tylko, że ​​wszyscy mieli związek ze zmarłą dziewczyną, ale także mogli odegrać znaczącą rolę w jej śmierci.

„Wizyta inspektora” oparta jest na sztuce autorstwa angielskiego dramatopisarza J.B. Priestleya. Pierwszy raz wystawiona w 1945 roku, jest zaliczana do klasyków teatru angielskiego połowy XX wieku oraz uważana za jedno z najbardziej znanych dzieł tego autora. Nowa ekranizacja pozostaje wierna oryginałowi, ponieważ rozgrywa się w ciągu jednej nocy. Scenariusz napisała Helen Edmundson, która w 2018 roku pracowała przy kinowej wersji „Marii Magdaleny” a w 2004 roku zaadaptowała powieść Andrei Levy „Mała wyspa”. Reżyserka Aisling Walsh jest najbardziej znana z pracy przy filmach „Maudie” i „Szkoła dla łobuzów” oraz wyreżyserowała odcinki takich seriali jak: „The Bill” i „Trial & Retribution”.

Inspektor Goole jest grany przez Davida Thewlisa, najbardziej znanego z roli profesora Lupina w serii o Harrym Potterze. Niezapomniane postaci stworzył także w filmach: „Chłopiec w pasiastej piżamie”, „Makbet” (2015), „Teoria wszystkiego” i „Nadzy”, za którą zdobył nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Cannes w 1993 roku. Mały ekran też nie jest mu obcy. Uznanie zdobył za drugoplanową rolę jako VM Varga w „Fargo” (2014). Sophie Rundle, która w ostatnich latach pojawiła się w takich serialach jak: „Peaky Blinders”, „Gentleman Jack” czy „Bodyguard”, gra uciśnioną Evę Smith. Widzowie Epic Drama pamiętają ją z seriali „Jamestown” i „W kręgu zbrodni”. Miranda Richardson wcieliła się w rolę Sybil Birling a znana jest m.in. z serii Harry Potter, gdzie zagrała Ritę Skeeter oraz z filmów: „Godziny”, „Made in Dagenham” i „Gra pozorów”. Była nominowana do Oscara za role w „Tom & Viv” i „Układy”. Ken Stott, grający Arthura Birlinga, jest znany z roli Balina z trylogii „Hobbit” oraz seriali: „The Vice” i „Zaginiony”.

„Wizyta inspektora” – premiera wyłącznie na kanale Epic Drama w najbliższą sobotę, 21 listopada, o godz. 21:30.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film Międzynarodowa premiera filmu od marki L.O.L. Surprise!™ dotarła do Polski! Biuro prasowe
2024-10-16 | 01:00

Międzynarodowa premiera filmu od marki L.O.L. Surprise!™ dotarła do Polski!

Popularna marka L.O.L. Surprise™ należąca do firmy MGA Entertainment ogłosiła światową premierę filmu The Skate Dance Movie, która miała miejsce 3 października na
Film ŚWIATOWA ŚMIETANKA ANIMACJI POKLATKOWEJ ZNÓW ZJECHAŁA DO ŁODZI
2024-10-15 | 14:00

ŚWIATOWA ŚMIETANKA ANIMACJI POKLATKOWEJ ZNÓW ZJECHAŁA DO ŁODZI

ŚWIATOWA ŚMIETANKA ANIMACJI POKLATKOWEJ ZNÓW ZJECHAŁA DO ŁODZI, GDZIE TRWA ANIMARKT STOP MOTION FORUM 2024   Przyjechali z różnych stron świata, by uczyć się
Film „Górski lekarz” wraca na antenę Romance TV!
2024-09-28 | 10:00

„Górski lekarz” wraca na antenę Romance TV!

Ukochany serial widzów Romance TV, „Górski lekarz”, wraca na antenę z najnowszym, 17 sezonem! Od wtorku 15 października, fani Martina Grubera będą mogli śledzić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Ochrona środowiska

Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat

Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.