„Nowe Horyzonty w Twoim domu” – niezależne kino w ofercie Vectra VOD
W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty Vectra przygotowuje alternatywną domową filmotekę. Operator zaprasza do odwiedzenia biblioteki Vectra VOD i zapoznania się z dostępnym tam repertuarem filmów niezależnych.
Wakacyjne miesiące to idealny czas na nadrobienie filmowych zaległości. Dzięki nawiązaniu współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty, które promuje ambitne kino współczesne, do biblioteki VOD Vectry trafiło 47 interesujących produkcji. Wśród nowości znajdują się takie festiwalowe perełki, jak: „Blisko” w reżyserii Lukasa Dhont’a – zdobywca Grand Prix zeszłorocznego Cannes, „Pod Ziemią” Michelangelo Frammartino – laureat Nagrody Specjalnej Jury na festiwalu w Wenecji czy obezwładniający Pacifiction Alberta Serry, przedstawiciel kina „totalnie hipnotyzującego”.
- Projekt „Nowe Horyzonty w Twoim domu” powstał z myślą o miłośnikach kina, którzy chcą spojrzeć na twórczość filmową w szerszej perspektywie i obejrzeć wartościowe filmy, także spoza głównego nurtu. Naszym użytkownikom pragniemy oferować jak najszerszy dostęp do rozrywki w przystępnych cenach, przez co rozumiemy nie tylko ilość, ale przede wszystkim jakość usług i różnorodność treści – komentuje Aleksandra Kozłowska, VOD Manager w Vectra S.A.
Biblioteka Vectra VOD, z której klienci mogą korzystać na dwóch urządzeniach jednocześnie, np. na laptopie i smartfonie lub tablecie, została poszerzona o specjalną sekcję, w której znajdziemy wybitne filmy twórców międzynarodowej kinematografii. Hity kina niezależnego można będzie obejrzeć w cenie nawet od kilku do kilkunastu złotych. Usługa obsługuje treści w wysokiej jakości HD i 4K.
Jak obejrzeć filmy, pokazywane na największych światowych festiwalach, we własnym domu?
Abonenci Vectry posiadający usługę telewizji z dekoderem z dostępem do VOD uruchomią Vectra VOD za pomocą przycisku VOD na pilocie lub wybierając odpowiednią opcję w menu dekodera. Zakładkę „Nowe Horyzonty w Twoim domu” znajdą również w aplikacji TV Smart GO lub na www.tvsmart.pl.
Klienci, którzy nie wykupili usługi telewizyjnej (ale posiadają usługi internetowe lub telefoniczne od Vectry) mogą skorzystać z Vectra VOD poprzez aplikację TV Smart GO lub stronę www.tvsmart.pl. W obu przypadkach koszty za wypożyczenie filmu będą doliczone do miesięcznej faktury.
Dzięki aplikacji TV Smart GO i tvsmart.pl festiwalowe produkcje będą mogli obejrzeć również użytkownicy niebędący abonentami operatora – za filmy zapłacą za pośrednictwem udostępnionych form płatności.
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.