Nowy film familijny z Karoliną Gruszką i Piotrem Głowackim już w maju
Pod koniec maja szykuje się gorąca premiera dla całych rodzin. „Detektyw Bruno” to film familijny, który od 27 maja będzie można oglądać w największych kinach w Polsce. W rolach głównych zobaczymy Karolinę Gruszkę, Piotra Głowackiego oraz Iwo Rajskiego, aktora młodego pokolenia wcielającego się w ośmioletniego Oskara mieszkającego w domu dziecka i zafascynowanego rozwiązywaniem zagadek. Film wyreżyserowali Magdalena Nieć i Mariusz Palej, a za scenariusz odpowiadają Marcin Ciastoń i Ewa Rozenbajgier. Za dobór muzyki do filmu oraz licencje autorskie odpowiadała Marta Dudziewicz z firmy Sirens.
Tytułowy „Detektyw Bruno” to cyniczny, trochę zblazowany, wypalony zawodowo aktor grający w serialu o tej samej nazwie. Niezbyt lubi dzieci, a na dodatek mierzy się z wielkim kryzysem wizerunkowym. Z kolei Oskar to ośmiolatek mieszkający w domu dziecka, zakochany w serialu i postaci detektywa, zafascynowany rozwiązywaniem wszelkich łamigłówek i zagadek, zupełnie niezdający sobie sprawy, że bohater filmowy i aktor to dwie różne osoby. Tę dwójkę połączy nie tyle chęć rozwiązania pewnej zagadki, co wyzwanie, które postawili przed sobą menedżerowie serialu, a mianowicie naprawienie nadszarpniętego wizerunku aktora (a co poprawia lepiej wizerunek aniżeli bezinteresowna pomoc dziecku!). Szybko okaże się, że tytułowy detektyw Bruno i Oskar wpadną w wir przygód, a przy okazji staną się sobie bliscy i odnajdą szczęście.
Dystrybutorem filmu jest Monolith Films. Za oprawą muzyczną stoi firma Sirens, która zajmuje się dobieraniem muzyki do filmów, seriali i reklam. W zwiastunie słychać piosenkę Cleo „Mniej znaczy więcej”, a muzykę ilustracyjną do filmu skomponował Maciek Dobrowolski.
![OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_992190091,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
![Serial Udar z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia](/files/_uploaded/glownekonf_871813648,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.