Komunikaty PR

Nowy serial Viaplay porusza temat przemocy seksualnej wśród nastolatków

2022-08-23  |  08:00

Najnowsza produkcja Viaplay Originals porusza temat konsekwencji wykorzystywania seksualnego wśród nastolatków. Serial ‘Where Were You?’ został zainspirowany podcastem zatytułowanym ‘Z życia’ (oryg. ‘Det med Liv’) stworzonym przez scenarzystkę - Julie Budtz Sørensen. Historia opowiada o grupie przyjaciół, którzy pewnego dnia postanawiają zorganizować przyjęcie dla znajomych ze szkoły. Niestety zabawa kończy się tragicznym zdarzeniem, które odciska piętno na relacjach najlepszych przyjaciółek – Louise i Monice. Premiera serialu odbędzie się w niedzielę, 21 sierpnia, na platformie streamingowej Viaplay.

 

Louise i Monica to najlepsze przyjaciółki. Mają po 16 lat i zazwyczaj są nierozłączne, jednak tym razem jedna z nich zostaje na przyjęciu nieco dłużej i pada ofiarą gwałtu. Świat młodych dziewczyn wywraca się do góry nogami, a obciążona poczuciem winy za pozostawienie koleżanki Louise postanawia odnaleźć sprawcę na własną rękę. Wkrótce zaczyna podejrzewać, że w sprawę zaangażowany jest ich bliski przyjaciel, a rzeczy jeszcze bardziej się komplikują. Okazuje się jednak, że wszyscy członkowie grupy znajomych mają swoje tajemnice. Również Thais, przystojny outsider, w którym od dawna podkochuje się główna bohaterka. Gdy padają oskarżenia dziewczyna traci grunt pod nogami. Czy Louise zaufa najbliższej przyjaciółce?

 

Zapowiedź serii doskonale oddaje jej mroczny klimat – film przedstawiający produkcję ‘Where Were You?’ jest dostępny pod linkiem.

 

„Postać Louise jest dla mnie niezwykła. To moja pierwsza tak duża rola, więc byłam bardzo podekscytowana, jednak wcielenie się w postać, której przyjaciółka tak bardzo cierpi było dla mnie dużym wyzwaniem. To najważniejszy wątek, na którym opiera się historia Louise.” – komentuje odtwórczyni głównej roli, Filippa Navarana Coster-Waldau, prywatnie córka Nikolaja Coster-Waldau, duńskiego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego, odtwórcy roli Jamiego Lannistera w serialu "Gra o tron".

 

Oprócz Filippy Naravany Coster-Waldau w serialu wystąpili również: Maja Ida Thiele, Jack Depaiva Pedersen, Boy Ewald, Abdullah Ayman, Hans Christian Lønstrup, Merle Filukka Høeg oraz Vilmer Trier Brøgger i Isabella Møller Hansen. Reżyserią zajął się Nils Holst-Jensen, a produkcją Nibus Film. Serial otrzymał wsparcie Public Service Puljen i Nordisk Film & TV Fond. Producentem wykonawczym ze strony Viaplay Group jest Dorte Fuglsang. Serial składa się z siedmiu 25-minutowych odcinków i pojawi się na platformie Viaplay 21 sierpnia 2022 roku.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicis
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film REPORTAŻ „EKSTRADYCJA JULIANA ASSANGE’A” NA ARTE.TV Biuro prasowe
2024-07-02 | 01:00

REPORTAŻ „EKSTRADYCJA JULIANA ASSANGE’A” NA ARTE.TV

Julian Assange, został zwolniony z brytyjskiego więzienia Belmarsh i opuścił Wielką Brytanię na pokładzie samolotu w poniedziałek rano. Założyciel WikiLeaks zawarł ugodę z
Film Udaj się do najbardziej romantycznych zakątków Francji z Romance TV!
2024-06-27 | 10:00

Udaj się do najbardziej romantycznych zakątków Francji z Romance TV!

Francuzi 14 lipca obchodzą swoje święto narodowe, a widzowie Romance TV w tym dniu będą mieli okazję przenieść się do tego pięknego kraju, dzięki ukochanym filmom przygotowanym przez
Film Wpadnij do centrum handlowego Targówek i odwiedź Wystawę Superbohaterów!
2024-06-25 | 12:30

Wpadnij do centrum handlowego Targówek i odwiedź Wystawę Superbohaterów!

Liczna reprezentacja postaci znanych z filmów o superbohaterach, już 2 lipca zawita do centrum handlowego Targówek w ramach Wystawy Superbohaterów, która zagości w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.