Nowy serial Viaplay porusza temat przemocy seksualnej wśród nastolatków
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Najnowsza produkcja Viaplay Originals porusza temat konsekwencji wykorzystywania seksualnego wśród nastolatków. Serial ‘Where Were You?’ został zainspirowany podcastem zatytułowanym ‘Z życia’ (oryg. ‘Det med Liv’) stworzonym przez scenarzystkę - Julie Budtz Sørensen. Historia opowiada o grupie przyjaciół, którzy pewnego dnia postanawiają zorganizować przyjęcie dla znajomych ze szkoły. Niestety zabawa kończy się tragicznym zdarzeniem, które odciska piętno na relacjach najlepszych przyjaciółek – Louise i Monice. Premiera serialu odbędzie się w niedzielę, 21 sierpnia, na platformie streamingowej Viaplay.
Louise i Monica to najlepsze przyjaciółki. Mają po 16 lat i zazwyczaj są nierozłączne, jednak tym razem jedna z nich zostaje na przyjęciu nieco dłużej i pada ofiarą gwałtu. Świat młodych dziewczyn wywraca się do góry nogami, a obciążona poczuciem winy za pozostawienie koleżanki Louise postanawia odnaleźć sprawcę na własną rękę. Wkrótce zaczyna podejrzewać, że w sprawę zaangażowany jest ich bliski przyjaciel, a rzeczy jeszcze bardziej się komplikują. Okazuje się jednak, że wszyscy członkowie grupy znajomych mają swoje tajemnice. Również Thais, przystojny outsider, w którym od dawna podkochuje się główna bohaterka. Gdy padają oskarżenia dziewczyna traci grunt pod nogami. Czy Louise zaufa najbliższej przyjaciółce?
Zapowiedź serii doskonale oddaje jej mroczny klimat – film przedstawiający produkcję ‘Where Were You?’ jest dostępny pod linkiem.
„Postać Louise jest dla mnie niezwykła. To moja pierwsza tak duża rola, więc byłam bardzo podekscytowana, jednak wcielenie się w postać, której przyjaciółka tak bardzo cierpi było dla mnie dużym wyzwaniem. To najważniejszy wątek, na którym opiera się historia Louise.” – komentuje odtwórczyni głównej roli, Filippa Navarana Coster-Waldau, prywatnie córka Nikolaja Coster-Waldau, duńskiego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego, odtwórcy roli Jamiego Lannistera w serialu "Gra o tron".
Oprócz Filippy Naravany Coster-Waldau w serialu wystąpili również: Maja Ida Thiele, Jack Depaiva Pedersen, Boy Ewald, Abdullah Ayman, Hans Christian Lønstrup, Merle Filukka Høeg oraz Vilmer Trier Brøgger i Isabella Møller Hansen. Reżyserią zajął się Nils Holst-Jensen, a produkcją Nibus Film. Serial otrzymał wsparcie Public Service Puljen i Nordisk Film & TV Fond. Producentem wykonawczym ze strony Viaplay Group jest Dorte Fuglsang. Serial składa się z siedmiu 25-minutowych odcinków i pojawi się na platformie Viaplay 21 sierpnia 2022 roku.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.