Nowy serial Viaplay porusza temat przemocy seksualnej wśród nastolatków
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Najnowsza produkcja Viaplay Originals porusza temat konsekwencji wykorzystywania seksualnego wśród nastolatków. Serial ‘Where Were You?’ został zainspirowany podcastem zatytułowanym ‘Z życia’ (oryg. ‘Det med Liv’) stworzonym przez scenarzystkę - Julie Budtz Sørensen. Historia opowiada o grupie przyjaciół, którzy pewnego dnia postanawiają zorganizować przyjęcie dla znajomych ze szkoły. Niestety zabawa kończy się tragicznym zdarzeniem, które odciska piętno na relacjach najlepszych przyjaciółek – Louise i Monice. Premiera serialu odbędzie się w niedzielę, 21 sierpnia, na platformie streamingowej Viaplay.
Louise i Monica to najlepsze przyjaciółki. Mają po 16 lat i zazwyczaj są nierozłączne, jednak tym razem jedna z nich zostaje na przyjęciu nieco dłużej i pada ofiarą gwałtu. Świat młodych dziewczyn wywraca się do góry nogami, a obciążona poczuciem winy za pozostawienie koleżanki Louise postanawia odnaleźć sprawcę na własną rękę. Wkrótce zaczyna podejrzewać, że w sprawę zaangażowany jest ich bliski przyjaciel, a rzeczy jeszcze bardziej się komplikują. Okazuje się jednak, że wszyscy członkowie grupy znajomych mają swoje tajemnice. Również Thais, przystojny outsider, w którym od dawna podkochuje się główna bohaterka. Gdy padają oskarżenia dziewczyna traci grunt pod nogami. Czy Louise zaufa najbliższej przyjaciółce?
Zapowiedź serii doskonale oddaje jej mroczny klimat – film przedstawiający produkcję ‘Where Were You?’ jest dostępny pod linkiem.
„Postać Louise jest dla mnie niezwykła. To moja pierwsza tak duża rola, więc byłam bardzo podekscytowana, jednak wcielenie się w postać, której przyjaciółka tak bardzo cierpi było dla mnie dużym wyzwaniem. To najważniejszy wątek, na którym opiera się historia Louise.” – komentuje odtwórczyni głównej roli, Filippa Navarana Coster-Waldau, prywatnie córka Nikolaja Coster-Waldau, duńskiego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego, odtwórcy roli Jamiego Lannistera w serialu "Gra o tron".
Oprócz Filippy Naravany Coster-Waldau w serialu wystąpili również: Maja Ida Thiele, Jack Depaiva Pedersen, Boy Ewald, Abdullah Ayman, Hans Christian Lønstrup, Merle Filukka Høeg oraz Vilmer Trier Brøgger i Isabella Møller Hansen. Reżyserią zajął się Nils Holst-Jensen, a produkcją Nibus Film. Serial otrzymał wsparcie Public Service Puljen i Nordisk Film & TV Fond. Producentem wykonawczym ze strony Viaplay Group jest Dorte Fuglsang. Serial składa się z siedmiu 25-minutowych odcinków i pojawi się na platformie Viaplay 21 sierpnia 2022 roku.
Międzynarodowa premiera filmu od marki L.O.L. Surprise!™ dotarła do Polski!
ŚWIATOWA ŚMIETANKA ANIMACJI POKLATKOWEJ ZNÓW ZJECHAŁA DO ŁODZI
„Górski lekarz” wraca na antenę Romance TV!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.