‘Odwet oceanu’ już na Viaplay!
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Jeszcze do niedawna żyliśmy w czasach ‘końca historii’, gdy wydawało się, że wszystko zmierza ku szczęśliwej przyszłości. Niestety, dzisiejsza rzeczywistość bliższa jest różnym dystopijnym wizjom, sugerującym, że ludzkość za swoje czyny wobec planety może wkrótce słono zapłacić. Jedną z takich wizji nieodległej przyszłości prezentuje hitowy serial ‘Odwet oceanu’, w którym seria dramatycznych, niewytłumaczalnych zjawisk naturalnych sprowadza ogromne zagrożenie dla ludzkości. Czy i tym razem naszemu gatunkowi uda się przetrwać? Scenariusz jednej z największych europejskich produkcji serialowych ostatnich lat został oparty na bestsellerze Franka Schätzinga o tym samym tytule. Ośmioodcinkowy thriller ekologiczny ‘Odwet oceanu’ otworzył tegoroczną sekcję seriali na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale w Berlinie, gdzie został zaprezentowana po raz pierwszy. Dwa odcinki już są na platformie! Na kolejny poczekamy do niedzieli
Złowrogie głębiny mórz i oceanów
W serialu ‘Odwet oceanu’ służby morskie różnych państw otrzymują coraz więcej zgłoszeń dotyczących niebezpiecznych zachowań zwierząt wodnych: wieloryby niszczą łodzie i okręty, miliony krabów atakują kolejne plaże, a kolonie małży osiadają na kontenerowcach, wyłączając je z użytku. A to dopiero początek serii tajemniczych zjawisk. Śmiertelny patogen rozprzestrzenia się w wodzie pitnej, zagrażając życiu milionów ludzi, jednocześnie wybrzeża zostają niszczone przez fale tsunami. Kiedy przetrwanie ludzkości staje pod znakiem zapytania, niewielka grupa naukowców z całego świata postanawia przyjrzeć się bliżej tajemniczym wydarzeniom. Co lub kto sprowadza niebezpieczeństwo na ludzkość? Czy naukowcom uda się poznać przyczyny niszczących zjawisk i uchronić nasz gatunek przed potencjalną zagładą?
Wszystko w rękach ekspertów
W koprodukcji Viaplay znany szwedzki aktor Alexander Karim (znany z m.in. seriali ‘Honor’ czy ‘The Box’), wciela się w postać profesora biologii morskiej i niezależnego konsultanta Sigura Johansona, który docieka przyczyn powstawania tajemniczych zjawisk zagrażających ludzkości. W tym samym czasie francuska naukowczyni Cécile Roche (Cécile de France) prowadzi badania nad niebezpieczną bakterią, która pojawiła się w wodzie pitnej, a kanadyjski badacz wielorybów Leon Anawak (Joshua Odjick) analizuje niecodzienne zachowania waleni. Zespół naukowców zrobi wszystko, by uratować ludzkość przed nadchodzącą apokalipsą. Czy ich misja się powiedzie? A może ludzkość zasłużyła na gorzki koniec?
Obsada
Obok Alexandra Karima w produkcji pojawiła się plejada międzynarodowych gwiazd: Belgijka Cécile de France (‘Stracone złudzenia’, ‘Nowy Papież’, ‘Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun’), Amerykanka Rosabell Laurenti Sellers ('Gra o tron', 'Coco Chanel'), Brytyjka Sharon Duncan-Brewster ('Diuna', 'Sex Education'), niemieccy aktorzy Oliver Masucci ('Dark', 'Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a'), Leonie Benesch ('Babylon Berlin', 'Dezerter'), Barbara Sukowa ('Róża Luksemburg', 'Czas ołowiu'), Klaas Heufer-Umlauf ('On wrócił', 'Kocur czy kociak?') i Eidin Jalali (‘Przyszłość należy do nas’, Królowie Berlina’), fińska aktorka Krista Kosonen ('Akuszerka', 'Miami'), kanadyjczyk Joshua Odjick ('Przemytniczka', 'Dzikość'), a także japoński aktor Takuya Kimura ('2046', 'Miecz Nieśmiertelnego').
Scenariusz serialu został oparty na światowym bestsellerze Franka Schätzinga o tym samym tytule, który dotychczas przetłumaczono na 27 języków, w tym polski. Konsultantami naukowymi serii został duet naukowców: badaczka polarna i głębinowa z Instytutu Maxa Plancka, członkini Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk - prof. dr Antje Boetius, oraz badacz głębinowy i profesor Uniwersytetu w Southampton w Anglii – prof. Jon Copley.
Twórcy
Za scenariusz odpowiadają: Steven Lally ('Strike back'), Marissa Lestrade ('Dziewczyna przede mną', 'Deep State'), Chrisa Lunt ('Prey', ‘Diabelska gra’) i Michael A. Walker (‘Młody Wallander’, ‘Diabelska gra’). Reżyserią zajęły się znane postacie światowej kinematografii, takie jak Luke Watson ('Legalna blondynka', 'Wszystkie jasne miejsca'), Barbara Eder ('Barbarzyńcy', 'Miejsce zbrodni') i Philipp Stölzl ('Winnetou', 'Zakochany Goethe'). Producentami wykonawczymi są: nominowany do Oscara Mark Huffam ('Gra o tron', 'Dom Gucci'), Ute Leonhardt ('Anioły i demony', 'Biały lotos') Frank Schätzing, Jan Wünschmann, Till Groenemeyer, Barbara Eder, Luke Watson, Moritz von Kruedener, Robert Franke i Jan Theys. Produkcją zajęli się Frank Doelger ('Gra o tron', nagrodzona Emmy dla najlepszego filmu telewizyjnego 'Wzbierająca burza'), Friedemann Goez ('Hudson i Rex', 'Atlantic Crossing'), Charlotte Groth, Frank Buchs (‘Młody papież’, ‘Okręt’) i Rafferty Thwaites (‘Gra o tron’). Producentką wykonawczą z ramienia Viaplay Group jest Isabelle Hultén.
‘Odwet oceanu’ został wyprodukowany przez Intaglio Film oraz ndF IP za pośrednictwem Schwarm TV Productions GmbH & Co KG na zlecenie Grupy Viaplay, ZDF, France Télévisions, Rai, Hulu Japan, ORF i SRF stanowi również koprodukcję z Bravado Fiction i Beside Production, we współpracy z ATHOS KG.
Ośmioodcinkowa produkcja ‘Odwet oceanu’ w Polsce będzie dostępna wyłącznie za pośrednictwem platformy streamingowej Viaplay! Dwa pierwsze odcinki już znalazły się na platformie. Kolejny pojawi się już w niedzielę!
![OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_992190091,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
![Serial Udar z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia](/files/_uploaded/glownekonf_871813648,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.