Oscary 2023 - czy film "IO" Jerzego Skolimowskiego zostanie nagrodzony?
Vision Group
Woronicza 31/254
02-640 Warszawa Warszawa
visiongroup|visiongroup.pl| |visiongroup|visiongroup.pl
604198300
www.visiongroup.pl
Wielkimi krokami zbliża się tegoroczne rozdanie Oscarów. Będzie to już 95. ceremonia – w tym roku poprowadzi ją komik i prezenter telewizyjny Jimmy Kimmel. 24 stycznia 2023 roku poznaliśmy wszystkie nominacje do Oscarów, a w nocy z 12 na 13 marca polskiego czasu dowiemy się, kto otrzyma nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej w poszczególnych kategoriach. Wśród nominowanych do prestiżowej nagrody – w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy – znalazł się również polski film „IO” Jerzego Skolimowskiego. Czy ma szanse na zwycięstwo?
Czy Jerzy Skolimowski zdobędzie swojego pierwszego Oscara?
Już wkrótce dowiemy się, czy do grona zdobywców Oscara dołączy wybitny polski reżyser Jerzy Skolimowski – laureat między innymi Złotej Palmy w Cannes za najlepszy scenariusz za film „Fucha” z 1982 roku. Reżyser był wielokrotnie nagradzany na różnych festiwalach i konkursach, lecz „IO” to pierwsza nominowana do Oscara produkcja Jerzego Skolimowskiego. Eksperci Unibetu podkreślają, że „IO” nie jest faworytem do wygranej, wskazują oni na dramat wyreżyserowany przez Edwarda Bergera – „Na zachodzie bez zmian”, jako niemalże pewnego zwycięstwa w tej kategorii, dając mu 92,3 proc. szans. Jednakże film Skolimowskiego zdobył już Nagrodę Jury na festiwalu filmowym w Cannes, a Akademia Filmowa niejednokrotnie zaskakiwała swoimi wyborami. Sam reżyser komentuje, że nie czuje się faworytem, jednak potwierdził, że osobiście pojawi się na rozdaniu filmowych nagród. Według analityków firmy Unibet film „IO” Jerzego Skolimowskiego ma 10 proc. szans na wygranie Oscara w kategorii „Najlepszy film międzynarodowy”.
Do kogo powędruje Oscar za najlepszy film pełnometrażowy?
Spośród wszystkich tytułów, które zakwalifikowały się do konkursu głównego, najczęściej wymienia się dwie produkcje jako faworyzowane do zdobycia najbardziej prestiżowej statuetki w branży filmowej. Wyjątkowo zgodni są zarówno krytycy filmowi, jak i widzowie, wymieniając produkcje Daniela Kwana i Daniela Scheinerta „Wszystko wszędzie naraz” (USA) oraz Martina McDonagha „Duchy Inisherin” (Irlandia, Wielka Brytania, USA) wśród kandydatów do zwycięstwa. Który film zdobędzie złotego rycerzyka i przejdzie do historii? Według analityków Unibetu prawdopodobieństwo, że „Wszystko wszędzie naraz” otrzyma Oscara w kategorii „Najlepszy film”, wynosi 72,5 proc., a w przypadku filmu „Duchy Inisherin” szanse te oceniane są na 28,6 proc.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.