Ostatni pokaz z cyklu “MOVIE-MY NA GŁOS” z filmem "Jak Feniks"
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
W sobotę 21 stycznia o godzinie 15:00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbędzie się ostatni pokaz filmowy z cyklu “MOVIE-MY NA GŁOS”. Projekt Sekson Fundacji Avalon zorganizował już 5 różnych seansów i dyskusji z zaproszonymi gośćmi. Przed nami kończące cały cykl spotkanie. Co tym razem przygotował zespół Projektu Sekson?
Igrzyska Paraolimpijskie w filmowej odsłonie
Tym razem wspólnie obejrzymy film dokumentalny “Jak feniks”, którego twórcami są Ian Bonhôte i Peter Ettedgui. Przedstawia on historię Igrzysk Paraolimpijskich, które stały się trzecią, co do wielkości, imprezą sportową na świecie oraz zapoczątkowały globalny ruch, który zmienia sposób postrzegania niepełnosprawności i różnorodności. Pokazuje siłę potencjału, który nosi w sobie każdy człowiek.
Dyskusja na temat...
Trenowanie sportu przez osoby z niepełnosprawnościami często wiąże się także z działaniem aktywistycznym na rzecz tej społeczności. O tym będzie dyskusja po seansie filmowym. Osobami biorącymi udział w rozmowie będą: Marta Lorczyk- samorzeczniczka, aktywistka i ekspertka Projektu Sekson, członkini kolektywu “Tacy ładni-szkoda”,który zajmuje się edukacją, obalaniem stereotypów o osobach z niepełnosprawnościami, w zabawny sposób pokazując bariery z jakimi mierzy się ta grupa społeczna. Jakub Sulewski - mężczyzna z niepełnosprawnością, działający na rzecz normalizowania tematu seksualności, zaangażowany w rozpowszechnianie projektu zmiany ustawy o podniesieniu renty socjalnej oraz Urszula Sulewska, mama Kuby, wspierająca go w działaniach aktywistycznych.
“Podczas dyskusji porozmawiam z zaproszonymi osobami o ich formie aktywizmu i działaniach na rzecz osób z niepełnosprawnościami, dzięki którym udaje im się zmieniać rzeczywistość i zmniejszać wykluczenie osób z niepełnosprawnościami. Porozmawiamy o tym czy osoby z niepełnosprawnościami muszą być aktywistami, czy aktywizm jest dla nich dostępny i czy jest on szansą na równość praw i dostępu do usług społecznych”- kierowniczka Projektu Sekson Żaneta Krysiak
Zachęcamy wszystkich na to już ostatnie spotkanie z cyklu “MOVIE-MY NA GŁOS”. Zapisy znajdują się pod linkiem.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.