Ostatni pokaz z cyklu “MOVIE-MY NA GŁOS” z filmem "Jak Feniks"
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
W sobotę 21 stycznia o godzinie 15:00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbędzie się ostatni pokaz filmowy z cyklu “MOVIE-MY NA GŁOS”. Projekt Sekson Fundacji Avalon zorganizował już 5 różnych seansów i dyskusji z zaproszonymi gośćmi. Przed nami kończące cały cykl spotkanie. Co tym razem przygotował zespół Projektu Sekson?
Igrzyska Paraolimpijskie w filmowej odsłonie
Tym razem wspólnie obejrzymy film dokumentalny “Jak feniks”, którego twórcami są Ian Bonhôte i Peter Ettedgui. Przedstawia on historię Igrzysk Paraolimpijskich, które stały się trzecią, co do wielkości, imprezą sportową na świecie oraz zapoczątkowały globalny ruch, który zmienia sposób postrzegania niepełnosprawności i różnorodności. Pokazuje siłę potencjału, który nosi w sobie każdy człowiek.
Dyskusja na temat...
Trenowanie sportu przez osoby z niepełnosprawnościami często wiąże się także z działaniem aktywistycznym na rzecz tej społeczności. O tym będzie dyskusja po seansie filmowym. Osobami biorącymi udział w rozmowie będą: Marta Lorczyk- samorzeczniczka, aktywistka i ekspertka Projektu Sekson, członkini kolektywu “Tacy ładni-szkoda”,który zajmuje się edukacją, obalaniem stereotypów o osobach z niepełnosprawnościami, w zabawny sposób pokazując bariery z jakimi mierzy się ta grupa społeczna. Jakub Sulewski - mężczyzna z niepełnosprawnością, działający na rzecz normalizowania tematu seksualności, zaangażowany w rozpowszechnianie projektu zmiany ustawy o podniesieniu renty socjalnej oraz Urszula Sulewska, mama Kuby, wspierająca go w działaniach aktywistycznych.
“Podczas dyskusji porozmawiam z zaproszonymi osobami o ich formie aktywizmu i działaniach na rzecz osób z niepełnosprawnościami, dzięki którym udaje im się zmieniać rzeczywistość i zmniejszać wykluczenie osób z niepełnosprawnościami. Porozmawiamy o tym czy osoby z niepełnosprawnościami muszą być aktywistami, czy aktywizm jest dla nich dostępny i czy jest on szansą na równość praw i dostępu do usług społecznych”- kierowniczka Projektu Sekson Żaneta Krysiak
Zachęcamy wszystkich na to już ostatnie spotkanie z cyklu “MOVIE-MY NA GŁOS”. Zapisy znajdują się pod linkiem.
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.