Plan na wakacje: kino pod chmurką na Powiślu
Ciepłe wakacyjne wieczory sprzyjają zamianie sali kinowej na seanse pod chmurką. Dwa miesiące pełne gwiazd – tych na ekranie i na niebie – czekają na miłośników filmów w Elektrowni Powiśle. W każdy wtorek lipca i sierpnia o godz. 19:30 odbędzie się Dokumentalne Kino Letnie Dobrej Energii E.ON. Widzowie zobaczą w jego trakcie selekcję tytułów z największego polskiego festiwalu filmów Millenium Docs Against Gravity. W wakacyjne niedziele o godz. 11:00 w ramach Kina Letniego Dziecięcej Energii E.ON z bezpłatnych atrakcji skorzystają najmłodsi. A wszystko w iście letniej atmosferze: w sercu Powiśla, na leżakach, z popcornem.
W lipcu i sierpniu warszawskie Powiśle stanie się letnią oazą rozrywki dla całej rodziny. W każdym tygodniu wakacji można spodziewać się niezapomnianych wieczorów z dokumentem i poranków w świecie bajek.
Dokumentalne Kino Letnie Dobrej Energii E.ON
Tegoroczne seanse pod chmurką dla dorosłych rozpoczną się we wtorek 27 czerwca o godz. 19:30. Podczas inauguracyjnego seansu widzowie zobaczą poruszającą i pełną humoru komedię dokumentalną, wielkiego zwycięzcę festiwalu Millennium Docs Against Gravity – film „Lombard”. Podczas projekcji w kolejnych tygodniach kinomaniacy będą mogli przekonać się, co łączy filmy Davida Lyncha z „Czarnoksiężnikiem z krainy Oz” Lymana Franka Bauma oraz zobaczyć, jak żyje „Instagramowa rodzina”. Na fanów muzyczno-tanecznych wątków czekają takie tytuły jak „Tańcząc Pinę” czy „Nieskończoność według Floriana”. To tylko namiastka emocji, jakie dostarczą dokumentalne projekcje z selekcji Against Gravity.
Kino Letnie Dziecięcej Energii E.ON
Filmowych wrażeń najmłodszym widzom dostarczy cykl polskich animacji, poruszający bliskie dzieciom tematy. W każdą wakacyjną niedzielę (od 2 lipca) o godz. 11:00 mali kinomani na wielkim plenerowym ekranie spotkają ulubionych bajkowych bohaterów. Wśród nich pojawią się: mieszkający w lesie Tata Miś i Mały Miś w animacji „Przytul mnie”, wesoła sześciolatka Agatka ze swoim towarzyszem – dzielnym chomikiem Cyrylem czy żubr Pompik z dalekiej Puszczy. Na małych widzów, oprócz edukacyjnych i pełnych przygód seansów czeka też szereg dodatkowych atrakcji. Młodzi odwiedzający będą mogli m.in. skorzystać z malowania twarzy i obejrzeć pokaz baniek mydlanych, które dodadzą jeszcze więcej radości i uśmiechu na dziecięcych buziach.
Chętnie wspieramy miejskie inicjatywy i lokalne wydarzenia kulturalne, które są popularne wśród warszawiaków. Wiemy, że zeszłoroczne Kino Letnie czy Lodowisko Dobrej Energii w Elektrowni Powiśle to wydarzenia, które bardzo przypadły do gustu mieszkańcom stolicy. Bardzo nas to cieszy, więc kontynuujemy te działania, a z myślą o najmłodszych dodajemy osobny cykl filmów i atrakcji dla dzieci – mówi Anna Skibicka, koordynatorka projektu w E.ON Polska.
Seanse pod gołym niebem przyciągają do Elektrowni Powiśle wielu entuzjastów dobrego kina. W tym roku stawiamy na dobrą energię z E.ON zarówno dla dorosłych, jak i tych nieco młodszych widzów. Zawsze staramy się, aby tytuły wyświetlane na wielkim ekranie na placu od ulicy Zajęczej zaskakiwały, nie inaczej będzie w tym roku. Wydarzenia, jakie planujemy w wakacyjnym okresie w tętniącym życiem sercu Powiśla udowodnią mieszkańcom, że lato w mieście może być pełne wrażeń – dodaje Jagoda Lechowska, Marketing Director w White Star Real Estate.
Wszystkie seanse w ramach Dokumentalnego Kina Letniego Dobrej Energii E.ON i Kina Letniego Dziecięcej Energii E.ON w Elektrowni Powiśle są bezpłatne i nie obowiązują na nie zapisy. Dla widzów przygotowano stoisko z popcornem, który doda smaku seansom.
Harmonogram
Dokumentalne Kino Letnie Dobrej Energii E.ON / wakacyjne wtorki o godz. 19:30 / dodatkowe atrakcje: bezpłatny popcorn
27 czerwca - Lombard
4 lipca - A wrony są białe
11 lipca - I król rzekł "co za fantastyczna maszyna!"
18 lipca - Lynch / Oz
25 lipca - Instagramowa rodzina
1 sierpnia - Pustelnik Z Treig
8 sierpnia - Naświetlając Muybridge’a
15 sierpnia - Tańcząc Pinę
22 sierpnia - Sowieckie przystanki autobusowe
29 sierpnia – Simona
Kino Letnie Dziecięcej Energii E.ON / wakacyjne niedziele o godz. 11:00 / dodatkowe atrakcje: bezpłatny popcorn, malowanie twarzy, pokazy baniek mydlanych
2 lipca – Przytul mnie (1 sezon)
9 lipca – Opowiadania z piaskownicy
16 lipca – Hip Hip Hurra
23 lipca – Żubr Pompik
30 lipca – Agatka
6 sierpnia – Mami Fatale
13 sierpnia – Przedszkolaki
20 sierpnia – Przytul mnie (2 sezon)
27 sierpnia – Pamiętnik Florki
Więcej informacji na temat wydarzeń można znaleźć na eon.pl/kinoletnie oraz w mediach społecznościowych E.ON i Elektrowni Powiśle.
Międzynarodowa premiera filmu od marki L.O.L. Surprise!™ dotarła do Polski!
ŚWIATOWA ŚMIETANKA ANIMACJI POKLATKOWEJ ZNÓW ZJECHAŁA DO ŁODZI
„Górski lekarz” wraca na antenę Romance TV!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.