Plan na wakacje: kino pod chmurką na Powiślu
Ciepłe wakacyjne wieczory sprzyjają zamianie sali kinowej na seanse pod chmurką. Dwa miesiące pełne gwiazd – tych na ekranie i na niebie – czekają na miłośników filmów w Elektrowni Powiśle. W każdy wtorek lipca i sierpnia o godz. 19:30 odbędzie się Dokumentalne Kino Letnie Dobrej Energii E.ON. Widzowie zobaczą w jego trakcie selekcję tytułów z największego polskiego festiwalu filmów Millenium Docs Against Gravity. W wakacyjne niedziele o godz. 11:00 w ramach Kina Letniego Dziecięcej Energii E.ON z bezpłatnych atrakcji skorzystają najmłodsi. A wszystko w iście letniej atmosferze: w sercu Powiśla, na leżakach, z popcornem.
W lipcu i sierpniu warszawskie Powiśle stanie się letnią oazą rozrywki dla całej rodziny. W każdym tygodniu wakacji można spodziewać się niezapomnianych wieczorów z dokumentem i poranków w świecie bajek.
Dokumentalne Kino Letnie Dobrej Energii E.ON
Tegoroczne seanse pod chmurką dla dorosłych rozpoczną się we wtorek 27 czerwca o godz. 19:30. Podczas inauguracyjnego seansu widzowie zobaczą poruszającą i pełną humoru komedię dokumentalną, wielkiego zwycięzcę festiwalu Millennium Docs Against Gravity – film „Lombard”. Podczas projekcji w kolejnych tygodniach kinomaniacy będą mogli przekonać się, co łączy filmy Davida Lyncha z „Czarnoksiężnikiem z krainy Oz” Lymana Franka Bauma oraz zobaczyć, jak żyje „Instagramowa rodzina”. Na fanów muzyczno-tanecznych wątków czekają takie tytuły jak „Tańcząc Pinę” czy „Nieskończoność według Floriana”. To tylko namiastka emocji, jakie dostarczą dokumentalne projekcje z selekcji Against Gravity.
Kino Letnie Dziecięcej Energii E.ON
Filmowych wrażeń najmłodszym widzom dostarczy cykl polskich animacji, poruszający bliskie dzieciom tematy. W każdą wakacyjną niedzielę (od 2 lipca) o godz. 11:00 mali kinomani na wielkim plenerowym ekranie spotkają ulubionych bajkowych bohaterów. Wśród nich pojawią się: mieszkający w lesie Tata Miś i Mały Miś w animacji „Przytul mnie”, wesoła sześciolatka Agatka ze swoim towarzyszem – dzielnym chomikiem Cyrylem czy żubr Pompik z dalekiej Puszczy. Na małych widzów, oprócz edukacyjnych i pełnych przygód seansów czeka też szereg dodatkowych atrakcji. Młodzi odwiedzający będą mogli m.in. skorzystać z malowania twarzy i obejrzeć pokaz baniek mydlanych, które dodadzą jeszcze więcej radości i uśmiechu na dziecięcych buziach.
Chętnie wspieramy miejskie inicjatywy i lokalne wydarzenia kulturalne, które są popularne wśród warszawiaków. Wiemy, że zeszłoroczne Kino Letnie czy Lodowisko Dobrej Energii w Elektrowni Powiśle to wydarzenia, które bardzo przypadły do gustu mieszkańcom stolicy. Bardzo nas to cieszy, więc kontynuujemy te działania, a z myślą o najmłodszych dodajemy osobny cykl filmów i atrakcji dla dzieci – mówi Anna Skibicka, koordynatorka projektu w E.ON Polska.
Seanse pod gołym niebem przyciągają do Elektrowni Powiśle wielu entuzjastów dobrego kina. W tym roku stawiamy na dobrą energię z E.ON zarówno dla dorosłych, jak i tych nieco młodszych widzów. Zawsze staramy się, aby tytuły wyświetlane na wielkim ekranie na placu od ulicy Zajęczej zaskakiwały, nie inaczej będzie w tym roku. Wydarzenia, jakie planujemy w wakacyjnym okresie w tętniącym życiem sercu Powiśla udowodnią mieszkańcom, że lato w mieście może być pełne wrażeń – dodaje Jagoda Lechowska, Marketing Director w White Star Real Estate.
Wszystkie seanse w ramach Dokumentalnego Kina Letniego Dobrej Energii E.ON i Kina Letniego Dziecięcej Energii E.ON w Elektrowni Powiśle są bezpłatne i nie obowiązują na nie zapisy. Dla widzów przygotowano stoisko z popcornem, który doda smaku seansom.
Harmonogram
Dokumentalne Kino Letnie Dobrej Energii E.ON / wakacyjne wtorki o godz. 19:30 / dodatkowe atrakcje: bezpłatny popcorn
27 czerwca - Lombard
4 lipca - A wrony są białe
11 lipca - I król rzekł "co za fantastyczna maszyna!"
18 lipca - Lynch / Oz
25 lipca - Instagramowa rodzina
1 sierpnia - Pustelnik Z Treig
8 sierpnia - Naświetlając Muybridge’a
15 sierpnia - Tańcząc Pinę
22 sierpnia - Sowieckie przystanki autobusowe
29 sierpnia – Simona
Kino Letnie Dziecięcej Energii E.ON / wakacyjne niedziele o godz. 11:00 / dodatkowe atrakcje: bezpłatny popcorn, malowanie twarzy, pokazy baniek mydlanych
2 lipca – Przytul mnie (1 sezon)
9 lipca – Opowiadania z piaskownicy
16 lipca – Hip Hip Hurra
23 lipca – Żubr Pompik
30 lipca – Agatka
6 sierpnia – Mami Fatale
13 sierpnia – Przedszkolaki
20 sierpnia – Przytul mnie (2 sezon)
27 sierpnia – Pamiętnik Florki
Więcej informacji na temat wydarzeń można znaleźć na eon.pl/kinoletnie oraz w mediach społecznościowych E.ON i Elektrowni Powiśle.
![OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_992190091,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
![Serial Udar z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia](/files/_uploaded/glownekonf_871813648,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.