Plan na wakacje: kino pod chmurką na Powiślu
Ciepłe wakacyjne wieczory sprzyjają zamianie sali kinowej na seanse pod chmurką. Dwa miesiące pełne gwiazd – tych na ekranie i na niebie – czekają na miłośników filmów w Elektrowni Powiśle. W każdy wtorek lipca i sierpnia o godz. 19:30 odbędzie się Dokumentalne Kino Letnie Dobrej Energii E.ON. Widzowie zobaczą w jego trakcie selekcję tytułów z największego polskiego festiwalu filmów Millenium Docs Against Gravity. W wakacyjne niedziele o godz. 11:00 w ramach Kina Letniego Dziecięcej Energii E.ON z bezpłatnych atrakcji skorzystają najmłodsi. A wszystko w iście letniej atmosferze: w sercu Powiśla, na leżakach, z popcornem.
W lipcu i sierpniu warszawskie Powiśle stanie się letnią oazą rozrywki dla całej rodziny. W każdym tygodniu wakacji można spodziewać się niezapomnianych wieczorów z dokumentem i poranków w świecie bajek.
Dokumentalne Kino Letnie Dobrej Energii E.ON
Tegoroczne seanse pod chmurką dla dorosłych rozpoczną się we wtorek 27 czerwca o godz. 19:30. Podczas inauguracyjnego seansu widzowie zobaczą poruszającą i pełną humoru komedię dokumentalną, wielkiego zwycięzcę festiwalu Millennium Docs Against Gravity – film „Lombard”. Podczas projekcji w kolejnych tygodniach kinomaniacy będą mogli przekonać się, co łączy filmy Davida Lyncha z „Czarnoksiężnikiem z krainy Oz” Lymana Franka Bauma oraz zobaczyć, jak żyje „Instagramowa rodzina”. Na fanów muzyczno-tanecznych wątków czekają takie tytuły jak „Tańcząc Pinę” czy „Nieskończoność według Floriana”. To tylko namiastka emocji, jakie dostarczą dokumentalne projekcje z selekcji Against Gravity.
Kino Letnie Dziecięcej Energii E.ON
Filmowych wrażeń najmłodszym widzom dostarczy cykl polskich animacji, poruszający bliskie dzieciom tematy. W każdą wakacyjną niedzielę (od 2 lipca) o godz. 11:00 mali kinomani na wielkim plenerowym ekranie spotkają ulubionych bajkowych bohaterów. Wśród nich pojawią się: mieszkający w lesie Tata Miś i Mały Miś w animacji „Przytul mnie”, wesoła sześciolatka Agatka ze swoim towarzyszem – dzielnym chomikiem Cyrylem czy żubr Pompik z dalekiej Puszczy. Na małych widzów, oprócz edukacyjnych i pełnych przygód seansów czeka też szereg dodatkowych atrakcji. Młodzi odwiedzający będą mogli m.in. skorzystać z malowania twarzy i obejrzeć pokaz baniek mydlanych, które dodadzą jeszcze więcej radości i uśmiechu na dziecięcych buziach.
Chętnie wspieramy miejskie inicjatywy i lokalne wydarzenia kulturalne, które są popularne wśród warszawiaków. Wiemy, że zeszłoroczne Kino Letnie czy Lodowisko Dobrej Energii w Elektrowni Powiśle to wydarzenia, które bardzo przypadły do gustu mieszkańcom stolicy. Bardzo nas to cieszy, więc kontynuujemy te działania, a z myślą o najmłodszych dodajemy osobny cykl filmów i atrakcji dla dzieci – mówi Anna Skibicka, koordynatorka projektu w E.ON Polska.
Seanse pod gołym niebem przyciągają do Elektrowni Powiśle wielu entuzjastów dobrego kina. W tym roku stawiamy na dobrą energię z E.ON zarówno dla dorosłych, jak i tych nieco młodszych widzów. Zawsze staramy się, aby tytuły wyświetlane na wielkim ekranie na placu od ulicy Zajęczej zaskakiwały, nie inaczej będzie w tym roku. Wydarzenia, jakie planujemy w wakacyjnym okresie w tętniącym życiem sercu Powiśla udowodnią mieszkańcom, że lato w mieście może być pełne wrażeń – dodaje Jagoda Lechowska, Marketing Director w White Star Real Estate.
Wszystkie seanse w ramach Dokumentalnego Kina Letniego Dobrej Energii E.ON i Kina Letniego Dziecięcej Energii E.ON w Elektrowni Powiśle są bezpłatne i nie obowiązują na nie zapisy. Dla widzów przygotowano stoisko z popcornem, który doda smaku seansom.
Harmonogram
Dokumentalne Kino Letnie Dobrej Energii E.ON / wakacyjne wtorki o godz. 19:30 / dodatkowe atrakcje: bezpłatny popcorn
27 czerwca - Lombard
4 lipca - A wrony są białe
11 lipca - I król rzekł "co za fantastyczna maszyna!"
18 lipca - Lynch / Oz
25 lipca - Instagramowa rodzina
1 sierpnia - Pustelnik Z Treig
8 sierpnia - Naświetlając Muybridge’a
15 sierpnia - Tańcząc Pinę
22 sierpnia - Sowieckie przystanki autobusowe
29 sierpnia – Simona
Kino Letnie Dziecięcej Energii E.ON / wakacyjne niedziele o godz. 11:00 / dodatkowe atrakcje: bezpłatny popcorn, malowanie twarzy, pokazy baniek mydlanych
2 lipca – Przytul mnie (1 sezon)
9 lipca – Opowiadania z piaskownicy
16 lipca – Hip Hip Hurra
23 lipca – Żubr Pompik
30 lipca – Agatka
6 sierpnia – Mami Fatale
13 sierpnia – Przedszkolaki
20 sierpnia – Przytul mnie (2 sezon)
27 sierpnia – Pamiętnik Florki
Więcej informacji na temat wydarzeń można znaleźć na eon.pl/kinoletnie oraz w mediach społecznościowych E.ON i Elektrowni Powiśle.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.