Platige Image spełnia świąteczne życzenia
Platige Image przygotowało świąteczną animację, w której załoga statku kosmicznego wcielając się w rolę świętego Mikołaja przemierza galaktykę, aby spełnić świąteczne marzenia. Ponad dwuminutowy film został stworzony przy użyciu silnika Unreal Engine 5.
Załoga krążącego w przestworzach statku kosmicznego odbiera wiadomość „Help”. Natychmiast obrany zostaje nowy kurs. Po chwili widzimy jak pojazd, w kształcie logo studia Platige Image, ląduje na rozgrzanych piaskach bezkresnej pustyni zamieszkałej przez dziwaczne istoty. Rozpoczyna się misja ratunkowa. Nie jest ona łatwa, bowiem droga, którą przemierza łazik planetarny wiedzie przez pełne niebezpieczeństw wyschnięte dno morza oraz złowrogie góry. W końcu jednak udaje się dotrzeć do celu. Okazuje się, że nadawca komunikatu to robot, zaś treść wiadomości jest fragmentem listu do świętego Mikołaja.
Jeżeli chcecie dowiedzieć się, co było w napisanym przez robota liście do św. Mikołaja i czy załodze statku Platige Image uda się wypełnić misję koniecznie obejrzyjcie film (https://vimeo.com/platigeimage/christmasstory).
Jeśli spodobały się wam bożonarodzeniowe przygody załogi statku Platige Image zobaczcie jak wyglądała wielkanocna misja „platiżan” (https://vimeo.com/platigeimage/happyeaster). Warto dodać, że dziewiczy lot statku Platige doceniło jury Austalian Effects & Animation Festival przyznając srebrną nagrodę w kategorii animacji krótkometrażowych.
Międzynarodowa premiera filmu od marki L.O.L. Surprise!™ dotarła do Polski!
ŚWIATOWA ŚMIETANKA ANIMACJI POKLATKOWEJ ZNÓW ZJECHAŁA DO ŁODZI
„Górski lekarz” wraca na antenę Romance TV!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.