Komunikaty PR

Podejrzany o zabójstwo Madeleine McCann w nowym dokumencie oryginalnym Viaplay.

2022-05-14  |  09:00
Biuro prasowe
Do pobrania txt ( 0.39 MB )

Sprawa zaginięcia 3-letniej Madeleine McCann zszokowała cały świat. Dziś, po 15 latach pojawiają się nowe dowody i zeznania. Oryginalna produkcja Viaplay ‘Madeleine McCann – The Prime Suspect’ pokazuje, jak znany brytyjski dziennikarz telewizyjny i były policjant Mark Williams-Thomas dociera do kluczowych informacji na temat Christiana B - niemieckiego pedofila, który jest obecnie głównym podejrzanym o porwanie bezbronnej trzylatki w Praia da Luz w 2007 roku. Dziennikarz prowadzi szczegółowe śledztwo, analizując sprawę zaginięcia dziewczynki i jej powiązań z Christianem B., dokładnie sprawdzając teorię przedstawioną przez niemiecką policję oraz zebrane dowody. Dokument prezentuje widzom mroczny świat pedofilii i podejrzanych ludzi. Premiera wszystkich trzech odcinków serialu dokumentalnego ‘Madeleine McCann – The Prime Suspect’ odbędzie się 19 maja na platformie streamingowej Viaplay.

 

Mark Williams-Thomas: ‘Kiedy zacząłem analizować sprawę Christiana B., stało się dla mnie jasne, że fundamenty, na których niemiecki prokurator buduje swoją tezę, nie są do końca wiarygodne.’

 

Cały świat wstrzymał oddech na wieść o zaginięciu trzyletniej Madeleine McCann, która w chwili zniknięcia przebywała na wakacjach z rodzicami, rodzeństwem i przyjaciółmi rodziny. Przykre wydarzenie miało miejsce 3 maja 2007 roku w Praia da Luz w Portugalii i mimo upływu lat jest jedną z najbardziej nagłośnionych międzynarodowych spraw kryminalnych naszych czasów. Według oficjalnej wersji zdarzeń - dziewczynka miała zostać porwana, gdy spała w wynajętym apartamencie.

 

Niemiecka policja ogłosiła personalia podejrzanego o porwanie i zamordowanie dziecka dopiero w 2020 roku, czyli po 13 latach od feralnego zdarzenia. Potencjalnym sprawcą miał być znany z policyjnych kartotek pedofil i przestępca seksualny - Christian B., który obecnie odsiaduje wyrok siedmiu lat pozbawienia wolności za gwałt dokonany na 72-letniej kobiecie.

 

Mark Williams-Thomas: ‘Gdy zaczynałem moje śledztwo w sprawie Christiana B., opinia publiczna uznawała go już za winnego porwania i zamordowania Madeleine McCann. To wyraźna narracja, narzucona przez niemiecką prokuraturę, przedstawiona już opinii publicznej i mediom z całego świata. Jednak jak zawsze  w przypadku spraw, które prowadzę, dogłębnie analizuję wszystkie dowody i ich znaczenie dla sprawy, starając się być całkowicie obiektywnym i bezstronnym. W trzyczęściowej produkcji przedstawiam najbardziej szczegółowy i niezależny osąd na bazie dotychczasowych doniesień, ujawniając również nieznane wcześniej informacje na temat całego dochodzenia w sprawie głównego podejrzanego o zaginięcie dziewczynki.’

 

Dziennikarz telewizyjny i były detektyw Mark Williams-Thomas sprawdza wszystkie poszlaki dotyczące śledztwa w sprawie Madeleine McCann, które wyszły na światło dzienne od 2007 roku. Relacjonuje również ważne wydarzenia, które miały miejsce w Praia da Luz kilka dni po zniknięciu dziecka. W produkcji ‘Madeleine McCann – The Prime Suspect’ widzimy, jak dziennikarz śledczy przemierza całą Europę, by przyjrzeć się jak najbliżej postaci Christiana B. i jego przeszłości oraz dowodom, mogącym łączyć go z zaginięciem dziewczynki. Mężczyzna decyduje się również spotkać się z podejrzanym w więzieniu, by poznać jego wersję zdarzeń.

 

W trakcie dziennikarskiego śledztwa poznajemy szereg osób powiązanych ze światem Christiana B. Wśród nich są jego dawni przyjaciele, sąsiedzi, znajomi i osoby oskarżające go o popełnienie przestępstwa. Niektórzy nigdy wcześniej rozmawiali z żadnymi mediami. Serial ukazuje samo wnętrze mrocznego świata przestępczości i przestępców seksualnych, a Mark Williams-Thomas uświadamia nas, że czynni pedofile mogą być bliżej, niż można się tego spodziewać. Serial stawia wiele ważnych pytań dotyczących głównego podejrzanego i zaginięcia Madeleine.

 

Filippa Wallestam, EVP i Chief Content Officer w NENT Group: ‘Zaginięcie Madeleine McCann to jedna z najbardziej nagłośnionych spraw kryminalnych naszych czasów. To historia, która poruszyła ludzi na całym świecie. Produkcje takie jak ‘Madeleine McCann – The Prime Suspect’, czy ‘Natascha Kampusch – Całe życie w więzieniu’ są częścią naszej strategii rozwoju bardzo silnego segmentu dokumentalnego, w którym można znaleźć wiele wysokiej jakości produkcji dotyczących wydarzeń, które wstrząsnęły światem.’

 

Serial ‘Madeleine McCann – The Prime Suspect’ został wyprodukowany przez ScreenDog Productions, a jego produkcją i reżyserią zajął się Simon Rawles. Producentem wykonawczym jest Ed Kellie, a Eva Ramagge jest producentem wykonawczym ze strony NENT Group. Dystrybucją produkcji zajmuje się Drive Media Rights. Trzyodcinkowy serial pojawi się na platformie Viaplay 19 maja. Wszystkie odcinki zostaną wyemitowane jednocześnie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film Nowy kanał Arte.Tv Dokumenty na YouTubie Biuro prasowe
2022-05-17 | 12:00

Nowy kanał Arte.Tv Dokumenty na YouTubie

Bezpłatna, europejska platforma streamingowa ARTE.tv uruchomiła w serwisie YouTube nowy kanał ARTE.tv Dokumenty w języku polskim. Dzięki temu widzowie mają teraz dostęp do najbardziej
Film ROMANCE TV celebruje Dzień Matki
2022-05-17 | 09:00

ROMANCE TV celebruje Dzień Matki

Dzień Matki jest jednym z najważniejszy dni w roku do celebrowania przez całą rodzinę. Stacja Romance TV przygotowała z tej okazji wyjątkowy cykl pt. „Mama jest najlepsza”.
Film Kolejne spotkanie z cyklu “MOVIE-MY NA GŁOS
2022-05-16 | 14:20

Kolejne spotkanie z cyklu “MOVIE-MY NA GŁOS

Prowadzony przez Fundację Avalon Projekt Sekson oraz Muzeum Żydów Polskich POLIN zapraszają na kolejne spotkanie filmowo – dyskusyjne z cyklu MOVIE-MY NA GŁOS. Już w sobotę 28

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Natalia Gryglewska: W grudniu prawdopodobnie będę reprezentowała nasz kraj w kolejnym konkursie Miss Świata

Z racji dzierżonego tytułu Natalia Gryglewska bierze udział w różnych projektach zawodowych, kampaniach reklamowych, akcjach społecznych i imprezach branżowych. 27 maja we Włocławku odbędzie się finał Miss Polonia 2021/2022, podczas którego przekaże ona bursztynową koronę swojej następczyni, a sama z kolei zacznie przygotowania do udziału w wyborach Miss Świata, które prawdopodobnie odbędą się w tym roku już po raz drugi. Jeśli chodzi o czas wolny, to modelka najchętniej spędza go aktywnie, bo jak przyznaje – sport odgrywa bardzo ważną rolę w jej życiu.

 

Teatr

Ewa Ziętek: Mam wrażenie, że teraz do teatru przychodzi mniej ludzi. Z powodu wojny i drożyzny w sklepach liczą każdy grosz

Aktorka zauważa, że frekwencja w teatrach znów jest sporo mniejsza. I choć nie ma już obostrzeń związanych z pandemią, to nastroje społeczne pogorszyła wojna, która toczy się w Ukrainie, i wysoka inflacja. Ludzie mają więc kolejne powody do obaw i niepokoju, muszą także liczyć każdy grosz.

Seriale

Joanna Trzepiecińska: Rola Alutki przyniosła mi wielką sympatię publiczności. „Rodzina zastępcza” to był znakomity serial

Kilkanaście lat temu aktorka jako Alutka podbiła serca wielu osób i zdobyła dużą popularność. To było dla niej niezwykle miłe doświadczenie i również dziś nie kryje satysfakcji z tego, że jej bohaterka z „Rodziny zastępczej” tak zapadła widzom w pamięci. Zdaniem Joanny Trzepiecińskiej ten serial śmiało można nazwać kultowym, bo ogląda go już kolejne pokolenie, a on nadal – między innymi dzięki świetnemu scenariuszowi – nie traci na aktualności.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu