Komunikaty PR

Premiera „Duchy z Enfield” na kanale Epic Drama

2020-10-26  |  11:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.07 MB )

Nowy, trzyczęściowy miniserial Epic Drama pt. „Duchy z Enfield” to historia oparta na zdarzeniach opisanych przez Guya Lyona Playfaira w książce „This House is Haunted”. Główną rolę w filmie odtwarza popularny brytyjski aktor Timothy Spall (seria „Harry Potter”, „Jak zostać królem”), któremu na ekranie towarzyszą Matthew Macfadyen („Frost/Nixon”, „Duma i uprzedzenie”) i Juliet Stevenson („Podkręć jak Beckham”, „Uśmiech Mony Lizy”).

 

Historia oparta jest na wydarzeniach, które miały miejsce w pozornie zwyczajnym domu w Enfield (Londyn) w 1977 r., zamieszkiwanym przez samotną matkę Peggy Hodgson (Rosie Cavaliero) wraz z czwórką dzieci. Jednak działy się tam niesamowite rzeczy, wykraczające poza ludzkie wyobrażenia, dlatego zdarzenie obiegło cały świat i nie schodziło z pierwszych stron gazet. Serial „Duchy z Enfield” przedstawia ten incydent sprzed ponad 40. lat i przybliża losy Janet Hodgson (Eleanor Worthington Cox) – 11-latki, która była świadkiem zjawisk paranormalnych, dziejących się zarówno w jej pokoju jak i nawiedzonym domu.

 

Akcja tego brytyjskiego serialu toczy się jesienią 1977 roku w jednej z dzielnic Londynu – Enfield. Pewnej nocy Peggy Hodgson (Rosie Cavaliero), po tym jak położyła swoje dzieci do łóżka, słyszy w domu niepokojące dźwięki. Idzie na górę, aby zorientować się, skąd dobiegają hałasy. Wtedy dzieci – Margaret i Janet – opowiadają jej historię o komodzie, która w niewytłumaczalny sposób przesunęła się po pokoju.

 

Wkrótce sprawą zajmie się Maurice Grosse (Timothy Spall), specjalista zajmujący się badaniem zjawisk nadprzyrodzonych, który dostaje zgłoszenie od rodziny. Na miejsce przybywa również Guy Lyon Playfair (w tej roli Matthew Macfadyen) – doświadczony badacz zjawisk paranormalnych. Początkowo podchodzi on do sprawy z nutą sceptycyzmu, jednak obaj wraz z Grossem starają się rozwikłać zagadkę niezwykłych wydarzeń i pomóc młodej Janet Hodgson (Eleanor Worthington-Cox), która najdotkliwiej doświadcza obecności ducha.

 

„Duchy z Enfield” to gratka dla fanów gatunku. Akcja nabiera tempa, a muzyka klimatycznie buduje nastrój. Wszystko to sprawia, że z zapartym tchem przyglądamy się jak Maurice Grosse i Guy Lyon Playfair starają się rozwikłać dziwne i przerażające wydarzenia rozgrywające się przy 284 Green Street. 

 

Premiera nowego, mrożącego krew w żyłach miniserialu „Duchy z Enfield” na kanale Epic Drama już w sobotę, 31 października o godz. 21:30.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV Biuro prasowe
2024-12-18 | 11:00

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV

W grudniu lubimy wracać do znanych nam od dziecka baśniowych opowieści, które wprawiają nas w świąteczny nastrój. Historie o okrutnej Królowej Śniegu czy skąpym
Film BRAK ZDJĘCIA
2024-12-12 | 08:54

Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

„To list miłosny do gier” – powiedział podczas tegorocznego gamescomu o serii „Secret Level” Tim Miller, współtwórca Blur Studio, reżyser, legenda efektów specjalnych i pomysłodawca
Film Serial Udar z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
2024-12-11 | 16:00

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia

Już we wtorek, 17 grudnia, Viaplay zaprasza na premierę serialu „Udar” przedstawiającego historię warszawskiego bon-vivanta oraz gwiazdy telewizyjnych programów kulinarnych,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi

Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.

Problemy społeczne

Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją

Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.

Muzyka

Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy

Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.