Premiera nowego filmu z Joanną Kulig i Michałem Czerneckim już w sierpniu
W komedii romantycznej wyreżyserowanej przez Michała Rogalskiego zobaczymy całą plejadę gwiazd: Joannę Kulig, Michała Czerneckiego, Grażynę Szapołowską, Andrzeja Seweryna, Macieja Musiałowskiego oraz Ewę Wencel. Scenariusz do filmu stworzył Krzysztof Rak - autor hitów takich jak „Bogowie” oraz „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Za konsultacje muzyczne i zakup licencji autorskich do oprawy muzycznej filmu odpowiadała firma Sirens.
Ania i Grzesiek to zakochani, którzy próbują stworzyć rodzinę i zacząć wszystko od nowa. Nie jest to proste, zwłaszcza, że oboje mają dzieci. Na dodatek w pobliżu pojawiają się rodzice Ani, rodzice Grześka oraz byli małżonkowie zakochanych. Istny galimatias. Na dodatek najbliżsi układają intrygę, której celem jest tytułowa para. Czy nowa relacja przetrwa? Czy powiedzenie „żyli długo i szczęśliwie” sprawdzi się w tym przypadku? Wreszcie: czy da się zbudować patchworkową rodzinę, gdy każdy ma swoje uprzedzenia?
Ciepła i pełna wzruszeń komedia romantyczna Canal+ Original pojawi się w kinach na początku sierpnia. Za konsultacje muzyczne, zakup licencji autorskich oraz produkcję coveru The Offspring "The Kids Aren’t Alright odpowiadała firma Sirens. Projekt prowadziła Aneta Brykalska.
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.