Premiera serialu obyczajowego „Dzień za dniem” w Warner TV
Początkowo, tuż po premierze, ten serial sprawiał wrażenie zwykłej produkcji o amerykańskiej rodzinie. Wraz z emisją kolejnych odcinków widzowie szybko przekonali się, że wcześniej ta niepozorna seria jest wyjątkowa. Wnosi wiele wątków, których do tej pory brakowało w telewizji: jak codzienne życie osoby z zespołem Downa czy chorej na AIDS. „Dzień za dniem” premierowo zagości w Warner TV już w środę 4 maja o 15:15.
Główni bohaterowie serialu „Dzień za dniem” to rodzina Thatcherów. Tata, Andrew, jest właścicielem restauracji. Mama, Elizabeth, była aktorką i piosenkarką. Razem wychowują córkę Beccę, syna Corky’ego i pasierbicę Andrew – Paige. Mierzą się z różnymi trudnościami tak jak inne rodziny, ale mają dodatkowe wyzwania: Corky jest osobą z zespołem Downa, a Becca w pewnym momencie wiąże się z chorym na AIDS Jessem. Cała trójka próbuje poruszać się po świecie codziennych spraw i funkcjonować w szkolnej rzeczywistości. Śledzenie ich losów w telewizyjnej produkcji pozwoliło widzom lepiej poznać problemy innych społeczności.
Corky chce odnaleźć się w społeczności innych dzieciaków z liceum: nie jest mu łatwo, bo koledzy i koleżanki nie zawsze są pozytywnie nastawieni do młodego Thatchera. Twórcy nie pokazują losów bohatera w sposób cukierkowy, prezentując jego gafy i niezręczne sytuacje, ale tym samym skupiając się na człowieczeństwie postaci. Sam aktor Chris Burke, odtwórca roli Corky’ego, ma zespół Downa i ówcześnie był jedną z niewielu osób z tym zespołem, które zostały postacią telewizyjną. Co więcej, otrzymał nominację do Złotego Globa za rolę drugoplanową i stał się symbolem reprezentacji społeczności.
Nie mniej istotny był obraz Jessego, chłopaka Becci. Zmagania bohatera z AIDS dotyczyły nie tylko jego samego, ale także zmartwienia o komfort dziewczyny. Czy może zapewnić jej wszystko, czego potrzebuje? Czy choroba stanie na drodze ich miłości? Czy Becca zaakceptuje Jessego takim, jakim jest? Dramatyczny związek pełen będzie wzlotów i upadków. Realny sposób ukazania codziennego życia pozwala widzom „Dnia za dniem” sympatyzować z Thatcherami, przeżywając zmagania niemal u boku bohaterów.
Te codzienne sytuacje są jednak okraszone humorem, a serial nie opiera się wyłącznie na moralnych dylematach. Gafy Corky’ego bawią nawet samego bohatera, a miejsce w domu Thatcherów ma też pies Arnold, który bywa drugoplanowym figlarzem produkcji. Fanów „Dnia za dniem” ucieszy informacja, że w przygotowaniu jest już kontynuacja serialu!
Warner TV wyemituje wszystkie 4 sezony „Dnia za dniem". Premierowa emisja już w środę 4 maja.
Plan emisji:
Premierowe odcinki: od poniedziałku do piątku, godz. 15:15 i 16:15.
Powtórna emisja: od poniedziałku do piątku, godz. 13:30 i 14:25.
O Warner TV
Warner TV to kanał emitujący kinowe blockbustery oraz nagradzane i uznane na całym świecie seriale. Czerpie z bogatej tradycji marki Warner Bros. Warner TV to przestrzeń dla dobrych historii. To tu spotykają się fani nowoczesnych produkcji i kinowych klasyków. W każdym miesiącu widzowie mogą liczyć na angażujące cykle tematyczne i wciągające maratony kinowych hitów. W stałej ramówce emitowane są klasyki jak m. in. „Dirty Dancing”, „Zabójcza broń”, „Matrix” czy „Siedem lat w Tybecie” oraz produkcje serialowe, wśród których znajdują się: „4 Blocks”, „Dr Quinn”, „Strażnik Teksasu” czy „Tropiciele”. Kanał jest nadawany w jakości HD. Więcej informacji na stronie warnertv.pl.
Biuro prasowe
Plac Trzech Krzyży 10/14
00-499 Warszawa
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres:
PolandPR@warnermedia.com
Kateryna Dmytriieva
Marketing & PR
kateryna.dmytriieva@warnermedia.com
+48 512 027 201
Joanna Więckowska
Project Manager | dotrelations
joanna.wieckowska@dotrelations.pl
+48 690 995 770
![OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_992190091,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”
![Serial Udar z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia](/files/_uploaded/glownekonf_871813648,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.